فن بیان / ارتباطات / مذاکرهمعرفی کتاب

اصول و فنون مذاکره با کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد»

مهارت مذاکره کردن را زودتر یاد بگیرید

تسلط بر اصول و فنون مذاکره می‌تواند ما را در مسیر موفقیت قرار دهد. کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد» به ما کمک می‌کند تا مذاکره کننده خوبی باشیم.

اصول و فنون مذاکره، توانمندی است که هر کسی در مقطعی از زندگی خصوصا در کسب و کار به آن نیاز پیدا می‌کند. حتما برایتان پیش آمده که در موقعیتی از زندگی مجبور شده باشید برای متقاعدکردن طرف مقابل بحث و گفتگو کنید. برای آگاهی از نحوۀ مذاکره کردن، خواندن کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد» راهگشا است. مهارت مذاکره در سراسر زندگی برای هر فرد کاربرد دارد. همه جا این هنر کاربرد داشته و کارها را برایتان آسان می‌کند. دکتر احمد محمدی، موسس آکادمی بازار، دوره‌های آموزشی و سمینار در زمینه‌ی موفقیت برگزار می‌کند. در این مقاله خلاصه‌ی کوتاهی از یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های مذاکره ارائه شده است.

کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد» اثری بسیار مفید از تیم چطور است. چه قصد مذاکره برای افزایش حقوق خود داشته باشید، چه بخواهید رابطه جدیدی را آغاز کنید و حتی برای رفع و رجوع دعواهای کوچک خانوادگی،‌ بدون شک باید مهارت مذاکره کردن را بلد باشید. 

مطالعه بیشتر: دوره «برنامه‌ریزی شغلی و زندگی» یا «Life Planning» با حضور دکتر احمد محمدی برگزار شد

مطالعه بیشتر: هفت تکنیک‌ ساده برای افزایش اعتماد به نفس را بیاموزید

شاید مذاکره کردن به نظر استرس‌آور باشد. شاید از این ترس داشته باشید که صحبت‌ها به سمتی که باید نرود و در نهایت منجر به بحث جنجالی شود و در آخر، شاید یکی از طرفین برای رسیدن به توافق، مجبور به از خود گذشتگی شود. اما در کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد» یاد می‌گیرید چگونه با تقویت مهارت مذاکره می‌توانید به شکلی سازنده و مثبت، به آنچه خواستۀ هر دوی شماست، دست پیدا کنید.

اصول و فنون مذاکره را بیاموزید

اغلب افراد بر این باور هستند که مذاکره‌کننده خوب کسی است که صریح، موثر و قاطع از خود واکنش نشان می‌دهد یا در مقایسه با رقیب خود سخنران بهتری‌ است. البته اینها ویژگی‌های خوبی برای هر شخص است اما بهترین مذاکره کنندگان که اغلب به خواسته‌های خود می‌رسند کسانی هستند که از همه آماده‌تر و خلاق‌تر عمل می‌کنند.

دوره آموزشی اصول و فنون مذاکره فروش موفق برای شرکت داروپخش برگزار شد
بخوانید
مهارت مذاکره
اصول و فنون مذاکره

«آمادگی» کلید اصلی هر مذاکرۀ موفقی است، اما متاسفانه اشخاص اهمیت کمی به این موضوع می‌دهند و از آن غافند. اولین کاری که از قبل باید انجام دهید، آمادگی‌ است. افکار و فرضیات‌تان را بررسی کنید. به این فکر کنید که از مذاکره چه نتیجه‌ای می‌خواهید به دست بیاورید؟ طرف مقابل دنبال چه چیزی‌ست؟

از کلمات و جملاتی خلاقانه استفاده کنید. از سرِ انصاف و بی‌طرفانه صحبت کنید. در مورد صحبت و بحث‌هایی که ممکن است پیش بیاید فکر کنید و برای جواب‌های جایگزین هم آماده باشید. برای نحوۀ مدیریت رابطۀ خود و همتای‌تان که آن طرف میز است برنامه‌ریزی کنید.

برگزاری مذاکره‌ای موفق، که با برقراری رابطه‌ای موثر با طرف مقابل آغاز شده باشد. انجام همۀ موارد مذکور پیش از مذاکره، شما را در موقعیتی برتر قرار می‌دهد و در این صورت شما می‌توانید در موقعیتی قرار بگیرید که مذاکره را مدیریت کنید. این است مهارت مذاکره.

بهترین مدرس بازاریابی و فروش
دکتر احمد محمدی

اینکه تعریف شما از پیروزی و برنده شدن در مذاکره چیست، بر نحو‌ه‌ی انجام مذاکره و پیشبرد آن تاثیر می‌گذارد. ببینید می‌خواهید به کجا برسید؟ توافق موفق از دیدگاه شما چگونه است؟ دوست دارید پس از ترک میز مذاکره چه احساسی داشته باشید؟ شما باید معیارهایی که شما را برای مذاکره آماده می‌کند شناسایی کرده و از آنها برای پیشرفت مذاکره استفاده کنید.

برای حضور در پای میز مذاکره با ذهنی باز و آماده، باید آگاه باشید که برخی فرضیات ذهنی شما ممکن است شما را محدود کند. این مسئله به همین سادگی‌ها نیست، زیرا این فرضیات با نهادینه شدن در نظام فکری شما در گذر زمان، بیشتر از اینکه باورهای ذهنی و شخصی به شمار بیایند به حقایقی عینی و مسلم تبدیل شده که رهایی از آنها به آسانی میسر نیست.

کتاب " 10 قانون موفقیت" نوشته جیم ران
بخوانید

برای اینکه در مهارت مذاکره چابک و خلاق باشید باید آمادگی لازم درمورد مفاد مذاکره مطالعه داشته و کاملا آماده باشید. یعنی باید بدانید که در مذاکره چه می‌گویید و چه می‌کنید و چطور هر یک از این‌ها را انجام می‌دهید.

کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد» را برای تقویت مهارت مذاکره کردن بخوانید

این کتاب شما را راهنمایی می‌کند که تمام مهارت مذاکره را در خود توسعه داده و همانند همه کسانی که در این زمینه حرف اول را می‌زنند در کار خود حرفه‌ای باشید. وقتی شما به یک مذاکره کننده درجه یک تبدیل شوید، در همه جای زندگی‌تان، مهارت مذاکره خود را نمایان خواهد کرد.

توصیه‌های این کتاب برای همه مفید است، چه مبتدی و چه حرفه‌ای. شاید شما در کارنامه کاری خود کلی تجربه مذاکره موفق داشته باشید. شاید هم به تازگی قدم در این حرفه گذاشته‌اید.در هر صورت این کتاب می‌تواند برای شما سودمند باشد. کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد» برای مذاکرات در هر سطح و مقیاسی کاربرد دارد. مهم نیست که شما به تنهایی به پای میز مذاکره می‌روید یا گروهی از افراد شما را همراهی و پشتیبانی می‌کنند.

در سراسر متن این کتاب نمونه‌های کوچک و بزرگ از مذاکره آورده شده است که شما می‌توانید از آنها برای مذاکره‌ای که پیش رو دارید بهره ببرید.

آکادمی بازار نیز دوره‌های آموزشی متنوعی در زمینه‌های موفقیت شغلی و بازاریابی و فروش برگزار می‌کند. اول مهرماه 1398، دوره آموزشی «اصول و فنون مذاکره فروش» با حضور دکتر احمد محمدی برگزار شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره‌های آموزشی آکادمی بازار، با ما در تماس باشید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

دوره آموزشی اصول و فنون مذاکره موفق توسط دکتر احمد محمدی برگزار شد
دوره آموزشی اصول و فنون مذاکره تجاری توسط آکادمی بازار برگزار شد
برچسب ها

فاطمه رضوانی پور

میخوانم تا بنویسم برایتان، اکنون بهترین موهبت برای من نوشتن است.

نوشته های مشابه

‫5 نظرها

  1. ممنون از مطلب مفیدتون من بازاریابم و دوست دارم تو کارم موفق باشم، البته تازه کارم، میتونید راهنماییم کنید؟! از قبل هم تشکر میکنم

    1. سلام برای پیشرفت در کار و کسب موفقیت باید دانش روز را بلد باشید و مهارت‌هایتان را بهبود ببخشید. دوره‌های بازاریابی هم بی تاثیر نخواهند بود. اگر مایلید می‌توانید با کارشناسان ما برای اطلاع از این دوره‌ها تماس بگیرید:
      پاسخگوی شما هستیم: 88993288، 66978520، 66418084-021

  2. من تو یک شرکت بازرگانی کار میکنم، برای پیشرفت تو کارم دوست دارم دوره ببینم و حرفه‌ای شم؟ به نظرتون تاثیر داره؟

    1. سلام دوست عزیز شرکت در دوره‌های آموزشی برای موفقیت و پیشرفت شغلی لازم و ضروری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن