افزایش درآمد از دیدگاه برایان تریسی

برایان تریسی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

برایان تریسی نویسنده مشهور و نام آشنا در زمینه موفقیت و توسعه فردی است که گمان نمی رود کسی تا به حال نام او را حتی یک بار هم نشنیده باشد. برایان تریسی در کتاب “درآمد رویایی” در مورد راهکار های افزایش درآمد واینکه چرا درآمد ما از آنقدر که باید باشد کمتر است نوشته است. هر چند بسیاری از منتقدان بر این باورند که در بیشتر این کتاب از موضوعات و راهکار های تکراری استفاده شده است و مطالب آنچنان جدیدی را در اختیار خواننده نمی گذارد اما اگر شما کارمندی هستید که از میزان حقوق خود راضی نیست و به دنبال افزایش درآمد و کسب پول است این کتاب می تواند در کمک به شما بسیار موثر باشد.

چرا میزان درآمد ما کم است؟

ways of Increasing income from Brian Tracy's perspective

تریسی معتقد است که اگر درآمدتان نسبت به آنچیزی که باید باشد کمتر است، در واقع مقصر خودتان هستید! این شما هستید که این میزان درآمد را انتخاب کرده اید؛ با تصمیماتی که گرفته اید و کار هایی که انجام دادید یا با اقداماتی که می توانستید انجام دهید اما به هر دلیلی از انجام دادن آن ها سر باز زده اید. معمولا میزان درآمدی که هر شخص لایق آن است بیشتر از آن چیزی است که در واقعیت دریافت می کند. در بیشتر مواقع افراد تقصیر را گردن آموزش نادرست، والدین ، شرایط بد اقتصادی و محیطی و هزاران عوامل دیگر می اندازند در صورتی که در دنیا بسیاری از افراد وجود دارند که در شرایطی مشابه آن ها زندگی می کنند اما درآمدشان چند برابر میزان دریافتی آن هاست.

نویسنده در این مورد می گوید: “وقتی اولین بار این ایده را شنیدم که خودم درآمدم را تعیین می‌کنم متعجب و عصبانی شدم. این موضوع را به شدت تکذیب کردم و گفتم: «این موضوع حقیقت ندارد. هیچ‌کس میزان درآمد کنونی‌اش را انتخاب نکرده تا مدام نگران پول باشد!» من برای درآمد کم خود والدینم، تحصیلاتم، رئیسم، شرکتم، زمینه کارم، رقیبان و اقتصاد را مقصر می‌دانستم. به اطراف خود نگاه کردم و دیدم که صدها و حتی هزاران نفر که مشکلات و محدودیت‌های مرا دارند درآمد و زندگی بسیار بهتری دارند. سرانجام به این نتیجه رسیدم که شرایط کنونی من به خودم بستگی دارد. اگر از زندگی و درآمدم راضی نیستم، فقط یک نفر در دنیا قادر به تغییر آن بود، یعنی خودم. این بیداری زندگی مرا تغییر داد. پنج سال بعد درآمدم ده برابر شده بود! از یک خانه اجاره‌ای با وسائل اجاره‌ای به جایی رسیدم که خانه و همچنین اتومبیل رویایی– مرسدس بنز – پارک شده‌ای در پارکینگ بزرگم داشتم. تمام زندگی‌ام تغییر کرد و زندگی شما هم می‌تواند تغییر کند.”

چگونه افزایش درآمد داشته باشیم؟

راهکار های متعددی در این کتاب برای افزایش درآمد معرفی شده است که می توانید با کمک آن ها برنامه ای برای تغییر میزان دریافتی خود داشته باشد. یکی از آن ها افزایش توان پول سازی است. در تعریف آن می توان گفت که توان پول سازی یعنی توانایی شما در انجام کارها یا داشتن مهارت هایی که دیگران حاضر هستند برای آن ها پول بپردازند. در واقع توان پول سازی شما هنگامی افزایش پیدا می کند که در تلاش باشید مهارت هایی را کسب کنید که دیگران حاضرند برای آن ها پول خرج کنند. توان پول سازی 80 تا 90 درصد ارزش اقتصادی شما را تعیین می کند. اگر توان پول سازی شما

ways of Increasing income from Brian Tracy's perspective

همواره در حال افزایش نباید به طور خودکار در حال کاهش است. در دنیای امروزی میلیون ها فرد بیکار وجود دارند که اجازه داده اند توان پول سازیشان آنقدر کاهش یابد تا هیچ کس حاضر نباشد به خاطر حتی تاثیر بسیار کمی که ممکن است در یک فرایند داشته باشند نیز آن ها را بکار گیرند.

همه چیز به خودتان بستگی دارد!

در نهایت اگر آسمان را به زمین هم بدوزیم باز هم به یک اصل می رسیم:”همه چیز به خودتان بستگی دارد” اگر  شما عامل اصلی کم بودن درآمدتان هستید می توانید عامل اصلی و کلیدی افزایش درآمد خود نیز باشید. شما باید ابتدا تصمیم بگیرید، خود را باور داشته باشید و برای رسیدن به نتیجه مطلوبتان تلاش کنید. اما نه یک تلاش کورکورانه. سخت کار کردن همیشه مد نظر نیست بلکه باید هدفمند تلاش کرد. شما باید تصمیم بگیرید که از همین حالا زندگی خود را تغییر دهید. تصمیم بگیرید که درآمدی رویایی داشته باشید تا تلاشتان متناسب با آن تغییر کند. با انگیزه و برنامه ریزی به سمت دستیابی به اهدافتان گام بردارید و باور به خود و توانایی هایتان را از دست ندهید. موفقیت در چند قدمی شماست!

با معنویت ثروتمند شو

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

افزایش درآمد مقوله ای بسیار مهم است. هر فردی که به دنبال کسب پول و ثروت است باید مطالعه و اطلاعات کافی درباره آن داشته باشد. از منابع موثق در این باره می توان به کتاب های برایان تریسی آنتونی رابینز و… اشاره کرد. با کسب اطلاعات کافی در این زمینه نوبت به راهکار هایی عملی برای افزایش درآمد خود می رسیم. اگر به دنبال راهکار هایی مطمئن هستید پیشنهاد آکادمی بازار محصول معجزه ذهن قدرتمند است. با استفاده از این محصول می توانید با تمرین تکنیک های آن به رشد و توسعه فردی خود کم نموده و از آن برای دستیابی به اهدافتان استفاده نمائید. برای آشنایی بیشتر با این محصول بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره آموزشی غیرحضوری “معجزه ذهن قدرتمند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *