مقالاتموفقیت / انگیزشی

اعتماد به نفس خود را بالا ببرید تا سلامتی تان تضمین شود

افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، ریسک‌ پذیرتر بوده و اغلب برای کنترل مشکلات آماده‌تر هستند. افراد با  اعتماد به نفس بالا برای کاری جدید تلاش می‌کنند. آنها این اعتقاد را دارند که توانایی‌ها و مهارت‎‌های خود را در فرصت‌های جدید به کار گیرند در عین حال نیز بهترین شرایط و تجربه را ایجاد می‌کنند.

هم‌چنین افراد با اعتماد به نفس بالا کسانی هستند که برای آینده برنامه دارند، در مورد شرایط موجود فکر می‌کنند و در صورت لزوم گام‌ های هر چند کوچک را جهت رسیدن به هدف نهایی خود برمی‌دارند و حتی جزئیات برای رسیدن به اهداف بلند مدت را در نظر می گیرند. به طور کلی همه‌ی این ویژگی‌ها به این معناست که اعتماد به نفس بالا می‌تواند شیوه‌های تمرکز و انرژی ذهنی را برای رسیدن به اهداف افزایش دهد.  وقتی فرد دارای اعتماد به نفس، سلامت جسمی خود را در اولویت قرار می‌دهد، هیچ چیزی نمی‌تواند مانع از تصمیم او شود.

اعتماد به نفس و سلامتی در راستای هم هستند. این دو به هم مرتبط‌اند و وجود هر کدام باعث شکل‌گیری دیگری می‌شود. مسئله این است که از کجا باید شروع کرد. به آسانی می‌توان گفت که “زمانی‌که من سالم هستم حس خوبی نسبت به خود دارم.” اما این اشتباه است. حقیقت این است که اگر شما حس خوبی نسبت به خود داشته باشید و به توانایی‌هایتان اطمینان داشته باشید، راحت‌تر به اهداف جسمی واقع‌ گرایانه دست می‌یابید. شناخت دستاوردهایی که می‌خواهید به آن برسید، میزان انرژی شما را افزایش خواهد داد و اعتماد به نفس شما را در رسیدن به هدف بعدی بیشتر می‌کند.

استاد احمد محمدی

ورزش بیشتر، خوردن غذاهای متنوع، تلاش برای یک فعالیت جدید یا بهبود سلامتی‌تان اهمیت چندانی ندارند، این اعتماد به نفس و احساس از خود است که به شما کمک می‌کند تا انرژی روانی متمرکز شده را با سلامتی بدنی خود پیوند بزنید. شما فارغ از سن و محدودیت‌های فیزیکی موجود می‌توانید سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید و در سلامت زندگی کنید. باید بهترین دستورالعمل‌ها برای بهبود تمرکز و توجه را یاد بگیرید.

یکی از نخستین گام‌ها برای تغییر زندگی که شما دوست دارید، باور داشتن به خویشتن است. ایمان داشته باشید که شما توانایی هر کاری را دارید و هیچ کسی نمی‌تواند خلاف آن را ثابت کند. در سمینار موفقیت خواهید آموخت که برای تغییر خود و زندگی خود دیگر چه گام هایی باید بردارید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

اعتماد به نفس و سلامت روانی

حقیقت این است که افراد دارای اعتماد به نفس به برخی از جزئیات معمولی که مردم بدون اعتماد به نفس بر آن تمرکز دارند، توجهی ندارند. دلیل درستی سخن فوق این است که عمدتاً برای دریافت بهترین پیامدها و نتایج، انرژی ذهنی باید به سوی کانال‌های مثبت هدایت شود. باور بنیادین به خویشتن می‌تواند جهانی متفاوت را برای شما بسازد.

اگر چه همگی ما برای انجام برخی از کارها احساس ناامنی می‌کنیم، افراد دارای اعتماد به نفس قادر به کنترل چالش‌های موجود در زندگی هستند و برای انجام دادن کارها از معیارهای مشخصی پیروی می‌کنند که بر موانع و مشکلات غلبه می‌کنند. وقتی قادر به انجام هر کاری هستید و باارده می‌توانید تمام موانع را کنار بزنید، سلامت جسمی و روانی شما به یکدیگر کمک می‌کنند و روی هم رفته شادتر، سالم‌تر و بهتر خواهید بود.

وقتی که اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید، نسبت به اموری که برایتان غیر قابل کنترل هستند کمتر نگران می‌شوید. اگر شما بدانید که  قادر به کنترل هر اتفاقی هستید، با وجود اینکه انتظار می‌رود که موفق هم نشوید، احتمال کمتری وجود دارد که عصبی و خشمگین شوید.

ترس و نگرانی دو عامل بزرگی برای استرس هستند که منجر به بی‌خوابی، تنش عضلانی، مشکلات دستگاه گوارش، سردرد، سوء هاضمه، مصرف الکل و دخانیات، مصرف مواد مخدر و انواع مختلف بیماری‌های جسمی می‌شود. وقتی استرس شما کمتر باشد خوابتان بهتر می‌شود، تمرکز بر کاری که مستلزم توجه زیاد است، بیشتر می‌شود، از بودن در کنار دوستان و خانواده لذت می‌برید و به احتمال قوی به چالش‌هایی می‎رسید که پیامدهایش افزایش اعتماد به نفس و تقویت انگیزه شما هستند. آیا  نمی‌خواهید احساس خوبی از خود داشته باشید در حالی که  این احساس به جسمتان کمک می‌کند تا کارها را به بهترین نحو انجام دهید؟

اعتماد به نفس و سلامتی جسمی

هنگامی که حواس شما بر یک کار فیزیکی متمرکز می‌شود و آنقدر به خود مطمئن هستید که بتوانید با چالش‌های جدید روبرو شوید، شما می‌توانید تمرکز خود را به کار گیرید تا به هدف خود دست یابید.  افراد دارای اعتماد به نفس همیشه خود را در معرض انجام چیزهای جدید قرار می‌دهند و با تلاش خود را به چالش می‌کشند، به سوی هدف گام برمی‌دارند و سلامت جسمی خود را بهتر می‌کنند. برای مثال اگر فردی تصمیم به سنگ‌نوردی دارد، برای رسیدن به این هدف باید اعتماد به نفس داشته باشد. فرد دارای اعتماد به نفس تصمیم می‌گیرد تا درمورد سنگ‌نوردی تعلیم ببیند، از افرادی که قبلاً در این حرفه کار کرده‌اند، سئوال ‌کند و به سالن ورزش محله خود برود و در آنجا سنگ نوردی را تمرین ‌کند. او راه تبدیل شدن به یک سنگ‌نورد را پیدا می‌کند.

کسی که ترسو و دو دل هست و  خودش را باور ندارد، امکان ندارد که برای ادامه کار ثابت قدم باشد و حتی پس از اندکی سعی و تلاش از آن منصرف می‌شود و چه بسا اصلاً تلاشی نکند.  انجام یک سرگرمی یا ورزشی جدید مثل سنگ‌نوردی مستلزم اعتماد به نفس و تلاش است. علاوه بر پیدا کردن راه، بدن شما نیز باید شرایط فیزیکی لازم را به دست آورد. هم‌چنین اعتماد به نفس می‌تواند توانایی شما را برای تصمیم‌گیری عاقلانه درمورد جسمتان از قبیل رژیم غذایی، مواد مخدر، الکل و تنباکو بالا ببرد.

همه می‌دانند که برای کاهش وزن باید ورزش کند و غذاهای سالم بخورد. مردم معمولاً نمی‌خواهند در این زمینه چیزی بشنوند یا تلاشی بکنند. اما رژیم غذایی سالم داشتن، سخت نیست اگر شما برای تغییر چیزهای کوچگ توانایی لازم و اعتماد به نفس داشته باشید. حتی تحقیقات نشان داده است که غذاهایی وجود دارند که اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهند.

اینکه شما می‌خواهید نگرانی‌تان کمتر، خوابتان بهتر، از نظر جسمی تنومندتر، رژیم غذایی متعادل‌تر باشد یا برای تغییر چیزی جدید تلاش ‌کنید، بدانید که دستیابی به اهدافتان بهترین راه برای بهبود سلامتی‌تان است. سرمایه‌گذاری برای خودتان موجب کامیابی می‌شود. با استفاده از اعتماد به نفس، سلامت جسمی و روانی شما تقویت می‌شود و فعالیت بدنی به شما کمک می‌کند تا سالم‌تر و در نهایت شادتر باشید. 

آکادمی بازار سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید که در آن استاد احمد محمدی ابزارها و مهارت های مورد نیاز برای دستیابی به اهداف و موفقیت از جمله اعتماد به نفس و خودانگیزشی را به شما تدریس خواهند نمود. اگر می خواهید تبدیل به فردی با اعتماد به نفس بالا گردید و به  توانایی های خارق العاده ذهن خود پی ببرید، کافی است روی لینک زیر کلیک و در این سمینار شاد و انگیزشی شرکت نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

تعریف اعتماد به نفس و بیان تفاوتش با عزت نفس و راه‌های تقویت و افزایش آن
با استفاده از 10 روش کاربردی به فردی با اعتماد به نفس بالا تبدیل شوید
چند توصیه کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس
نشانه های اعتماد به نفس پایین
تنظیم سطح مناسب اعتماد به نفس
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن