موفقیت / انگیزشی

اهمیت پرداختن به روی دیگر امید در مسیر موفقیت و خوشبختی با امید به زندگی

امید به زندگی باعث می‌شود در مسیر موفقیت و خوشبختی قرار بگیریم. نا امیدی ما را از مسیر دور می‌کند. با یک مقاله موفقیت انگیزشی با ما همراه باشید.

در مسیری که برای رسیدن به خوشبختی و موفقیت طی می‌کنیم، نمی‌توانیم مطمئن باشیم که هرگز دچار ناامیدی نمی‌شویم. روزهایی هستند که ناگهان بی هیچ انتظار از پیش مشخصی خود را غرق در دریایی خالی از انگیزه می‌یابیم. روزهایی که شبیه روزهای امیدواری هستند اما چیزی درونمان فرو ریخته است. جای خالی یک شور عظیم را احساس می‌کنیم و گویی قرار نیست دوباره به درونمان برگردد. آیا امید به زندگی را از دست داده ایم؟ آیا مسیر موفقیت را گم کرده ایم؟ مگر موفقیت چیست؟ موفقیت شغلی؟ موفقیت در زندگی؟ موفقیت به توان اعتماد به نفس؟ برای پیدا کردن پاسخ، راهکارهای زیر را در قالب یک مقاله موفقیت انگیزشی با هم مطالعه می کنیم:

از طبیعت ذهن فرار نکنید

ذهن آگاه، ذهنی که اغلب ناچار می‌شود در کنار یک بدن جسمانی قرار گیرد با قدرت فوق‌العاده‌ای که در پردازش اطلاعات دارد، همچون سیستمی با صفحه‌ی خاکستری نیست که با زدن یک دکمه تمام داده‌های ناامیدی را از آن پاک کنیم و سپس آسوده‌خاطر پا در مسیری سرسبز از امید و آرزو گذاشته تا کمی بعد به قصری که در مقصد ساخته‌ بودیم برسیم.

هر آنچه حتی لحظه‌ای از کنار ذهن بگذرد قادر است مانند براده‌های آهن که به آهنربا می‌چسبند جذب جهان تصویر سازی شده‌ی شما شود. اگر انتخاب کنیم امید را از آهن و ناامیدی را از فلز یا هر ماده‌ای که این ربایش در سرشتش نباشد بسازیم می‌توانیم در این فرایند بی زمان و مکان دخالت کنیم. این ما هستیم که تعیین می‌کنیم چه چیزی را جذب و چه چیزی را دفع کنیم. در مسیر این انتخاب ممکن است ناامیدی در پوشش امید به زندگی ظاهر شود و ذهن فریب آنچه چشم دیده را خورد. این ذهن کنجکاو احتیاج به مراقبت دارد اما فراموش نکنید همین کنجکاوی و شوق جذب نیروهای اطراف، انرژی‌های مثبت را درونمان منزل داده است. موفقیت با همین انرژی های مثبت به دست می آید.

از تاریکی شب نترسید – امیدواری با موفقیت در زندگی به دست می آید

امیدواری با وجود ناامیدی‌ معنی می‌دهد و البته برعکس. فردی که دائم از ناامیدی گلایه می‌کند و ادعا دارد که در یک یأس همیشگی روز‌ها را می‌گذراند عدم وجود امید را با ناامیدی اشتباه گرفته است. در ادامه می‌بینیم که ناامیدی، جزء جدانشدنی امید است. تصور کنید یک شبانه‌روز پر از ساعت‌های متفاوت است، که رسیدن روشنی و تاریکی در آن از توالی به خصوصی پیروی نمی‌کند. حتی ممکن است گاهی چند لحظه از شب میان روز دیده شود و سپس تمام شود. این دو یکدیگر را کامل می‌کنند. و آسمان با هر تغییری زیباست. این یعنی موفقیت را با امید به زندگی به سمت خود جذب کنید.

جذب عشق با استفاده از ترفندهای قانون جذب (2)
بخوانید

مطالعه بیشتر: شش راهکار ساده برای خلق شادی و آرامش در زندگی

مطالعه بیشتر:  راهکار های افزایش اعتماد به نفس برای داشتن مکالمات سازنده تر با دیگران

امیدواری با موفقیت در زندگی
امیدواری با موفقیت در زندگی

روشنی اگر همیشگی و مدام لحظه‌ی فرارسیدن روزی باشد که می‌بایست خود را برای کار و فعالیت آماده می‌کردیم پس کی استراحتی به این وجود مملو از رویا ببخشیم؟ بیایید با هیولایی که از اسم ناامیدی ساخته‌ایم روبرو شویم. موفقیت را با امید به زندگی و خراب کردن هیولایی که با دستان خودمان به آن قدرت داده‌ایم، به دست آوریم. بیایید مفهوم آن را از نو برای خود تعریف کنیم و سعی کنیم این تعریف تازه را بپذیریم. مثلا ناامیدی را مانند یک زنگ تفریح کوتاه در هوای بارانی حیاط مدرسه تصور کنیم و امید به زندگی را جایگزین آن کنیم. یا از آن با آرامش و سکوت شب یاد کنیم. به این ترتیب موفقیت را برای خود و اطرافیان جذب کنیم. لحظه‌هایی که می‌خواهیم هر چند محدود، مسئولیت‌ها را از یاد برده و نفس‌هایی راحت و خالی از هر گونه دغدغه بکشیم.

 

استاد احمد محمدی

 

در جاده‌ی خوشبختی با مسافران حرف بزنید تا به موفقیت برسید

در مسیری که گام بر می‌دارید تنها نیستید. هر کسی با توجه به شرایط و انگیزه‌های خویش راهی را با آرزوها و خواسته‌های متفاوت در پیش گرفته و ادامه می‌دهد. گاهی دو راه به یک نقطه می‌رسند و گاهی با وجود تمام شباهت‌ها مقصد متفاوت است. گاهی میان راه از هم جدا می‌شوند و گاه چند مسیر مختلف در یک نقطه‌ی دور یکدیگر را قطع می‌کنند.

موفقیت عامل افزایش اعتماد به نفس و امید به زندگی
موفقیت عامل افزایش اعتماد به نفس و امید به زندگی

اگرچه اهداف و علامت‌ها با هم یکی نیستند و مفهوم امیدواری برای هر فرد رنگ و بویی منحصر به فرد دارد اما به اشتراک گذاری احساسات دست داده می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما کند. از آن روی که اغلب وقتی می‌فهمیم در تجربه‌ای دشوار تنها نیستیم و هستند کسانی که مکرر با آن کنار آمده‌اند با انرژی متمایز از آن چه وجود داشته، تاب می‌آوریم. به یاد داشته باشید صدای یک سرود دسته‌جمعی بهتر به گوش کائنات می‌رسد.

3 راه مواجه با ندای انتقادی درون و صلح با خویشتن(2)
بخوانید

در برابر یأس اعتماد به نفس داشته باشید و موفقیت را جذب کنید

بعد از کلی بررسی نشانه های اعتماد به نفس پایین را در خود پیدا کرده اید. اتفاقی نیفتاده، فقط اندکی از شب از راه رسیده ولی ستاره‌ها در آسمان می‌درخشند. ماه از خورشید زندگی می‌گیرد. تنها کاری که شما نیار دارید دیدن آسمان است. یعنی امید به زندگی و امید به خدا را در نظر بگیرید.

البته که در تاریکی و بی خبری نمی‌توان به رسیدن صبح دلخوش بود. نمی‌توان از چشم دوختن به سقف سنگی لذت برد. پس در شب ناامیدی از پناهگاه خود بیرون بیایید و آواز آرزوها را سر دهید. موفقیت را با امیدواری به سمت خود جذب کنید. اگر ستاره‌ای چشمک‌زنان خاموش شد یا نور پنجره‌ی ساختمانی بلند را با آن اشتباه گرفتید خود را نبازید. این کرانه برای تمام رویاهایتان آسمان دارد و آن‌ها را زیر سقف خود محفوظ نگه می‌دارد.

در برابر جهان پیش رو، آواز زندگی شاد و آرامی را بخوانید که تصویر هر ثانیه از آن را با تمام جزئیات در ناخودآگاهتان می‌بینید. اهمیت پرداختن به روی دیگر امید در مسیر موفقیت و خوشبختی با امید به زندگی و امید به خداوند را هیچگاه فراموش نکنید.

می‌توانید از محصولات متنوع آکادمی بازار و بسته آموزشی موفقیت و ثروت در ۹۰ روز (معجزه ذهن قدرتمند) برای رشد و توسعه‌ی فردی خود کمک بگیرید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

امید به آینده و امید به زندگی در پادکست جدید آکادمی بازار
چگونه می‌توانم همیشه نور امید را در قلبم زنده نگه دارم؟
باور نمی‌کنید که شگفت انگیز هستید؟!
قانون جذب حقیقت و موفقیت در مواجهه با واقعیت – ذهن و زندگی شاد
امید به زندگی بهتر با دانستن راز موفقیت در کسب لذت
برچسب ها

گندم شرفی‌فر

ساختم. خود را آنچه که هستم ساختم. خود را دگرگون کردم. شخص دیگری شدم. مسئول سرگذشت خود شدم. مسئول سرگذشت دیگران شدم. سرگذشتی در زمره‌ی سرگذشت‌های دیگران شدم. جهان را در وجود خود ساختم. آگاه شدم./ پتر هانتکه

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

 1. چه خوب که در این زمینه نیز نوشته‎اید؛ مطلب بسیار مهمی‎ست برای دانستن و درباره‎اش اندیشیدن. آسمان زندگی حقیقتاً با هر تغییری باز هم زیباست.
  بسیار ممنون از شما بابت این نوشته‎ی ارزنده.
  شب و روز آسمانتان همواره زیبا باد

  1. چه خوب که نظرتان را به اشتراک می‌گذارید. ممنون از شما که می‌خوانید.
   البته که شب و روز آسمان همواره زیباست…

  1. ممنونم ازت.. امیدوارم به طریقی به همه‌‌ی خواننده‌ها کمک کنه..

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن