بازاریابی و فروشمقالات

اهمیت کسب و کار شما برای مشتریان تا چه حد است؟

در این مقاله به نکته‌هایی اشاره دارند که می‌توانید از آن‌ها برای اطلاع از “میزان اهمیت کسب و کار تان برای مشتری” استفاده کنید.

برای رشد کسب‌وکارتان، تمرکز بر روی فروش‌های جدید یا به‌دنبال حساب‌های پس‌انداز بزرگ‌تر بودن، قطعا وسوسه‌ برانگیز خواهد بود. اما توجه به مشتریان فعلی خودتان- مهم نیست چقدر کوچک باشند- برای رشد اهمیت کسب و کار شما مهم است.

راز تکرار کسب و کار در مسیری انجام می‌شود که اثر مثبتی هم بر مشتری داشته باشد.

پی‌گیری موثر، بلافاصله پس از فروش شروع می‌شود، زمانی که شما با مشتری برای گفتن “متشکرم” و فهمیدن این موضوع که آنها “از محصول یا خدمات شما رضایت دارند یا نه”، تماس می‌گیرید!.

علاوه بر این، چند راه موثر برای فهم  اهمیت کسب و کار شما برای مشتری (جلب احترام مشتری) وجود دارد، با آکادمی بازار همراه باشید.

آگاهی مشتریان از کاری که برای آن ها انجام می دهید از نکات مهم در اهمیت کسب و کار شما برای مشتری

اجازه دهید مشتریان از آن‌چه شما برای آنان انجام می‌دهید، اطلاع یابند تا موجب اهمیت کسب و کار شما برای آنها شود.

این کار می‌تواند در قالب یک خبرنامه که از طریق پست‌الکترونیکی به مشتریان فعلی ارسال می‌شود، یا یک روش غیررسمی مانند یک تماس تلفنی ساده انجام شود.

مهم نیست از کدام روش‌ها استفاده می‌کنید، مهم این است که مشتریان از ارائه‌ی سطح عالی خدمات شما به آنها مطلع شوند.

اگر شما به تمام کارهایی که برای آن‌ها انجام می‌دهید، توجه نکنید، مشتریان هم متوجه آن نخواهند شد. زمانی‌که شما با مشتریان در مورد کار و خدماتتان صحبت می‌کنید، سعی کنید مغرور نشوید.

فقط این پیام را به آن‌ها القاء کنید که لازم نیست نگران کاغذبازی و تشریفات اداری باشند. به عبارتی دیگر کم‌تر‌کردن دغدغه‌های مشتریان.

با مشتریان قدیمی مکاتبه داشته باشید

با مشتریان قدیمی شخصا مکاتبه داشته باشید تا اهمیت کسب و کار شما برای آنها افزایش یابد. “من پشت میزکارم نشسته بودم، که نام شما به ذهنم خطور کرد.

آیا هنوز برای پرواز هوایی در سراسر کشور وقت کافی دارید؟ در صورت نیاز به خدمات شرکت ما، اطلاع دهید. می‌توانیم آخرین مدل‌ها را در اختیار شما قرار دهیم”.

اگر در یک مراسم به طور اتفاقی به مشتری قدیمی‌تان برخوردید، می‌توانید چنین واکنش نشان دهید: “بسیار خوشحالم شما را در اینجا می‌بینم. با شما در اوایل سال جدید برای ترتیب‌دادن یک برنامه‌ی ناهار تماس خواهم گرفت.”

با مشتری شخصا تماس بگیرید

شخصا آن را انجام دهید. پست صوتی و ایمیل، برقراری ارتباط را آسان‌تر کرده‌اند، اما تماس‌های شخصی در این روش از بین می‌رود.

بر این روش‌ها به عنوان یک مسیر حقانی برای پی‌گیری حساب نکنید. اگر در انجام آن مشکل دارید، می‌توانید یک پیام صوتی ایمیل کنید تا تمایل خود را برای گفت‌وگوی مستقیم با شخص یا قرار ملاقات در دفترتان را در زمان خاص ابراز کنید.

با این کار اهمیت کسب و کار شما برای مخاطب افزایش می یابد.

مناسبت‌های خاص را به یاد داشته باشید

مناسبت‌های خاص را به یاد داشته باشید. ارسال منظم کارت‌های تولد، کارت‌های سالگرد، کارت‌های تعطیلات و ارسال هدایا نیز روش خوبی هستند.

لازم نیست هزینه‌ی مالی زیادی صرف کنید، با استفاده از خلاقیت خود می‌توانید ایده‌های جذابی را برای پیوند کسب‌وکارتان با کسب و کار مشتریان یا خریدهای اخیر آن‌ها ایجاد کنید و اهمیت کسب و کار خود را به آن ها نشان دهید.

با 10 مزیت اعجاب انگیز مطالعه آشنا شوید
بخوانید

اطلاعات مهم را جمع‌آوری کنید

اگر یک مقاله یا یک کتاب جدید خواندید، یا در مورد یک سازمان مطالب مفیدی را شنیدید، اطاعاتی را که برای مشتریان جذاب است، یادداشت‌برداری کنید یا یک تماس فوری برای اطلاع‌رسانی به مشتریان داشته باشید.

تلفن‌های پی‌گیری کسب‌و‌کار تماس‌هایی هستند که به افزایش اهمیت کسب و کار کمک می‌کنند.

هنگامی که با یکی از مشتریان قدیمی صحبت یا دیدار دارید، متوجه این موضوع خواهید شد که مشتریان قدیمی دلایل واقعی برای مراجعه به شما هستند و همین امر امکان کسب‌وکار جدید را ممکن می‌سازد.

با لحاظ تمام کارهایی که مشتریان فعلی شما می‌توانند در کسب‌وکارتان انجام دهند، هیچ دلیلی برای نداشتن تماس دائمی و منظم با آن‌ها نمی‌ماند.

از تخیل خود و از ایده‌های دیگر که به شما در برقراری یک رابطه‌ی پایدار کمک می‌کند، استفاده کنید.

استاد احمد محمدی

ارائه‌ی خدمات به مشتریان

اقدامات بسیاری وجود دارد که می‌توانید برای حصول اطمینان از ارائه‌ی خدمات مناسب به مشتریان انجام دهید.

هنگامی که شما به تنهایی یک کسب و کار را اداره می‌کنید، توجه و تامین نیازهای مشتریان‌ و افزایش اهمیت کسب و کار برای مشتریان کار آسانی خواهد بود.

اما زمانی که کارمندانی را به کسب‌وکار خودتان اضافه می‌کنید، خواه یک نفر خواه ۱۰۰ نفر باشد، با این کار شما پیوندهای بیشتری را به زنجیره‌ی خدمات مشتریان اضافه کرده‌اید و ظرفیت بیشتری برای خدمات ضعیف‌تر از طریق استخدام کارمندان ایجاد کرده‌اید.

به همین دلیل، ایجاد سیاست ارائه‌ی خدمات به مشتریان و پیوستن به آن بسیار مهم است.

برای حصول اطمینان از دریافت خدمات عالی مشتریان‌تان از نکات زیر استفاده کنید

  • سیاست ارائه‌ی خدمات به مشتریان خود را به نگارش در بیاورید. این اصول باید توسط شما مشخص شوند و هر کارمندی باید از قوانین اطلاع کافی داشته باشد تا خود را آماده‌ی تطبیق با آن کند.
  • ایجاد سیستم‌های پشتیبانی که دستورالعمل‌های روشنی را برای به‌دست‌آوردن و حفظ برتری خدمات به کارمندان ارائه می‌کند. این سیستم‌ها به شما در رقابت با رقبا برای ارائه‌ی خدمات بیشتر به مشتریان و پیش‌بینی مشکلات قبل از مطرح شدن آنها کمک خواهد کرد.
  • یک مقیاس برای خدمات عالی به مشتریان توسعه دهید. سپس برای کارکنانی که به طور مداوم در آن شرکت دارند، پاداش در نظر بگیرید.
  • مطمئن باشید که هدف شما برای ارائه‌ی خدمات به مشتریان از طریق شرکت شما به طور کامل انجام می‌شود. کارکنان شما باید ارتباط بین میزان خوب ارائه خدمات با سود شرکت و آینده کاری‌شان با وضعیت شرکت را بدانند.
  • به ارائه خدمات بیشتر و عالی به مشتریان بیشتر از هر رقیب دیگری در صنعت مربوطه تعهد واقعی داشته باشید. این تعهد باید آنچنان قدرتمند باشد که هر یک از مشتریان شما آنرا حس کنند.
  • به اشتراک‌گذاری اطلاعات با مردم (مشتریان). برای اطلاع‌رسانی در مورد بهبود خدمات با مشتریان ملاقات منظم داشته باشید. درخواست ایده از کارکنان به تعامل بیشتر آنها با مشتریان اغلب سازنده است.
  • مقید بودن بر دانش و علمی که مشتریان به واسطه آن به “توجه، شایستگی، سرعت و قابلیت اعتماد و اطمینان”، ارزش قائل شوند. آنها بیشتر مایل‌ند به صورت انفرادی تعامل داشته باشند و با نام مورد خطاب قرار گیرند.
عادت بیش از حد فکر کردن زندگیتان را مختل می کند
بخوانید

خدمات مشتریان درجه یک

خدمات مشتری درجه یک بیش از آن‌چه شما می‌گویید و یا برای مشتری انجام می‌دهید، معنی می‌دهد.

حتی به عنوان فراهم‌کردن شرایط لازم برای مشتریان برای شناختن احساسات خود از اهمیت کسب و کار شما نیز اطلاق می‌شود.

راه های درک نیاز ها و اهداف مشتریان

۱. شرکت کردن در گردهم‌آیی‌ها و نمایشگاه‌های صنعتی که برای مشتریان شما از اهمیت بسزایی برخوردار هستند. از این طریق شما به درک درستی از فضای رقابتی و نوع محصولات و خدمات مورد نظر مشتریان خواهید رسید.

۲. یک پیوند انسانی و کسب‌وکاری با مشتریان کنونی و مشتریان احتمالی ایجاد کنید. با آن‌ها قرار ناهار، شام یا بازی ترتیب دهید. در فضای آرام اجتماعی، شما اسراری را فرا خواهید گرفت که امکان رشد و ترقی شما را در فضای رقابتی ممکن می‌سازد.

۳. به مدها و گرایش‌ها توجه داشته باشید و به آنها پاسخ دهید. خواندن نشریات تجاری صنعتی، فعال‌بودن در سازمان‌های تجاری و به آن‌چه مشتریان‌تان انجام می‌دهند، توجه کنید.

۴. به دنبال بازخورد باشید. به‌طورمنظم مشتریان خود را برای فهمیدن نظر آنها در مورد عملکرد خودتان بررسی کنید. کارت‌ها یا نامه‌های پرسشنامه ارسال کنید، با آنها تماس تلفنی بگیرید و گروه‌های تمرکز را ایجاد کنید. پیشنهادهای آن‌ها را بپرسید، سپس عرصه‌های دچار مشکل را مشخص کنید.

دغدغه ی بسیاری از شرکت ها و فروشندگان، افزایش بازدهی و میزان فروش و همچنین کسب سودهای بالا می باشد.

برای این منظور روش ها و تکنیک های مختلفی وجود دارد، که فروشندگان و شرکت ها در فرایند فروش خود باید دنباله روی آنان باشند.

یکی از این راهها افزایش اهمیت کسب و کار و وفادار سازی مشتریان است،  زیرا مشتری، ارزشمندترین سرمایه هر کسب و کار و شرکتی می باشد، و با ارائه‌ ی خدمات شخصی به طرق فوق، به مشتریان‌ نه تنها آنان را به مشتری هایی وفادار و خوب بلکه به تبلیغ کنندگان و سفیرانی برای معرفی نام تجاری محصولات و خدمات‌ شما تبدیل می نماید.

همچنین اگر مدیریت مناسبی داشته باشید و از شخصیت والایی برخوردار باشید می توانید مشتریان خود را تحت تأثیر قرار دهید و سبب وفاداری همیشگی آنان گردید.

اگر می خواهید که بدانید افراد ثروتمند و موفق دنیا چگونه توانسته اند مشتریان خود را وفادار سازند و با چه خصوصیاتی داشته اند که مؤثر واقع گردیده اند، کافی است از مقالات آموزشی و در «سمینار موفقیت» پیش رو که توسط آکادمی بازار برگزار می گردد، شرکت نمایید.

در این سمینار استاد احمد محمدی مهارت ها و عادت های مثبت و سازنده افراد موفق و ثروتمند دنیا را به شما آموزش می دهند تا با الگوبرداری از آنان کسب و کار موفق و زندگی شادی برای خود فراهم آورید. جهت حضور یافتن در محیط مثبت و پرنشاط این سمینار روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

برنامه‌ریزی فروش راهکاری برای موفقیت سازمان‌ها در افزایش فروش
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی
یادگیری اصول چگونگی تبدیل رهگذر به مشتری
دوره فروش موفق (معرفی محصول) – دکتر احمد محمدی
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن