ویدئو های استاد احمد محمدی

استعدادهای خود را بشناسید و با کمک آن زندگی خود را بسازید

در زندگی سعی کنید استعدادهای خودتان را بشناسید. زندگی رویایی‌تان را با توجه به استعدادهای خود بسازید.

تصور کنید، یک قطعه زمین در شمال ایران دارید و یک قطعه زمین در جنوب کشور و یک قطعه زمین در منطقه‌ی کویر و شما کشاورزی هستید که می‌خواهید در این زمین‌ها زراعت کنید. آیا در هر سه زمین به ‌صورت یکسان بذر می‌کارید؟ آیا هر سه زمین برای پرورش هر محصولی مناسب هستند؟ آیا می‌توان در زمین خشک کویر شالی‌های برنج کاشت؟ آیا زمین‌های مرطوب شمال کشور برای پرورش رطب مناسب هستند؟

زمین وجود هر کدام از ما نیز به همین شکل است. انسان‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. زمین وجود یکی برای کاشت رطب مناسب است و زمین وجود دیگری برای کاشت درختان میوه. اما وقتی به مدرسه می‌رویم از ما می‌خواهند همه شبیه به هم باشیم و همه مسیر یکسانی را طی کنیم.

معمولا درصد بالایی از افرادی که رشد می‌کنند و به سنی می‌رسند که می‌خواهند وارد شغل شوند، تصویر درستی از زمین وجود و استعدادهای خودشان ندارند. مسیر زندگی آنها را در حوزه‌ای قرار می‌دهد. اگر شانس همراه فرد باشد، به صورت اتفاقی در مسیر درست یا نزدیک‌تر به مسیر درست قرار می‌گیرد ولی در اکثر مواقع در زمین‌های خشک، برنچ می‌کاریم و در زمین‌های مرطوب در حال کشت رطب هستیم.

منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟
بخوانید

به‌همین دلیل است که محصولات زندگی ما غنی نیستند. چون زمین را خوب نمی‌شناسیم و نمی‌دانیم آن فرد چه استعدادی دارد و این استعداد به چه کاری می‌آید.

مطالعه بیشتر: برای رسیدن به خواسته‌هایتان قانون «یکم بیشتر» را اجرا کنید

مطالعه بیشتر: تا یلدای سال ۱۳۹۹ چه اهداف و برنامه‌‌های را دنبال می‌کنید؟

writing dreams
رویا

استعدادهای خود را بشناسید و به آنها توجه نشان دهید

شاید شما نیز افرادی را دیده باشید که توانمندی و استعدادی خاص در یک حوزه دارند ولی به کار دیگری مشغول هستند. اصلا آیا می‌دانید معنی و مفهوم استعداد چیست؟ آیا اینکه کسی باهوش باشد، لزوما با استعداد است؟ چطور می‌توان فهمید کسی در کاری استعداد دارد یا خیر؟

در گذشته برای آنکه بفهمند کسی استعداد دارد یا خیر، تست‌های IQ برگزار می‌کردند ولی شرایط تغییر کرده است و اکنون سعی می‌کنند از کودکی نست‌های استعدادیابی برگزار کنند تا بتوانند به فرد کمک کنند آینده‌ی خوبی برای خود رقم بزند.

آیا شما فردی معمولی هستید یا استعدادی خاص دارید؟ اطرافتان چطور؟ آیا آنها هم افرادی معمولی با توانمندی‌‌های معمولی هستند یا افراد خاص با توانمندی‌های خاص هستند؟ چقدر افرادی که در مجاورت شما زندگی می‌کنند، به استعدادهای خود واقف هستند؟ آیا اصلا می‌دانید در چه کاری مهارت خوبی دارید و در آن حوزه خداوند به شما استعدادی عطا کرده است؟

قبل از حضور در سمینار موفقیت، این کتاب‌ها را بخوانید
بخوانید

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چطور می‌توانیم استعدادهای خودمان را کشف کنیم؟ باید در مسیر شناخت استعدادهای خود قرار بگیرید. در ویدئوی دکتر احمد محمدی توضیحاتی در مورد استعدادیابی و نحوه برخورد با استعدادها ارائه شده است. کاغذ و قلم بردارید و نکات مهم را یادداشت کنید. هیچ وقت برای شروع کردن دیر نیست. می‌توانید زندگی رویایی‌تان را به‌راحتی بسازید و از زندگی خود لذت ببرید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

کشف و شکوفایی استعداد در فیلم ستاره های روی زمین Like Stars on Earth
استعداد – فکرانه – دکتر احمد محمدی
برچسب ها

تینا پورشاهید

زندگی را باید ساخت. درکنار هم می‌توانیم بهترین‌ها را تجربه کرده و زندگی را با تلاش مستمر، پشتکار، آموزش و همراهی از نو بسازیم. در کنار هم قوی‌تر از قبل پیش خواهیم رفت. خستگی در ما راهی ندارد چون معتقدیم هیچ وقت برای ساختن زندگی دیر نیست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن