انیمیشن «توربو» هر ناممکنی را ممکن می‌کند

انیمیشن «توربو»
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
قدرت اعتماد به نفس به قدری نیرومند است که می‌تواند هر ناممکنی را ممکن سازد. داستان حلزون توربو نشان دهنده نیروی عظیم اعتماد به نفس است.

انیمیشن توربو (Turbo) محصول سال ۲۰۱۳ کمپانی دریم‌ورکس است. داوید سورن کاگردانی آن را برعهده داشته که ایده پرداز اصلی این انیمیشن نیز هست. توربو داستان حلزونی را نشان می‌دهد که آرزو دارد در مسابقات سرعت شرکت کند.

حتما برای شما پیش آمده که فردی را دیده باشید و از خودتان بپرسید او این همه اعتماد به نفس را از کجا آورده؟ چطور می‌توانم همچون او باشم؟ قدرت اعتماد به نفس نیرویی به فرد می‌دهد که می‌تواند با وجود نواقص، کمبودها و ایرادهایی که دارد از پس انجام کارهایش بر بیاید و در زندگی پیشرفت داشته و به موفقیت برسد.

مطالعه بیشتر: فیلم «پله» روایتگر شجاعت و اعتماد به نفس سیاه‌پوستان

مطالعه بیشتر: تقویت اعتماد به نفس در ویدئو انگیزشی آکادمی بازار

چه رازی در قدرت اعتماد به نفس نهفته است؟

چرا بعضی‌ها انقدر راحت اعتماد به نفس دارند، در حالی که خیلی‌ ‌ها مشکل دارند؟ بسیاری از مردم در مورد این سؤال اندیشیده‌اند، و بدون آن که پاسخی پیدا کنند، تسلیم می‌شوند. راز ایجاد اعتماد به نفس با آغوش گرفتن خودتان در همان راه شروع می‌شود. روش‌های بیشماری وجود دارد که از طریق آنها می توانید اعتماد به نفس خود را بسازید.

تمرکز روی یادگیری و بهبود

یکی از بهترین راه‌های کسب اعتماد به نفس، بهتر بودن در چیزی است. برای این کار، شما باید تمام تلاش خود را برای تبدیل شدن به یک متخصص در یک حوزه خاص انجام دهید. شما باید با درک نقاط قوت خود شروع کنید. استعدادهای شما چیست؟

چند بار به خودتان گفته‌اید که «من بی ارزش هستم» یا «من بی فایده‌ام»؟ خوب دوست من، این حقیقت ندارد. هر فردی برای یک هدف متولد می‌شود و شما فقط باید آن را پیدا کنید. همه چیز با کاری انجام می‌شود که شما دوست دارید انجام دهید. آیا این نقاشی، پخت و پز، آموزش، ساختن اشیاء یا حل معادلات پیچیده ریاضی است؟ مهم نیست که منافع شما ممکن است در کجا نهفته باشد، می‌توانید یک متخصص شوید. تنها کاری که باید بکنید ماندگار است.

قدرت اعتماد به نفس

سعی نکنید بی‌نقص باشید

اشتباه کردن کاملاً طبیعی است. خود را با اعتقاد به اینکه هرگز اشتباه نخواهید کرد، فریب ندهید، زیرا اشتباه خواهید کرد. پس چطور می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ این ساده است، شما از آنها یاد می‌گیرید. آلبرت انیشتین: «کسی که هرگز اشتباه نکرد، هرگز چیز جدیدی را امتحان نکرد.»

از اشتباه کردن نترسید بلکه از آنها به عنوان فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. سعی کنید از هر تجربه چیز جدیدی بدست آورید. از این تجربیات به عنوان راهی برای بهتر شدن فرد استفاده کنید. از همه مهمتر، یاد بگیرید که حرکت کنید. فکر کردن به اشتباهاتی که مرتکب شده‌اید باعث می‌شود که یاس در روحیه شما ایجاد شود از گذشته بیاموزید و تکرار نکنید. با این نوع نگرش، می‌توانید با اطمینان پیش بروید.

به خودتان ایمان داشته باشید

بزرگترین تقویت کننده اعتماد به نفس داشتن ایمان است. این چیزی است که بیشترین اهمیت را دارد. آنچه را که مردم در مورد شما فکر می‌کنند فراموش کنید، این تفکرات شما مهم هستند. به یاد داشته باشید، شما تنها فردی هستید که قدرت تغییر سرنوشت خود را دارید. خود را کاملاً با نقاط قوت و ضعف بپذیرید. تحقق محدودیت‌های شما اشکال ندارد. بلکه این قدرت را به شما می‌دهد تا خود را بهبود بخشید. برای بهتر شدن تلاش کنید. همه چیز از ذهن شما شروع می‌شود.

حتماً ضرب المثل چینی را شنیده‌اید، «افکار قدرت تغییر جهان را دارند.» و افکار شما می‌توانند در ایجاد اعتماد به نفس شما کمک کنند. مثبت اندیشی کردن در مورد خودتان باعث می‌شود که احساس بهتری داشته باشید. این به شما در ایجاد یک قدرت باورنکردنی در مورد خود کمک خواهد کرد. این کلید پیشرفت اعتماد به نفس است که می‌تواند در برابر سخت‌ترین طوفان‌ها مقاومت کند. این یکی از مهمترین عناصر برای ایجاد اعتماد به نفس است، یعنی اینکه خود را دوست داشته باشید و آنچه را که دیگران در مورد شما می‌گویند فراموش نکنید.

پیروزی و موفقیت‌هایتان را به یاد داشته باشید

یک راه عالی برای کسب اعتماد به نفس، یادآوری همه موفقیت‌های شماست. اینها شامل همه دستاوردها و پیروزی‌های شما خواهد بود. منظور موفقیت‌های بزرگ نیست، تنها باید چیزی باشند که باعث می‌شود نسبت به خود احساس بهتری داشته باشید.

هر بار که به خود شک دارید، از طریق لیست پیروزی خودتان را پیدا کنید. این به شما کمک می کند احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید، از این طریق به شما در ایجاد اعتماد به نفس کمک می‌کند.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments