موفقیت / انگیزشی

باور، کلید دستیابی به همه خواسته هایتان است

چند روز پیش به طور اتفاقی به عبارتی از ناپلئون هیل برخوردم: ” هرچه که ذهن انسان می‌تواند درک و باور کند، می‌تواند به آن دست پیدا کند.” باور دارم که بسیاری از افراد عباراتی مشابه این را خوانده‌اند و به وسیله‌ی آن باانگیزه شده‌اند. اما چند نفر درمورد این عبارات فکر کرده‌اند، مطابق با آن عمل کرده‌اند و به آنچه که در ذهنشان بوده رسیده‌اند؟

 

اگر به هدف مشخصی فکر می‌‌‌کنید و باور دارید که می‌توانید به آن دست پیدا کنید، به احتمال قوی به آن می‌رسید، مشروط به اینکه یک عامل دیگری را به آن اضافه کنید که آن اشتیاق شدید است. بدون اشتیاق قوی تلاش هیچ کسی به ثمر نمی‌نشیند. شاید درمورد داشتن یک ماشین یا خانه نو، مسافرت به خارج یا ثروتمند شدن رؤیاپردازی کنید اما هیچ کدام از آنها جامه عمل نمی‌پوشاند مگر اینکه شما برای موفقیت اشتیاق داشته باشید.  میل و اشتیاق شدید شما را به حرکت رو به جلو وادار می‌کند و به شما انگیزه، انرژی و استقامت در عمل و انجام امور را می‌دهد. ما از ابزار و وسایلی استفاده می‌کنیم که در ذهن مخترعانشان تصور شده‌اند و این مخترعان باور داشته‌اند که می‌توانند چنین وسایلی را خلق کنند.

افرادی که تلفن همراه، تلویزیون، ماشین و هواپیما را اختراع کرده‌اند، درحالی‌که این اختراعات را در ذهنشان تصور کرده‌اند، باور دارند که می‌توانند اینها را خلق کنند و میل و اشتیاق زیادی هم دارند که آنها را به واقعیت تبدیل کنند. در هر زمینه‌ای از زندگی هرچه که ذهن بتواند تصور و باور کند، در واقعیت دستیابی به آن امکانپذیر است. این در زندگی روزمره و زمانی‌که یک هدف اصلی را دنبال می‌کنید، صادق است.

استاد احمد محمدی

 

  • اگر می‌خواهید عصبانیت یا استرستان را متوقف سازید و باور کنید که می‌توانید کاری بکنید، آن امکانپذیر است.
  • وقتی می‌خواهید که زبان جدیدی را بیاموزید و باور دارید که می‌توانید این زبان را صریح صحبت کنید، این به یک واقعیت تبدیل می‌شود.
  • اگر می‌خواهید ثروتمند شوید و درمورد نحوه انجام آن ایده داشته باشید، آن را باور کنید و اشتیاق شدیدی هم برای آن داشته باشید، سرانجام آن به یک واقعیت در زندگی‌تان تبدیل خواهد شد.
غلبه بر سندرم شیء درخشان و پایبندی به اهداف
بخوانید

you can achieve what you believe

 شاید دستیابی به برخی از اهداف آسان‌تر و سریع‌تر از سایر اهداف دیگر باشد اما دستیابی به یک سری از اهداف نیازمند وقت، صبر و پایداری است. همیشه به یاد داشته باشید آنچه را که ذهن تصور می‌کند و باور دارد دست‌یافتنی خواهد بود و اجازه ندهید که افکار مخالف به ذهنتان وارد شوند. متأسفانه اکثر افراد افکاری منفی دارند و رسیدن به مرحله‌ی بالاتر را باور ندارند.

تنها خواستن موفقیت، شادی یا ثروت کافی نیست، باید بدانید که دقیقاً چه می‌خواهید و عمیقاً‌ باور کنید که قادر به دستیابی به آن هستید. باید اشتیاق شدیدی داشته باشید و اولین قدم را بردارید، آنگاه برای آنچه که می‌خواهید استقامت بورزید. شاید هر روز زمانی را به رؤیاپردازی درمورد شروع کار و دستیابی به موفقیت اختصاص دهید. ممکن است که عبارات تأکیدی را تکرار کنید و اهدافتان را مجسم کنید و مکرراً‌ نحوه‌ی موفقیت در کارتان را تصور کنید. اما اگر افکارتان، عبارات تأکیدی یا تجسم‌سازی را باور ندارید و اشتیاق زیادی هم برای کارتان ندارید، آنچه که شما می‌خواهید به عنوان یک رؤیا باقی خواهد ماند و هرگز به واقعیت تبدیل نمی‌‌‌شود. باید دقیقاً آنچه را که می‌خواهید، بشناسید و از آن مطمئن باشید تا اینکه شما شک و تردید و جهش نامعلومی در پس پرده ذهن خود نداشته باشید.

  • باید باور کنید به آنچه که می‌خواهید، می‌رسید.
  • باید اشتیاق قوی داشته باشید.
  • باید استقامت بورزید تا اینکه به چیزی که می‌خواهید برسید.

مقالات و کتب بسیاری در زمینه ابزار ذهنی در به دست آوردن موفقیت نوشته شده است که در بین این ابزار می‌توان به تجسم خلاق و عبارات تأکیدی اشاره کرد. اگر شما به دنبال توصیه‌ها، راهنمایی و دستورالعمل‌ها هستید، مطالعه این کتب را در نظر داشته باشید: “تجسم‌سازی کنید و به رؤیاهایتان برسید “و” عبارات تأکیدی- واژگان قدرتمند”.

چند نقل‌قول‌ دیگر از ناپلئون هیل

 ” شما رئیس سرنوشت هستید. شما می‌توانید محیط اطراف خود را کنترل کنید، هدایت کنید و تحت تأثیر قرار دهید. شما می‌توانید زندگی‌تان را آنگونه که دوست دارید، بسازید.”

نحوه مدیریت و ترک تمایلات و اعتیادهای مخرب فردی
بخوانید

 ” محدودیت‌ها فقط چیزهایی هستند که در ذهنمان شکل می‌دهیم.”

” نقطه شروع تمام دستاوردها، اشتیاق است. این را دائم در ذهنتان داشته باشید. اشتیاق ضعیف نتیجه‌ی ناچیزی را می‌دهد درست مثل آتش کمی که گرمای زیادی تولید نمی‌کند.”

 

 

زندگی راه پر فراز و نشیبی است که با سختی ها و مشکلات زیادی همراه است. برای پیروز شدن در این راه همواره باید به جنگیدن ادامه دهیم. همیشه دلیلی برای جنگیدن وجود دارد فقط باید به درستی بدنبال آن بگردیم.  یک جنگجو برای پیروزی در یک نبرد در وهله اول به خود باوری نیاز دارد. این خود باوری است که به او اجازه می دهد شمشیرش را با اطمینان کامل در هوا تکان دهد و برای فائق آمدن بر حریف خود بیشترین تلاشش را بکند. اگر خود را جنگجویی در نظربگیریم که در نبرد زندگی به دنبال پیروزی هستیم، باید خودمان را باور داشته باشیم تا موفق شویم. باور به خود این اعتماد به نفس را به شما می دهد که در راهتان ثابت قدم باشید و هیچ چیز مانع رسیدن شما به اهدافتان نباشد. برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید و اجازه ندهید هیچ چیز جلوی راهتان قرار گیرد. اما همانطور که یک جنگجو به شمشیر و همرزمان معتمد نیاز دارد شما هم در این راه به تجهیزات و همراهانی نیاز دارید که به شما در این راه کمک کنند. آکادمی بازار در اینجاست تا برای شما همراهی مطمئن و قابل اعتماد باشد که به شما در یادگیری مهارت های مورد نیازتان یاری برساند. اگر شما هم مایل هستید در راه موفقیت قدم بردارید برای شروع می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و در سمینار بزرگ استاد احمد محمدی شرکت کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

داستان عزم و اراده در فیلم «فارست گامپ» ، فیلمی با ۱۳ جایزه اسکار
چگونه اراده خود را افزایش دهیم؟ اهمیت اراده
همین حالا انتخاب کنید آینده‌تان چه شکلی باشد؟
پشتکار و اراده – برگزیده ای از فیلم «بتمن آغاز می کند»
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن