مقالاتموفقیت / انگیزشی

بازدهی خود را افزایش دهید

قبل از آنکه راه خود را پیدا کنید، قبل از آنکه میلیونر شوید، قبل از آنکه معروف شوید، حتی قبل از آنکه راه موفقیت را پیدا کنید، باید ببینید که آیا شهامت داشتید؟ آیا برنامه و قانونی برای خود داشتید؟ آیا زمانی که هیچکس موفقیت شما را حمایت نکرد و هیچکس شما را نمی‌شناخت، اراده و شهامت این را داشتید که حرفتان را بزنید؟

بازدهی خود را افزایش دهید

زمانی که در مسیر موفقیت ترس بر شما چیره شد، شهامت غلبه کردن بر آن را داشتید؟ زمانی که درد و رنج را متحمل می‌شدید و زمانی که دشمنانتان نسبت به شما تنفر می‌ورزیدند، تا چه اندازه مقاومت کردید؟ آن زمان که به رویاهای شما خندیدند و گفتند که هرگز به آن‌ها نخواهید رسید، آیا در آن زمان خشمگین شدید و تصمیم گرفتید که در هر صورت باور خود را حفظ کنید؟

تلاش و کار، شما را از افراد معمولی متمایز می‌کند؛ تلاش، شما را از فردی معمولی به فردی عالی تبدیل می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم درباره موضوع مهمی با شما صحبت کنیم، اما قبل از آن باید از شما بپرسیم: «آیا جدی هستید؟» این سؤالی است که شما باید قبل از انجام هر تصمیمی از خود بپرسید.

بازدهی خود را افزایش دهید
بازدهی خود را افزایش دهید

قبل از اینکه برای ترفیع رتبه نزد رئیس خود بروید، باید از خود بپرسید که آیا جدی هستید؟ قبل از آنکه درخواست افزایش حقوق کنید، از خودتان سؤال کنید که آیا برای رسیدن به چنین جایگاهی، زحمت کافی کشیده‌اید؟ برای پاسخ دادن به این سؤال، باید بررسی کنید و ببینید که آیا از حریف خود پیشی گرفته‌اید؟

اگر بیشتر از او تلاش نکرده‌اید، لایق آن جایگاه نیستید! شما بیشتر از او زحمت نکشیده‌اید و از لحاظ ذهنی خود را آماده نکرده‌اید. اگر احساس می‌کنید که عملکرد شما از رقیبتان ضعیف‌تر بوده، پس هنوز لایق رسیدن به جایگاه دلخواهتان نیستید!

شما باید با بیشترین بازدهی کار کنید و این یعنی پیشی گرفتن از رقیب‌هایتان، با کار و تلاش بیشتر! ممکن است بگویید برای امتحانتان 8 ساعت درس خواندید؛ اما از این 8 ساعت، 6 ساعتش را مشغول بازی با تلفن همراهتان بودید یا تمرکز کافی نداشتید!

بازدهی - کار مفید بیشتر
بازدهی – کار مفید بیشتر

این یعنی بازدهی شما پایین بوده و از هم شاگردی‌هایتان عقب مانده‌اید. اگر کاری که ما به شما می‌گوییم را انجام دهید، قطعاً پیشرفت خواهید کرد:

استاد احمد محمدی

ساعت مفید کاری خود را افزایش دهید

بسیاری از افراد، علیرغم اینکه 8 ساعت در روز کار می‌کنند اما تنها 4 ساعت از این 8 ساعت کار مفید می‌کنند و انتظار دارند که حقوق 8 ساعت کار مفید را دریافت کنند. ما از شما می‌خواهیم فیسبوک، توئیتر، تلگرام، اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی را رها کنید؛ از شما می‌خواهیم که دائماً صحبت کردن با تلفن همراهتان را کنار بگذارید.

برخی دیگر از افراد، 4 ساعت درس می‌خوانند اما 2 ساعت آن را مشغول غذا خوردن هستند یا در رویا به سر می‌برند و یا خواب هستند!

بازدهی - کار مفید بیشتر
بازدهی – کار مفید بیشتر

تلاش

بسیاری از افراد، زمانی که سر کار می‌روند یا مشغول تمرین یا درس خواندن هستند، صد درصد انرژی خود را صرف کارشان نمی‌کنند. بهتر است با خودتان روراست باشید! در آیینه به خودتان نگاه کنید و از خود بپرسید که آیا هر روز، تمام انرژی خود را بر روی کارتان متمرکز می‌کنید؟

برخی از شما، روزهای اول هفته را انرژی دارید و سرحال هستید و خوب کار می‌کنید؛ اما وقتی آخر هفته می‌شود، انگیزه و انرژی خود را از دست می‌دهید و حال و حوصله کار کردن ندارید. اگر اینطور هستید، بهتر است درخواست ترفیع رتبه یا نمره خوب یا برنده شدن در مسابقات را نکنید!

گاهی اوقات، مراحلی در زندگی هستند که بدون شهامت و اشتیاق به آن‌ها نخواهید رسید. بنابراین، تلاش و انرژی خود را بیشتر کنید. اینگونه نباشید که تنها در ابتدای کار خوب عمل کنید و در نیمه یا انتهای راه، همه چیز را رها کنید!

بازدهی - کار مفید بیشتر
بازدهی – کار مفید بیشتر

دیدگاه

مهمترین قسمت، دیدگاه شماست. بسیاری از شما با اینکه شاغل هستید و سخت کار می‌کنید، اما دیدگاه درست و مناسبی ندارید. بگذارید به شما بگوییم که «دیدگاه» همه چیز است! اگر ساعات مفید کاری خود را افزایش دهید و تلاشتان را بالا ببرید اما دیدگاه صحیحی نداشته باشید، پیشرفتی نخواهید کرد.


دیدگاه شما نسبت به کاری که انجام می‌دهید، نسبت به وضعیت اقتصادی، نسبت به جامعه و پیشرفت، بسیار بسیار حائز اهمیت است. هر دیدگاه منفی‌ای که داشته باشید، مانع از رسیدن شما به جایگاهی که می‌خواهید، می‌شود. دیدگاه‌هایی از جمله: «پول در آوردن سخت است» ، «کار من بسیار دشوار است» ، «من هرگز نمی‌توانم ترفیع رتبه یا افزایش حقوق داشته باشم» و … .

اگر این سه مورد را انجام دهید، ما به شما این تضمین را می‌دهیم که هیچ چیز شما را متوقف نخواهد کرد.

کارایی و بازدهی خود را با تلاش و کار مفید بیشتر افزایش دهید. با شرکت در سمینارهای موفقیت تیم آکادمی بازار ، موفقیت خود را تضمین کنید.

مطالب مرتبط

افزایش کارایی و بهره وری روزانه با 5 تکنیک ساده
افزایش اعتماد به نفس و راه های تضمینی برای رسیدن به آن
برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن