مقالاتموفقیت / انگیزشی

از تغییرات مثبت و موثر در کار و زندگی شخصی استقبال کنید

من خسته ام؛ خیلی خسته. اما در عین حال بسیار خوشحالم؛ خودم هم از این شادمانی تعجب کرده ام! اگر به من حسادت می کنید و فکر می کنید می خواهم داستانی از موفقیت فوق العاده و هیجان انگیزم را برایتان تعریف کنم و حوصله تان را سر ببرم، باید به شما بگویم نه این طور نیست؛ نگران نباشید. این خوشحالی و حس خوب در نتیجه ایجاد تغییرات سخت و دردناک در چند سال گذشته در زندگی ام است و هیچ جادو و معجزه ای هم در کار نبوده است. با همه سختی هایش، طعم شیرین رضایت باعث شده است که من در پی ایجاد تغییرات بیشتر هم باشم.

صبر کنید؛ من هم مثل شما هستم؛ من هم از سختی کشیدن و تقلا کردن لذت نمی برم؛ دست و پا زدن برای من هم مثل شما سخت و دردناک است. اما در عوض، من بابت تغییراتیکه در زندگی ام ایجاد کرده ام به خودم می بالم و افتخار می کنم؛ برخی از این تغییرات عبارتند از پایان بخشیدن به یک رابطه ناسالم و خرید خانه ام. ضمنا، از اینکه می بینم چقدر خوب توانسته ام خودم را با شرایط جدید، با تغییراتی که واقعا انتظار وقوعشان را نداشتم یا به نوعی هیچ کنترلی روی آنها نداشتم، تطبیق دهم لذت می برم و صد البته، تعجب می کنم (انگار خودم هم چنین انتظاری از خودم نداشتم)؛ مواردی مثل از دست دادن عزیزان، از دست دادن شغلم و شروع دوره میان سالی ام. و باید بگویم از اتفاقات خوب و غیر منتظره ای که زندگی با آنها مرا سورپرایز کرده است هم سپاسگزارم؛ مواردی مثل پیدا کردن دوستان صمیمی و خردمند و یافتن یک کارفرمای جدید با اندیشه ای پیشرو و حمایتگر.

استاد احمد محمدی

در حقیقت، تصمیم به ایجاد تغییر و اصرار بر انجام آن واقعا دشواری های خاص خودش را به همراه داشته و نیاز به بروز شجاعت و قاطعیت زیادی هم داشته است؛ ضمن اینکه وحشت و در عین حال، هیجان زیادی هم در من ایجاد کرده است  به طوری که در طی این مدت آدرنالین و کورتیزول در سرتاسر رگ ها و شریان های بدنم جریان داشته است.

5 عادتی که افراد موفق در خود تثبیت نموده اند(2)
بخوانید

اما درسی که من از این تغییرات و رویداد ها آموخته ام این است که زندگی کردن با تمام وجود و بهره بردن از تمامی لحظات آن یعنی تجربه کردن، استقبال کردن و در آغوش کشیدن تغییر. بگذارید خیالتان را راحت کنم: نمی توانید از این حقیقت فرار کنید و راه میانبری هم وجود ندارد. حال ممکن است این تغییر، در عمل، تطبیق یا ایجاد تغییرات جزیی و روزانه در برنامه ها و اهداف، خلق عادات و مهارت های جدید گاه به گاه یا دگرگونی های شدید تاریخی و سرنوشت سازی که فقط یک بار در زندگی با آنها مواجه می شویم، باشد. نکته ساده ای که باید به خاطر داشته باشید این است که با چسبیدن به عادات و رفتارهای آشنا و همیشگمیان، حال چه خوب و چه بد، فقط درد و رنج بیشتری در زندگیمان ایجاد می کنیم. در عوض، من فهمیدم که باید ذهنیت جدیدی در خود ایجاد کنم؛ ذهنیت جدیدی نسبت به باز بودن و پذیرش تغییر، کنجکاوی و اقدام در خودم بسازم و آن را جایگزین دید و نگرشم نسبت به لجاجت، بی علاقگی یا ترس کنم. به علاوه، دریافتم که باید به لحاظ جسمانی و فیزیکی، ذهنی و احساسی هم از خودم مراقبت کنم و میزان انعطاف پذیری خودم را هم قدرت و قوت بخشم.

همچنین، من متوجه شدم سازمان ها و تیم ها هم ممکن است در مواجه با تغییر و اعمال آن، با چنین شوک ها، خستگی و چالش هایی مواجه شوند. اما خبر خوب این است که آنها هم می توانند به همین ترتیبی که در بالا گفتم، خودشان را برای مواجهه با شرایط جدید آماده کنند. تنها فرقی که وجود دارد این است که ممکن است تعداد افراد بیشتر، مدیریت شرایط و روند را اندکی پیچیده تر سازد.

در این میان، در میان تمامی تلاش هایتان در مسیر پیشرفت و بهبود، هر از چند گاهی دست از کار بکشید و ببینید تا به اکنون، به چه چیزهایی دست یافته اید، چقدر رشد کرده اید و چه درس هایی آموخته اید. یادتان باشد که تغییر همیشه در زندگیمان وجود داشته است و وجود خواهد داشت اما ما باید نگرشی مثبت به آن داشته باشیم تا بتوانیم در مسیر درست باقی بمانیم. به محض اینکه دست از مقاومت بردارید، خواهید دید که اوضاع و شرایط به طرز سلیس تر و بی دغدغه تری پیش خواهند رفت.

20 راه جلوگیری از هدررفت سود در کسب و کارهای کوچک
بخوانید

شما اخیراً چه تغییراتی را در زندگی تان تجربه و اعمال کرده اید؟ این تغییرات چه تاثیری روی شما گذاشت و شما چطور توانستید شرایط جدید را مدیریت کنید؟

در مقاله ی فوق به این موضوع اشاره گردیده است که از تغییرات نترسیم و با نگرش مثبت و شجاعانه به استقبال آن ها برویم! در واقع منظور این است که با تغییر شرایط اطرافمان، ما هم باید متناسب با آن خود را تغییر دهیم و انعطاف پذیر باشیم، در این حالت است که موفقیت ما محتمل می گردد. تغییر در رفتار و عادات و به طور کلی انعطاف پذیری، با تغییر در افکار و ذهن ما حاصل می گردد، بنابراین نخست باید روی طرز تفکر و نگرش خود کار کنیم تا از توانایی های بالقوه ی ذهن خود به نحو احسنت بهره ببریم.

در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی به شما خواهند آموخت که چگونه ذهن و عادت های خود را در جهت دستیابی به اهدافتان تغییرات مثبت دهید. زمانی که با صبر، حوصله، تلاش و صرف زمان کافی، افکار خود را در جهت مثبت تغییر دهید و عادت های درستی در خود به وجود آورید، هر  رویایی که در ذهن داشته باشید محقق می گردد. اولین قدم شما جهت ایجاد تغییرات و عادات مثبت در خودتان، می تواند شرکت در سمینار موفقیت باشد. کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

عادتی که زندگی شما را دگرگون می‌کند
نگاهی بر کتاب استیو چندلر” خودتان را دوباره بسازید”
مانند فردی که می خواهید در آینده باشید رفتار کنید
18 تغییر کوچک که می توانند روزتان را هیجان انگیزتر کنند
5 روشی که زندگیتان را برای همیشه متحول می کند
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن