ویدئو ها

استفاده از فرصت ها – برگزیده ای از فیلم مانی بال (Moneyball 2011)

استفاده به موقع از فرصت ها یکی از الزامات موفقیت می باشد! 

اگر شما هم مانند بسیاری از کارمندان و کارفرمایان در شغل و کاری مشغول به فعالیت می باشید و همه روزها و ساعت ها و هفته های شما پر از جلسات کاری، تماس، ایمیل و چالش های کاری مختلف می باشد، پس به طور حتم در حال کوشش فراوان برای کسب موفقیت در آینده می باشید. ولی کسب موفقیت چگونه ممکن می گردد؟ و لازمه ی آن چه می باشد؟
همواره دستیابی به موفقیت، مستلزم کوشش فراوان بوده است، ولی در این بین استفاده از فرصت ها از اهمیت والایی برخوردار است. همه فعالیت هایی که در این زمینه و برای دستیابی به موفقیت انجام می دهیم مهم است و موفقیت و کوشش برای رسیدن به اهداف خود، هنگامی به دست می آید که قادر باشیم از فرصت های طلایی استفاده نماییم. فرصت هایی که ممکن است ما را به موفقیت برسانند، همیشه در دسترس نیستند، بنابراین باید در طول کار و فعالیت هایی که داریم چه به عنوان کارمند و چه به عنوان کارفرما از آن ها بهره ببریم و باید برای تمام کوشش و تلاش خود ارزش قائل باشیم و هدف خود را از کار و تلاش مشخص نماییم.

لازمه ی استفاده از فرصت ها این است که دیدگاه خود را نسبت به کار و شغل خود تغییر دهید. یکنواختی و بی انگیزگی مانع می گردد که شما بتوانید به فرصت های خوب دست یابید. اگر بتوانید این تغییر را ایجاد نمایید، فرصت های کاری برای شما دست یافتنی تر خواهد بود.

همواره باید از تجربه های سایرین برای بهره گیری از فرصت ها و در نهایت دستیابی به موفقیت استفاده نمایید. چون تجربه های سایرین یعنی روش هایی که سایرین از آن برای دستیابی به موفقیت استفاده نمودند. در نتیجه پشتیبانی و تجربه های آن ها برای موفق گشتن در کار بسیار سودمند می باشد. برای نمونه افرادی که همیشه در کار خود موفق بوده اند، می توانند الگوی خوبی برای کسب موفقیت باشند.

بعضی مواقع ممکن است از موفقیت سایرین در کار و شغل آنان هیجان زده و شاد گردید. اما مهم تر از این، بهره گیری از راز و رمزهایی می باشد که آن ها برای دستیابی به موفقیت و استفاده از فرصت های خوب داشته اند. بسیاری از چیزهای کوچک در کار، ما را به موفقیت نزدیکتر می نماید، مانند برنامه ریزی درست، هوشمندانه عمل نمودن، چشم اندازهای کاری، اهداف و استفاده از تکنیک هایی که بهتر به پیشبرد کار کمک می نمایند. همه این ها سبب می گردند که فرصت های خوب کاری به وجود بیاید و در نهایت موفقیت حاصل گردد. در هر کاری مشکلات و چالش های فراوانی وجود دارد، ولی این ها نباید مانع استفاده از فرصت های کاری گردد. اگر از قبل برنامه ریزی درستی برای دستیابی به موفقیت داشته باشیم، کمتر با مشکلات کاری مواجه می گردیم و بهتر می توانیم از فرصت های طلایی استفاده نماییم.

پس برای رسیدن به موفقیت علاوه بر تلاش، استفاده از فرصت ها هم مهم است و یک برنامه ریزی خوب کاری هم سبب می گردد که بهتر بتوانیم از این فرصت های کاری استفاده نماییم و موفقیت روز افزون داشته باشیم. در کلیپ برگزیده شده از فیلم مانی بال (Moneyball 2011)، فرصت های پیش آمده برای شخصیت مهم فیلم به تصویر کشیده شده است که نشان می دهد غنیمت شمردن آن ها، چگونه در تعیین آینده فرد اثر دارد.

اگر به دنبال موفقیت هستیم، باید راه و روش افراد موفق را بیاموزیم و الگو قرار دهیم. افراد موفق هیچ گاه فرصت های خوبی که برای آنان پیش آمده است را از دست نمی دهند. آنان همواره به دنبال فرصت های مناسب برای یادگیری هستند. یکی از این فرصت ها برای یادگیری، برای آنان و همچنین شما، می تواند همین سمینار موفقیت باشد. سمینار موفقیت فرصت مناسبی است که می توانید با شرکت در آن از مطالب آموزشی که استاد احمد محمدی در مورد موفقیت تدریس می نمایند، بهره مند گردید. کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

مطالب مرتبط

برای خلق فرصت ها منتظر دیگران نباشید خودتان شروع کنید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن