اولین قدم موفقیت را محکم بردارید

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
اولین قدم موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

قدم اول در هر کاری یکی از مهم‌ترین قدم‌های آن کار است. در مسیر موفقیت قدم اول را محکم و قدرتمند بردارید.

شنیده‌اید که می‌گویند خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج. این مطلب به چه معنی است؟ در مسیر موفقیت، در انجام هر کاری، قدم اول را محکم و قوی بردارید. اگر از شما بپرسند در مسیر موفقیت چه قسمت‌‌هایی اهمیت بیشتری دارد، باید بگوییم قدم اول از اهمیت بالاتری برخوردار است.

وقتی می‌خواهیم کاری را شروع کنیم، معمولا در ابتدای کار لازم است انرژی بیشتری برای آن صرف کنیم. در ابتدای هر کاری تا مسایل و چالش‌های آن مشخص شود، ممکن است لازم شود زمان و انرژی بیشتری صرف کنیم. همیشه درنظر داشته باشید که ابتدای کار، گاهی روزهای سختی در پیشِ روی شما قرار دارد ولی بعد از مدتی تلاش و پیگیری، اوضاع بهتر خواهد شد.

روزهای نخست و اولین قدم‌ها در آغاز هر کاری تعیین‌کننده‌ی ادامه‌ی مسیر و وضعیت شما خواهد بود. اگر روزهای نخست بتوانید با جدیت هر چه تمام‌تر پیش بروید، امید آن می‌رود که موفق‌تر عمل کنید و پیش بروید.

معجزه دوره اعتماد به نفس و اعتماد به نفس کودکان قویترین و کاربردی ترین محصولات برای تقویت و افزایش اعتماد

مطالعه بیشتر: چگونه می‌توانیم اعتماد به نفس خودمان را بالا برده و تقویت کنیم؟

مطالعه بیشتر: چطور می‌توانیم در شرایط سخت زندگی صبور باشیم؟

قدم اول هر کاری را محکم بردار

برخی افراد در همان روزهای نخستن هر کاری، آن را رها می‌کنند و به‌اصطلاح کم می‌آورند. کودک نوپایی را درنظر بگیرید که در آینده قرار است به دونده‌ای ماهر تبدیل شود. روزهای اول بلند می‌شود و حتی بارها و بارها به زمین می‌خورد. تصور کنید همه‌ی کودکان نوپا به این نتیجه برسند  که زمین خوردن درد دارد. تصور کنید همه کودکان نوپا از زمین خوردن بترسند و نخواهند روی پا ایستادن را تجربه کنند. در این صورت چه اتفاقی می‌افتد؟ با شهری از آدمهایی که نمی‌توانند راه بروند روبه‌رو خواهیم بود.

هر زمان کاری را آغاز کردید که روزهای اول به شما فشار بیشتری وارد شد، تصویر آن کودک نوپا را به یاد بیاورید. کودک نوپا هم اگر بخواهد میدان را خالی کند، همه چیز به هم می‌ریزد و در آینده شبیه به افراد معلول خواهد شد.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
3 دشمن موفقیت

چگونه می‌توانم قدم اول را محکم بردارم؟

وقتی صحبت از شروع کارها به میان می‌آید، این سوال مطرح می‌شود که چگونه باید شروع قوی برای کارهایم داشته باشم؟ شروع قوی، انسان قوی و مصمم می‌خواهد.

قبل از شروع هر کاری، نام خداوند را فراموش نکنید. افراد بسیاری را دیده‌ام که درونا و قلبا قبل از شروع هر کاری نام خداوند را بر زبان می‌آورند. خداوند را همراه کار خود قرار می‌دهند. خداوند منشا قدرت و قوت است و نامش می‌تواند به هر کاری برکت بدهد. پس قبل از شروع هر کاری یادمان باشد که قول و قرارهای خودمان را در مورد آن کار با خداوند مطرح کنیم.

کارها را مصمم و با انرژی آغاز کنید. مصصم بودن، جدی بودن، مسئولانه عمل کردن لازمه‌ی موفقیت در هر کاری است. این موضوعات را جدی بگیرید و پیش بروید.

قبل از ورود به هر کاری، همه جوانب را بسنجید. سعی کنید قبل از آنکه به هر کاری وارد شوید، ابتدا همه چیز را بسنجید و بالا و پایین کنید. افرادی را دیده‌ام که نسنجیده وارد هر کاری می‌‌شوند و خیلی زود انگیزه‌های خود را در آن کار از دست می‌دهند. وقتی سنجیده و بررسی شده وارد کارها شوید، احتمال به انتها رساندن آن کار بالا می‌رود.

برای هر مرحله کار طرح و برنامه داشته باشید. وقتی قدم اول را محکم بردارید، می‌توانید امید داشته باشید که در مراحل بعدی نیز می‌توانید قدم به قدم موفق‌تر عمل کنید. پروژه‌های بزرگ را به پروژه‌‌های کوچکتر تبدیل کرده و برای هر پروژه‌ی کوچک‌تر، نقطه‌ی آغاز و پایان درنظر بگیرید.

تصویر کودک نوپا را در ذهن داشته باشید. در ابتدای هر کاری، تصویری از کودک نوپا در ذهن خود داشته باشید که همیشه تلاش می‌‌کند و خسته نمی‌شود.

قدم اول هر کاری را جدی بگیرید. روز اول هر کاری، روز مهمی است و عملکرد شما در آن روز نشان می‌دهد در ادامه چگونه عمل خواهید کرد. تجربیات خود را در مورد قدم اول و نقطه‌ی شروع کارها برای ما بفرستید. فرمول‌ موفقیت به شما می‌گوید چه کارهایی را باید انجام دهید تا به موفقیت برسید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *