ایمان و باور – برگزیده ای از فیلم شکست ناپذیر (Unbroken -2014)

باور
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

ایمان و باور – برگزیده ای از فیلم شکست ناپذیر (Unbroken -2014) را در این مقاله مرور می‌کنیم.

در مورد فیلم: شکست‌ناپذیر (Unbroken -2014) یک فیلم جنگی و درام به کارگردانی آنجلینا جولی (Angelina Jolie) می باشد. این فیلم برگرفته از رمان ناگسستنی اثر لورا هیلن برند می باشد. شکست‌ناپذیر (Unbroken -2014) داستان واقعی یک قهرمان المپیک به اسم لوئی زامپرینی می باشد که در دوران جنگ جهانی دوم عضو نیروی ارتش آمریکا می شود. در سال ۱۹۴۳ هواپیمایی که او و ده سرباز دیگر که سوار آن بودند در اقیانوس آرام سقوط نمود و هشت نفر کشته گردیدند. سه سرباز زنده مانده (از جمله زامپرینی) بدون آب آشامیدنی و غذا چهل و هفت روز کامل در اقیانوس سرگردان گشتند. بعد از مدتی زامپرینی به همراه دوست خود اسیر نیروهای ژاپن می گردد و تا آخر جنگ در اسارت باقی می‌ماند و شکنجه‌های بسیاری را تحمل نماید. در سال ۲۰۱۰ لورا هیلن برند بر اساس سرگذشت زامپرینی، کتابی پر فروش منتشر نمود.

مطالعه بیشتر: شک و تردید – برگزیده ای از فیلم پله: تولد یک افسانه (2016 – Pelé: Birth of a Legend)

مطالعه بیشتر: هدف گذاری شغلی – برگزیده ای از فیلم اتاق سهام (Boiler Room- 2000)

در بخش ویدئوهای آموزشی دکتر احمد محمدی می‌توانید ویدئوهای دیگری با موضوع نردبان موفقیت، قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق، نقش آمیگدال ها (بادامه مغز) در فروش و ویدئوهای آموزشی بیشتر را مشاهده کنید.

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

نسخه اولیه فیلمنامه را ریچارد لاگراونیز نوشت و فرانسیس لارنس هم به عنوان کارگردان انتخاب گشت. اما کمپانی یونیورسال (Universal Pictures) از فیلمنامه راضی نبود و برای همین برادران کوئن (Coen brothers) را برای بازنویسی فیلمنامه استخدام نمودند. با طولانی گشتن روند بازنویسی فیلمنامه لارنس از پروژه کنار کشید و آنجلینا جولی جایگزین او گشت. این فیلم در نمایش افتتاحیه سیدنی در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۴ و در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۴ در آمریکا به نمایش درآمد. شکست‌ناپذیر (Unbroken -2014) با استقبال نسبتاً خوب منتقدان روبرو گردید و توانست نزدیک به دویست میلیون دلار در بازار جهانی فروش داشته باشد، که با توجه به بودجه ۶۵ میلیونی آن رقم قابل قبولی محسوب می گردد. شکست‌ناپذیر (Unbroken -2014) در سه رشته نامزد جایزه اسکار گردید.

 

ایمان و باور در کار

معمولاً کارمندان ایمان کمی نسبت به خود دارند، آن ها اعتماد به نفس خود را همیشه از دست می دهند و به همین علت موقعیت و فرصت های زندگی خود را از دست می دهند. ولی در مقابل کارآفرینان ایمانی قوی دارند و با تمام وجود خود را باور دارند و همین نقطه ی عطف آن ها، هم سبب می گردد که سراغ فرصت های زندگی خود بروند و آن ها را به بهترین شکل به دست آورند.
بسیاری از مردم به دلیل نداشتن ایمان به خود همیشه در سطح متوسطی باقی می مانند و نمی توانند به درجات بالاتری صعود نمایند. آن ها هم دوست دارند که برای خود کسب و کار داشته باشند و در زندگی و شغل خود رشد و به موفقیت های بزرگی دست پیدا نمایند، اما ترس هایی که دارند مانع چنین کارهایی می شود، به همین خاطر ترجیح می دهند همان طور به زندگی تکراری خود ادامه می دهند.

 

استاد احمد محمدی
پادکست فکرانه – باور (برای شنیدن Play کنید )

 

ایمان به خود

از خود بپرسید که چقدر به خود ایمان دارید. سپس تلاش نمایید ایمانی که نسبت به خود دارید را در کارهای خود نمایان کنید. اگر احساس کردید که باز هم کارها خوب پیش نمی رود و ایمان شما تأثیری روی شما نداشته است، باید با دید عمیق تری به دلیل آن بنگرید. برای به دست آوردن فرصت ها باید با تمام وجود نسبت به خود باور و ایمان داشته باشید.

افرادی که موفق گشته اند و به مقام های بالایی رسیده اند، در هر کاری خود را دست کم نمی گرفتند و به خود امید می دادند. آن ها حتی زمانی که می دانستند شکست آنان قطعی است، هم تسلیم نمی شدند و به مبارزه ادامه می دادند تا همه شجاعت و قدرت فرد را ببینند.

کارمندها ترس دارند. آن ها به دلیل همین ترس ایمانی به خود ندارند. آن ها می ترسند که سراغ فرصت های زندگی خود بروند و هر آنچه که دارند را از دست بدهند، یا ثروت آنان از دست برود. همین تفکر و ترس هم سبب گشته که کارمندها هیچ قدمی رو به جلو برندارند و به تمام فرصت های زندگی خود یک پاسخ منفی بدهند.

هنگامی که شخص نسبت به خود ایمان ندارد، به سایرین محتاج می گردد. در حقیقت همیشه می خواهد که فردی او را راهنمایی نماید و به او بگوید که چه کارهایی باید انجام دهد. فرد همیشه منتظر سایرین می باشد و دستورهای سایرین را بدون علت اجرا می نماید. آن ها همواره می خواهند که فرد دیگری باشند و خدمت گذار سایرین باشند، ولی هیچ گاه به خود اعتماد نمی کنند و در زندگی خود یک بازنده محسوب می گردند.

اگر ایمانی به خود ندارید و می خواهید که آن را به دست بیاورید، ابتدا خود را باور نمایید و به همان قطره های ایمان به خود، دل خوش باشید. سپس تلاش نمایید ایمان خود را مانند ماهیچه های خود تقویت نموده و هر روز آن را بیشتر و عمیق تر نمایید. هنگامی که که ایمان خود را به خوبی به دست آوردید و به خودباوری دست یافتید، زمان آن می شود که ایمان را در کارهای خود به کار ببرید و استفاده نمایید. ایمان برای استفاده نمودن و پیدا نمودن راه های جدید زندگی می باشد و تنها داشتن خود ایمان، به انسان هیچ کمکی نمی کند. با ایمان می توانید به سمت آرزوها و هدف های خود قدم بردارید.

امیدوارم کلیپ و مطالب فوق تا حدی اهمیت ایمان و باور به خود را در مسیر دستیابی به اهداف و موفقیت، به شما نشان داده باشد. اگر می خواهید به صورت کاملتر و با وضوح بیشتر  و آشنایی با نمونه هایی که با ایمان داشتن به خود به موفقیت های چشمگیری دست یافته اند، آشنا شوید؛ پیشنهاد می کنم در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی شرکت کنید.

شک نکنید که در این سمینار علاوه بر یادگیری نکات بسیاری در خصوص ایمان و باور خویش و اهمیت آن، پاسخ بسیاری از پرسش های خود را هم خواهید گرفت! جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سمینار، کافی است روی لینک ذیل کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *