استعداد – فکرانه – دکتر احمد محمدی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
استعداد
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
پادکست فکرانه - استعداد

بسیاری واژه ی استعداد را با هوش، خلاقیت، مهارت، علاقه، دانش و توانمندی مترادف می دانند. برای مثال به فردی که در مدرسه یا دانشگاه نمرات خوبی می‌گیرد را با استعداد و به فردی که وضعیت درسی خوبی ندارد یا به درس خواندن بی علاقه است را بی استعداد می نامند.

در حالی که تمامی این تصورات اشتباه هستند. بسیاری توهم دارند که در یک زمینه با استعداد هستند. بسیاری هم در زمینه ای استعداد دارند ولی خودشان این موضوع را قبول ندارند. بسیاری هم اصلا از اینکه در چه زمینه‌ای استعداد دارند، یا استعدادشان چه فایده ای می تواند داشته باش، بی اطلاع هستند.

مطالعه بیشتر: ویزیتوری – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

مطالعه بیشتر: نمایشگاه – برنامه فکرانه – احمد محمدی

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد.

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

 به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند و دوره آموزش ویزیتوری بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

همچنین می‌توانید در برنامه‌ی فکرانه با موضوعات بیشتری ازجمله گوش دادن مؤثر – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی و همچنین مشتری مداری ۲ – برنامه فکرانه – احمد محمدی و همچنین اثر مرکب – برنامه فکرانه – احمد محمدی به‌علاوه‌ی هدف – برنامه فکرانه – احمد محمدی و مدیریت زمان – برنامه فکرانه – احمد محمدی و موارد دیگری را دراختیار داشته باشید.

هوش و استعداد

هوش و استعداد

پیش تر گفته می شد که هر فردی که IQ یا بهره هوشی بالایی داشته باشه در آینده هم می‌تواند موفق گردد. و با تست IQ مشخص می شد که یک فرد استعداد دارد یا خیر!  از تست IQ  برای استعداد یابی و عامل موفقیت بهره می بردند. درحالی‌که IQ بالا تنها سه درصد در موفقیت افراد نقش دارد. بنابراین تنها با داشتن هوش بالا نمی توان یک پزشک موفق ، یک مهندس موفق یا یک بازیگر موفق گردد. عوامل گوناگونی در موفقیت افراد نقش دارند و یکی از کاتالیزورهای موفقیت، شناسایی استعداد ها و پرورش آن‌ها می باشد.  دو نفر با بهره هوشی یکسان استعداد های متفاوتی در زمینه‌های گوناگون دارا هستند.

آیا همه استعداد دارند؟

جواب این سؤال صد درصد مثبت است. هر کدام از ما دارای یک یا چند استعداد در درون خود می باشیم. اما این که آن‌ها را کشف نکرده ایم، دلیل بر این نیست که ما استعداد نداریم. مهم است که بدانیم که افراد می‌توانند استعداد های خود را تشخیص دهند تا با بهره‌گیری از استعداد های خود سریع‌تر پله‌های موفقیت را طی نمایند. شما اگر استعداد های خود را پیدا نکنید و از آن استفاده نکنید، فرصت‌های خیلی مهم و بزرگی را از دست خواهید داد. اگر استعداد های خود را بشناسید و در مسیر آن حرکت نمایید، سریع‌تر و راحت تر می‌توانید به موفقیت های زیادی از جمله مالی هم برسید. بنابراین حتما زمانی را برای کشف استعدادها و توانمندی های خود در نظر داشته باشید.

استعداد چیست

در فکرانه امروز، آقای احمد محمدی مطالب فوق را به شیوه ای سلیس تر و جذاب تر خدمت شما بیان خواهند نمود.

پس با توجه به مطالب فوق و پادکست امروز، دریافتید که همه ی ما استعداد های خاص خود را داریم که باید برای کشف آن ها وقت صرف و روش های مختلفی را تست نماییم. در صورتی که مشغول به انجام کاری شویم که در آن استعداد داریم، موفقیت ما تضمینی است!

  • ولی آیا اگر در زمینه ای استعداد نداشته باشیم، در آن موفق نخواهیم شد؟!
  • برای موفقیت تنها داشتن یک استعداد خدادادی کافی است؟

و بسیاری سؤال دیگر که ذهن همگان را به خود مشغول نموده است. با شرکت در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی، کارشناس برنامه ی رادیویی فکرانه، به این سؤالات پاسخ و همچنین سایر ابزارهای موفقیت را هم تدریس خواهند نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – دکتر احمد محمدی

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *