مقالاتموفقیت / انگیزشی

اگر رویای بزرگی در سر دارید،  باید این 4 ریسک را بپذیرید

بسیاری از افراد برای به دست آوردن رؤیاهای بزرگ خود هیچ تلاشی نمی‌کنند چون باور ندارند که می‌توانند به آنها دست یابند. اما دسته‌ای از افراد رؤیاهای بزرگ خود را دنبال نمی‌کنند صرفاً به این علت که آمادگی ریسک پذیری را ندارند.

من به عنوان فردی که به دنبال رویاهای بزرگی بوده‌ام، به بررسی ریسک‌هایی را پرداخته‌ام که برای رسیدن به اهداف خود همیشه مدنظر داشته‌ام. همچنین توضیح داده‌ام که افراد بزرگ و موفق برای رسیدن به رؤیاهای بزرگ خود چه ریسک‌ هایی را پذیرفته‌اند. درصورتی که رؤیاهای بزرگ در سر دارید، چهار ریسک برتری که باید بپذیرید، در ذیل آمده است.

1. ریسک ارتباطی

درصورتی که شما بخواهید به چیز بزرگی دست پیدا کنید، خوشتان بیاید یا نه، ارتباطتان در معرض خطر قرار می‌گیرد. زیرا دست یافتن به چیزهای بزرگ به زمان زیادی نیاز دارد. قطعاً باید با دوستانی که شما را در رسیدن به رویاهایتان کمک نمی‌کنند، قطع رابطه کنید. حتی گاهی کار شما به قدری زیاد است که مجبور می‌شوید زمان کمتری را با خانواده یا همسر خود سپری کنید.

قبل از شروع وبلاگ نویسی، نمی‌دانستم که این کار وقت زیادی از من می‌گیرد. تصورم این بود که باید در هفته فقط سه مقاله بنویسم، آن‌ها را با یک رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارم و تمام کار من همین است. اما بعد از اینکه وبلاگ نویسی را شروع کردم، متوجه شدم که یک وبلاگ موفق به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. از ذهنم گذشت که باید پست مهمان داشته باشم، در هفته سه مقاله بنویسم، کتاب بخوانم، شبکه سازی کنم، در نظرسنجی‌های وبلاگ‌ها شرکت کنم و لیست کارها همچنان ادامه خواهد داشت.

بنابراین متوجه شدم برای اینکه بتوانم همه این کارها را به نحو احسن انجام دهم باید وقت اضافه ایجاد کنم؛ با توجه به اینکه  باید شغل دیگری هم برای پرداخت اقساط داشته باشم.

به خاطر اینکه وبلاگ نویسی زمان زیادی از من می‌گرفت، زمان کمتری را صرف خانواده و دوستانم می‌کردم. خوبی کار این بود که خانواده‌ام درک می‌کردند که من مشغول کار مهمی برای زندگی‌ام هستم. اما تعدادی از دوستانم ارتباطشان را با من قطع کردند چون تصورشان این بود که به آنها اهمیت نمی‌دهم.

من حس خوشایندی نداشتم از اینکه بعضی از روابط قطع می‌شد اما از خاطرم گذشت که این موضوع برای کسانی که رؤیاهای بزرگ دارند، امری طبیعی است.

بنابراین اگر رؤیای بزرگی را در سر دارید، آماده باشید که برخی از روابطتان در معرض خطر قرار گیرند. کسانی که درک می‌کنند رؤیای بزرگ به زمان زیاد نیاز دارد، در کنار شما خواهند ماند و افرادی که شما را ترک می‌کنند بگذار بروند. این زندگی شماست نه زندگی آن‌ها.

2. ریسک‌های سلامتی

متخصصان سلامتی به ما می‌گویند که روزانه باید 7 الی 8 ساعت بخوابیم. اما شما که رؤیای بزرگ را دنبال می‌کنید گاهی اوقات کمتر از 3 ساعت می‌خوابید چون می‌خواهید زمان بیشتری را صرف کار کردن برای رویاهایتان کنید. گاهی هم ممکن است اصلاً نخوابید.

«اگر می‌خواهید موفق شوید باید از خوابیدن منصرف شوید زیرا اگر بخوابید فرصت‌ها از دست می‌روند»  اریک توماس                                

بعضی از موفق‌ترین مردم جهان مانند هربرت کِلِر ( بنیانگذار شرکت هواپیمایی جنوب غربی) و ایندرا نویی ( مدیر عامل شرکت پیسی کو)  فقط 4 ساعت در روز می‌خوابند.

مشخص هم نیست که الگوی خواب این افراد سلامتشان را تحت تأثیر قرار دهد. اما پژوهش نشان می‌دهد که خواب کمتر از 5 ساعت در روز می‌تواند برای سلامت افراد مضرّ باشد.

علاوه بر کاهش خواب، رؤیاهای بزرگ بعضی اوقات موجب غذا خوردن کمتر هم می‌شود. زیرا شما آنقدر غرق در کار هستید که فراموش می‌کنید چیزی بخورید. بسیاری از افراد موفق نیز معتقدند زمان دنبال کردن رؤیاهایشان آنقدر درگیر کار هستند که به مدت یک روز فراموش می‌کنند چیزی بخورند.

اگر رویای بزرگی در سر دارید،  باید این 4 ریسک را بپذیرید

«سبک زندگی فعال و کار بزرگ عملاً برنامه‌ای تضمین شده برای انتخاب رژیم غذایی بد است.»- OwnStartUp

بنابراین اگر رویای بزرگی را در سر دارید، ممکن است سلامتی شما به خطر بیافتد. زیرا  احتمال دارد  ساعت خواب شما کاهش پیدا کند و عادت غذایی بدی داشته باشید.

3. ریسک‌های مالی

درصورتی که دنبال کننده رؤیاهای بزرگی هستید برای شروع کار باید از پس‌اندازهای شخصی خود دل بکنید. شما باید مقدار زیادی از درآمد خود را بدون برگشت فوری دائماً صرف سرمایه‌گذاری برای رؤیاهایتان کنید.

علاوه بر این مطمئن نباشید که سرمایه‌گذاری شما به تحقق رویاهایتان کمک خواهد کرد چرا که اغلب آن‌ها مبتنی بر آزمون و خطا هستند.

4. ریسک‌های هیجانی

همه افرادی که رؤیاهای بزرگی در سر دارند ثبات هیجانی‌شان را به خطر می‌اندازند زیرا رؤیاهای بزرگ باعث می‌شوند که بین آنچه که می‌خواهید به آن برسید و شرایط فعلی شکاف بزرگی ایجاد ‌کند و موجب نگرانی دائمی شما می‌شود که آیا به رویای خود می‌رسید یا نه.

گاهی تردید دارید که مسیر درست را می‌روید و بعضی وقت‌ها به چیزهایی فکر می‌کنید که ممکن است در صورت شکست اتفاق بیافتد به همین دلیل در اثر اضطراب و نگرانی شاید دچار بی‌خوابی ‌شوید.

نکات پایانی

اگر رؤیاپرداز بزرگی هستید برای ریسک پذیری‌های ارائه شده در بالا خود را آماده کنید زیرا یک رؤیاپرداز واقعی همیشه برای رسیدن به رؤیای خود دست به هرکاری می‌زند. حتی زمانی که ریسک پذیری ترسناک است دست از آن نکشید چراکه دستیابی به موفقیت تقریبا‌ً بدون قبول خطر ممکن نیست.

« شما نمی‌توانید بدون ریسک کردن در زندگی به جایی برسید. » اِسمه بیانکو-هنرپیشه زن انگلیسی

گاهی اقیانوس آرام و بدون موج است و یا فقط امواج کمی دارد. بعضی وقت‌ها به خصوص در روزهای طوفانی امواج شدید و برافروخته هستند و آنها با شتاب رو به ساحل پیش می‌روند. پس از رسیدن موجی به ساحل بلافاصله موجی دیگر می‌رسد. امواج به ویژه زمان برخورد با صخره‌های ساحل صدای پرخروشی را ایجاد می‌کنند و قطرات آب را در هوا پخش می‌کنند.

ذهن شبیه اقیانوس است و افکار در ذهن شبیه امواج دریا هستند. ذهن همیشه با افکار بسیاری که از ذهن می‌گذرند، آشفته و مشغول است، درست مثل امواجی که به سمت ساحل می‌تازند.

حرکت دائمی افکار در ذهن وجود دارد. این وضعیتی همیشگی است که اغلب مردم از آن مطلع نیستند. شما تنها در موقعیت‌های خاص از این فعالیت آگاه می‌شوید همانند زمانی که باید کاری را انجام دهید که به توجه کامل نیاز دارد. در آن هنگام شما از افکاری که از ذهنتان عبور می‌کنند، آگاه می‌شوید.

جهت رسیدن به موفقیت علاوه بر ذهنی پویا، تفکری خلاق، تلاش مستمر، قدرت پذیرش شکست، توانایی ارزیابی علل شکست، مهارت استفاده از شکست برای پیروزی، باید قدرت ریسک پذیری هم داشته باشیم. ما مجبوریم به خاطر هدف ها و رویاهایمان از آسایش و راحتی کنونی خود بگذریم، از منطقه امن خود خارج شویم و طبق مقاله فوق در مورد آن راحتی ها ریسک نماییم؛ زیرا این ریسک ها ارزش هدف ما را دارند.

در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی روش هایی را جهت موفقیت در زندگی و کسب و کار از جمله داشتن هدف ارزشمند و شجاعت و ریسک جهت تحقق بخشیدن به رویاهایمان را به ما تدریس خواهند نمود. پیشنهاد می کنم با شرکت در این سمینار، اولین قدم را در مسیر موفقیت و دستیابی به اهداف خود با انگیزه و هوشمندانه بردارید. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید با محتوای آموزشی و همچنین نحوه حضور یافتن در محیط مثبت و پرنشاط این سمینار انگیزشی، آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

زمان مناسب برای رسیدن به رویاهایتان چه موقع است؟
دلایل اصلی دشوار بودن رسیدن به رویاهای بزرگ چیست؟
آیا از پیگیری رویاهایتان ناامید شده اید؟
متمرکز باشید و رویاهایتان را دنبال کنید
مراحلی که برای تحقق رویاهایتان باید پشت سر بگذارید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن