مقالاتموفقیت / انگیزشی

اگر اعتماد به نفس ندارید حتما این مطلب را بخوانید

چرا اعتماد به نفس خیلی اهمیت دارد؟ مهم است چون به شما عزت نفس، قاطعیت و شجاعت می‌دهد. زمانی که به خود اعتماد داشته باشید از ریسک کردن ترسی ندارید و سعی می‌کنید کارهای جدیدی انجام دهید. برای یک زندگی موفق و شاد داشتن اعتماد به نفس ضروری است و اکثر مردم زمانی که فردی را دارای اعتماد به نفس می‌بیند، تحسین می‌کنند.

وقتی که با اعتماد به نفس باشید اجازه نمی‌دهید که حرف و رفتار مردم در شما تأثیری داشته باشد و چیزی را به دل نمی‌گیرید. اکثر مردم اعتماد به نفس ندارند. اما با این حال می‌توان آن را به وجود آورد.

با تغییر ذهنیت و نگرش خود نسبت به زندگی می‌توان اعتماد به نفس را در خود شکل داد. استاد احمد محمدی به شما خواهند آموخت که منشأ تمامی موفقیت ها و شکست های ما، افکار، نگرش و به طور کلی ذهن ماست!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

در اینجا تعدادی راهکار برای داشتن اعتماد به نفس ارائه می‌کنم:

1. در مورد آنچه تاکنون در زندگی خود انجام داده‌اید بیندیشید

حتی اگر شکست و ناکامی را در زندگی تجربه کرده‌ باشید مطمئناً موفقیت‌ هایی هم داشته‌اید. این موفقیت‌ها حتماً نباید بزرگ باشند، بلکه می‌تواند چیزهای ساده باشند. مثل نمره خوب گرفتن در مدرسه یا دانشگاه، ترفیع رتبه در محل کار، سازش کردن با همسایگان خود، گرفتن گواهینامه رانندگی یا یادگیری شنا. فکر کردن درمورد این دستاوردها باعث می‌شود که شما متوجه شوید که شما در زندگی خود موفقیت هم داشته‌اید و همیشه شکست نخورده‌اید. این باعث می‌شود حس بهتری نسبت به خود و زندگی‌تان پیدا کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

2. به جای تمرکز بر نداشته‌ها و آنچه که به دست نیاورده‌اید بر داشته‌ها و دستاوردهای خود تمرکز کنید

چرا ذهنتان  از ناکامی‌ها پر شده است؟ اگر شما به شکست فکر کنید منتظر آن خواهید بود و آن را به زندگی خود جذب می‌کنید و اعتماد به نفس خود را اینطور از بین می‌برید.  فکر کردن به موفقیت را جایگزین فکرها و نمایش چیزهای منفی در ذهنتان کنید. خودتان را در جایگاهی که واقعاً می‌خواهید باشید، ببینید و زندگی را آنگونه که می‌خواهید به جلو ببرید. اگر بتوانید نمایشی از موفقیت را در ذهن خود داشته باشید آن را به زندگی خود جذب خواهید کرد. این فرآیند اعتماد به نفس شما را شکل می‌دهد.

3. فهرستی از دستاوردها و موفقیت‌های خود را روی کاغذ بنویسید

برای شکل گیری اعتماد به نفس گامی دیگر بردارید و فهرستی از دستاوردهای خود را بنویسید و گاهی به آنها نگاه کنید. شاید بگویید که هرگز در زندگی موفقیتی نداشته‌اید. شما دارید اشتباه می‌کنید. شاید موفقیت‌های بزرگ را تجربه نکرده باشید اما اگر دقت کنید حتی اگر گهگاهی هم شده موفقیت‌های کوچکی داشته‌اید. پختن کیک خوشمزه، داشتن ارتباط خوب با همسرتان یا به پیاده روی رفتن هر روزه همه این ها می‌تواند موفقیت در نظر گرفته شوند.

چگونه بر ترس از قضاوت شدن توسط دیگران غلبه کنیم؟
بخوانید

self confidence

4. درمورد استعداد و توانایی‌های خود فکر کنید

یک زمان مشخصی را هر روز برای فکر کردن درمورد توانایی‌ها و استعدادهای خود بگذارید. راه‌هایی را بیابید تا آنها را تقویت کنید و از آنها بهره ببرید. نگویید که هیچ مهارتی ندارید. هرکسی مهارت‌هایی دارد. شما فقط باید آنها را پیدا کنید.

5. اراده خود را تقویت کنید

عدم اعتماد به نفس با نداشتن اراده مرتبط است. اگر اراده خود را قوی کنید همزمان اعتماد به نفس شما هم افزایش می‌یابد.

اراده قوی به معنای عزت نفس، قاطعیت و اعتماد به نفس بیشتر است. در سمینار موفقیت راه های تقویت اراده را می آموزید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

6. اهداف کوچک و ساده را معین کنید

اهداف کوچک و ساده‌ای را که در سر دارید و خواهان دستیابی به آنها هستید، مشخص سازید. این به شدت اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد. من درمورد اهداف واقعاً کوچک صحبت می‌کنم از قبیل تمیز و مرتب کردن کمد لباس، دعوت دوستان به منزلتان، یادگیری شنا یا مرخصی گرفتن و خوشگذرانی کردن در یک روز. این عمل حس بهتری به شما می‌دهد و اعتماد به نفس شما را تقویت می‌‌کند.

7. نگرش مثبت خود را بیشتر کنید

به جای تمرکز بر اتفاقات منفی و منتظر رویدادهای بد بودن بر امور مثبت تمرکز کنید و منتظر نتایج خوب باشید. اگر شما ذهنیتی منفی دارید چنین کاری آسان هم نیست. اما با مقاومت شما می‌توانید عادات ذهنی خود را تغییر دهید و نگرشی مثبت را برای خود ایجاد کنید. اگر شما تلاش کنید که از تمام افکار  منفی دست بکشید و در صحبت‌هایتان آنها را به کار نبرید، برای شما کمک کننده خواهد بود.

8. با خود گفتگوهای انگیزشی داشته باشید

هر تفسیر منفی را که در ذهنتان است، کنار بگذارید. ثابت قدم باشید و اجازه ندهید که افکار منفی مربوط به خود و زندگی‌تان به ذهنتان راه یابند. باید ذهن آگاهی داشته باشید و اجازه ندهید که نجواهای منفی در ذهن تان ادامه پیدا کنند. شما می‌توانید اعتماد به نفس را ایجاد کنید. این قابل دسترسی است.

راهکارهای ارائه شده کمک کننده خواهد بود که شما اعتماد به نفس خود را شکل دهید. در برخی موارد شما به راهکارهای بیشتری نیاز خواهید داشت. زمانی که قاطعیت، اعتماد به نفس و عزت نفس به شدت کاهش یافته باشد شما به یک کمک حرفه‌ای مثل مشاور یا روانشناس نیاز دارید. آنها به شما کمک می‌کنند که علت‌یابی کنید و شما را راهنمایی می‌کنند که چگونه آنها را به دست آورید.

4 قدم برای بالا بردن اعتماد به نفس و خودباوری
بخوانید

” کسی که خود را باور کرده است دیگر نیازی به متقاعد کردن دیگران ندارد. وقتی از این که فقط خودت هستی خرسند باشی و خود را با کسی مقایسه نکنی یا رقابت نداشته باشی همه به تو احترام خواهند گذاشت.”  

«لائوتسه»

” منفعل بودن، شک و ترس به بار می‌آورد و عمل کردن اعتماد به نفس و شجاعت. در خانه ننشین و فقط فکر کن، بزن بیرون و انجامش بده. هر کاری (هرچند جزئی)، برای رسیدن به هدفم انجام می‌‌دهم گامی برای پیشرفت برداشته‌ام؟”    

«دیل کارنگی»

قبل از اینکه کاری را انجام دهید باید انتظاراتی از خود داشته باشید.”     

«مایکل جُردن»

اگر خود به خویشتن اعتماد نداری، دیگران هم به شما اعتماد نخواهند کرد”   

«جان ماکسول»

” زندگی برای هیچ کس آسان نیست. اما که چه؟ باید پشتکار و از همه مهم‌تر اعتماد به نفس داشته باشیم. باید باور کنیم که هر یک برای انجام کاری استعداد داریم و آن کار باید انجام شود.”      

«ماری کوری»

“هرچه قدر کارتان را بهتر انجام دهید، خودتان را بیشتر دوست خواهید داشت و اعتماد به نفستان نیز افزایش خواهد یافت.”   

«برایان تریسی»

“مشکلاتتان را بر ماسه‌ها بنویسید و موفقیت‌هایتان را بر سنگ مرمر.”  

«پرمودا باتر» 

یکی از تفاوت های انسان های موفق با سایرین، اعتماد به نفس بالای آنان به هنگام رویارویی با شکست ها و نه شنیدن هاست! آنان هیچ گاه  مغلوب گذشته و تجربه ی تلخ  خود نمی شوند، در عوض عبرت می گیرند و مجدد به تلاش خود ادامه می دهند. بنابراین بسیار مهم است که با بکارگیری تکنیک های فوق، اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم، زیرا زمانی که اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم، تلاش و انگیزه ما هم بیشتر می شود و در مقابل سختی ها و شکست ها ناامید و افسرده نمی گردیم.

یک از هدف های مهم آکادمی بازار آموزش مهارت های اجتماعی و مورد نیاز برای موفقیت ودستیابی به اهداف است، از این رو در «سمینار موفقیت» استاد احمد محمدی مدرس و سخنران انگیزشی، ما را با جزئیات و رازهای موفقیت افراد موفق از جمله اعتماد به نفس و همچنین تکنیک مهمی به نام تکنیک شکست آشنا می نمایند. جهت حضور در این سمینار و آشنایی با سرفصل های آموزشی آن می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

با استفاده از 10 روش کاربردی به فردی با اعتماد به نفس بالا تبدیل شوید
چند توصیه کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس
نشانه های اعتماد به نفس پایین
تنظیم سطح مناسب اعتماد به نفس
چند راهکار ساده برای افزایش اعتماد به نفس-قسمت دوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن