افزایش درآمد با 8 راهکاری که شما را پولدار می کند

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
افزایش درآمد
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

زیگ زیگلار (Zig Ziglar)، نویسنده‌ و کارآفرین معروف و موفق آمریکایی می گوید: « شاید تمام معنای زندگی در پول خلاصه نشود، اما اهمیت آن با اکسیژن برای ادامه حیات برابری می کند.» زمانی که صحبت از پول، ثروت و افزایش درآمد به میان می آید، اغلب افراد نسبت به آن جبهه گرفته و شروع به شعار دادن می‌ کنند. اینکه پول باعث از بین رفتن ارزش ها می شود، پول خوشبختی نمی آورد و یا اینکه چیزهای مهم تری از پول و افزایش درآمد در این دنیا وجود دارند. اما این افراد این موضوع را در نظر نمی گیرند که در دنیا انسان های ثروتمند زیادی وجود دارند که با ثروت خود توانسته اند خدمات زیادی را در سطح اجتماع ارائه دهند. ساخت بیمارستان، مدرسه، ایجاد کسب و کار و  کارآفرینی و … از جمله این موارد اند.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

حقیقت این است که ماهیت پول به تنهایی مورد منفی ندارد بلکه اگر به درستی از آن استفاده شود می تواند بسیار مفید و کارگشا باشد. اما باید بدانید که کسب ثروت و افزایش درآمد نیازمند تلاش بی وقفه در کنار رشد و توسعه فردی است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا راهکارهایی را ارائه دهیم که چگونه می توانید با مدیریت رفتار خود به افزایش درآمد برسید.

1. شغلی را که دوست ندارید، رها کنید

این خیلی مهم است که شغل خود را دوست داشته باشید اگر آن را دوست نداشته باشید و هر روز بی عشق و علاقه به سر کار بروید هرگز موفق نخواهید شد و به افزایش درآمد نخواهید رسید. پس بهتر است آن را ترک کرده و به سراغ شغلی بروید که مطابق با امیال و روحیات شماست .

2. ارزش شما به میزان پولی که دارید نیست

how to increase income

اگر بابت بی پولی خود احساس بدی به شما دست داده و خود را فردی کم و بی ارزش تصور می کنید، کاملا در اشتباه هستید ارزش واقعی انسانها به میزان صفرهای موجود در حساب بانکیشان نیست. بلکه تماما به میزان تلاشی که برای رشد خود چه از لحاظ روحی شخصیتی و ارتقا سطح زندگی خود و کم به دیگران انجام می دهند، بستگی دارد. این را بدانید که اگر دست تان خالی است، می‌تواند به سبب شرایط موجود یا اهمال و کم کاری خودتان باشد، اما می توانید با کمی تلاش و پشتکار اوضاع را تغییر دهید. در هر وضعیت مالی که باشید، تنها خصوصیات اخلاقی مثبت و منش شماست که  معرف ذات وجودی شماست و این موضوع ابدا ارتباطی با رقم موجود در حساب بانکی تان ندارد. به جای این افکار منفی بهتر است تا تلاش خود را بیشتر کرده و مثبت فکر کنید.

3. برنامه های مرتبط با افزایش درآمد را در اولویت کارها قرار بدهید

در برنامه ریزی هایتان آن دسته از فعالیت هایی را که ارتباط مستقیم با افزایش درآمد تان دارند، در اولویت قرار دهید. به این فکر کنید که کدام یک از فعالیت های اقتصادی بیشترین تاثیر را بر افزایش درآمد تان دارند. بر روی آن ها تمرکز کنید و وقت بیشتری را صرف آن کنید.

 

4. وقت طلا است ارزش آن را بدانید

ما در زندگی دارای زمان محدودی هستیم. پول چیزی است که اگر آن را از دست بدهید دوباره می توانید آن را به دست آورید. اما ثانیه ها از دست می روند و دیگر باز نمی گردند. به همین دلیل اگر می خواهید به افزایش درآمد برسید، باید برنامه ریزی صحیحی برای زمانتان داشته باشید و از آن به نحو احسن استفاده کنید. برای مثال می توانید صبح زودتر از رختخواب خارج شوید، کارهایتان را به تعویق نیندازید، هدفگذاری صحیحی داشته باشید و برای آن با تمام قوا تلاش کنید.

5.  یاد بگیرید که نه بگوئید

how to increase income

بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر به تمامی خواسته های اطرافیانشان پاسخ مثبت دهند انسان بهتری هستند. اما با این کار در واقع دارند به خود و زندگیشان خیانت می کنند. کمک به دیگران خوب است اما یادتان باشد شما یک بار به دنیا می آیید و زندگی می کنید پس باید افرادی که در موفقیت شما نقشی ندارند و یا مانع از آن هستند را از زندگی تان حذف کنید. بهتر است نه گفتن را بیاموزید تا بیش از این وقت خود را هدر ندهید.

6.  با افراد موفق رفت و آمد کنید

شما شبیه به میانگین 5 نفری هستید که با آنها معاشرت می کنید. پس بهتر است با افراد موفق و ثروتمند وقت بگذرانید. در این صورت می توانید خیلی چیزها از آنها یاد بگیرید. می توانید از آنها در مورد کسب موفقیت و راهکارهای افزایش درآمد مشورت بگیرید.

7. بهانه ها را کنار بگذارید و شروع کنید

اینکه بنشینید و دست روی دست بگذارید و وقت خود را صرف بهانه گرفتن و نق زدن کنید، نه تنها شما را به هدفتان نمی رساند بلکه باعث می شود کم کم به فردی بهانه گیر، منفی نگر و صد البته پرمدعا تبدیل شوید که تمامی کمبودها و کاستی های زندگی اش را به گردن دنیا و کائنات می اندازد. بهتر است دست از بهانه گیری های بیهوده برداشته و با برنامه ریزی جلو بروید.

۸. نگرشتان را تغییر دهید

بیاموزید که با وجود تمامی مشکلات در زندگی همواره باید رو به جلو حرکت کنید. در این راه داشتن نگرشی مثبت می تواند بسیار کمک کننده باشد. افکار منفی تنها از شما فردی منفعل و قربانی می سازند پس بهتر است از انها اجتناب کنید و با تمرینات موثری که در این زمینه وجود دارند تغییر نگرش دهید. این را بدانید که تنها خود شما مسئول صرف زندگی تان هستید نه کس دیگر.

7 قانون ثروت

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

همانطور که در مقاله بالا گفته شد پول و ثروت جزو ارکان مهم ادامه زندگی هستند. هر چه قدر هم بخواهیم بگوییم “همه چیز که پول نیست” یا “پول چرک کف دست هست” باید دقت کنیم که در آخر آدم نمی تواند با شکم گرسنه به تخت خواب برود! به علاوه چه کسی وجود دارد که از جیب پر پول لذت نبرد؟ افزایش درامد و کسب ثروت شاید هدف اصلی شما برای موفقیت نباشند اما جزو پاداش هایی هستند که در مقابل تلاشتان برای پیشرقت به دست خواهید آورد. اما چگونه می توانید درامد خود را افزایش دهید؟ راهکار ما برای شما و افزایش درآمد تان محصول معجزه ذهن قدرتمند است. با استفاده از این محصول می توانید با تمرین تکنیک های آن  چگونگی تغییر نگرش و متد های موثر برای رسیدن به موفقیت را بیاموزید و با بهره گیری از آن قدم های استوار تری را در مسیر رسیدن به موفقیت بردارید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این محصول بر روی لینک زیر کلیک کنید.

♦ دوره آموزشی غیرحضوری “معجزه ذهن قدرتمند”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *