پادکست ها

استعداد – فکرانه – دکتر احمد محمدی

در این برنامه فکرانه آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی به موضوع استعداد پرداخته شده است.

استعداد چیست؟ این واژه هر روز به کار می رود. در گفتگوهای روزانه این کلمه استفاده یا حتی در مورد خود استعداد بحث می شود. اما متأسفانه بسیاری در ک صحیحی از مفهوم استعداد ندارند. بسیاری واژه ی استعداد را با هوش، خلاقیت، مهارت، علاقه، دانش و توانمندی مترادف می دانند. برای مثال به فردی که در مدرسه یا دانشگاه نمرات خوبی می‌گیرد را با استعداد و به فردی که وضعیت درسی خوبی ندارد یا به درس خواندن بی علاقه است را بی استعداد می نامند.

در حالی که تمامی این تصورات اشتباه هستند. بسیاری توهم دارند که در یک زمینه با استعداد هستند. بسیاری هم در زمینه ای استعداد دارند ولی خودشان این موضوع را قبول ندارند. بسیاری هم اصلا از اینکه در چه زمینه‌ای استعداد دارند، یا استعدادشان چه فایده ای می تواند داشته باش، بی اطلاع هستند.

مطالعه بیشتر: ویزیتوری – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

مطالعه بیشتر: نمایشگاه – برنامه فکرانه – احمد محمدی

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

همچنین می‌توانید در برنامه‌ی فکرانه با موضوعات بیشتری ازجمله گوش دادن مؤثر – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی و همچنین مشتری مداری ۲ – برنامه فکرانه – احمد محمدی و همچنین اثر مرکب – برنامه فکرانه – احمد محمدی به‌علاوه‌ی هدف – برنامه فکرانه – احمد محمدی و مدیریت زمان – برنامه فکرانه – احمد محمدی و موارد دیگری را دراختیار داشته باشید.

چرا نمی‌توانم روی کارهایم تمرکز لازم را داشته باشم؟
بخوانید

هوش و استعداد

پیش تر گفته می شد که هر فردی که IQ یا بهره هوشی بالایی داشته باشه در آینده هم می‌تواند موفق گردد. و با تست IQ مشخص می شد که یک فرد استعداد دارد یا خیر!  از تست IQ  برای استعداد یابی و عامل موفقیت بهره می بردند. درحالی‌که IQ بالا تنها سه درصد در موفقیت افراد نقش دارد. بنابراین تنها با داشتن هوش بالا نمی توان یک پزشک موفق ، یک مهندس موفق یا یک بازیگر موفق گردد. عوامل گوناگونی در موفقیت افراد نقش دارند و یکی از کاتالیزورهای موفقیت، شناسایی استعداد ها و پرورش آن‌ها می باشد.  دو نفر با بهره هوشی یکسان استعداد های متفاوتی در زمینه‌های گوناگون دارا هستند.


آیا همه استعداد دارند؟

جواب این سؤال صد درصد مثبت است. هر کدام از ما دارای یک یا چند استعداد در درون خود می باشیم. اما این که آن‌ها را کشف نکرده ایم، دلیل بر این نیست که ما استعداد نداریم. مهم است که بدانیم که افراد می‌توانند استعداد های خود را تشخیص دهند تا با بهره‌گیری از استعداد های خود سریع‌تر پله‌های موفقیت را طی نمایند. شما اگر استعداد های خود را پیدا نکنید و از آن استفاده نکنید، فرصت‌های خیلی مهم و بزرگی را از دست خواهید داد. اگر استعداد های خود را بشناسید و در مسیر آن حرکت نمایید، سریع‌تر و راحت تر می‌توانید به موفقیت های زیادی از جمله مالی هم برسید. بنابراین حتما زمانی را برای کشف استعدادها و توانمندی های خود در نظر داشته باشید.

چگونه خشم خودمان را کنترل کنیم؟ (برنامه فکرانه)
بخوانید

در فکرانه امروز، آقای احمد محمدی مطالب فوق را به شیوه ای سلیس تر و جذاب تر خدمت شما بیان خواهند نمود.

پس با توجه به مطالب فوق و پادکست امروز، دریافتید که همه ی ما استعداد های خاص خود را داریم که باید برای کشف آن ها وقت صرف و روش های مختلفی را تست نماییم. در صورتی که مشغول به انجام کاری شویم که در آن استعداد داریم، موفقیت ما تضمینی است!

  • ولی آیا اگر در زمینه ای استعداد نداشته باشیم، در آن موفق نخواهیم شد؟!
  • برای موفقیت تنها داشتن یک استعداد خدادادی کافی است؟

و بسیاری سؤال دیگر که ذهن همگان را به خود مشغول نموده است. با شرکت در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی، کارشناس برنامه ی رادیویی فکرانه، به این سؤالات پاسخ و همچنین سایر ابزارهای موفقیت را هم تدریس خواهند نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – دکتر احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

استعدادهای خود را بشناسید و با کمک آن زندگی خود را بسازید
کشف و شکوفایی استعداد در فیلم ستاره های روی زمین Like Stars on Earth
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
Open

دانلود هدیه نوروز 99 آکادمی بازار

Close
بستن