ارزش واقعی شما چقدر است ؟

ارزش واقعی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

ارزش واقعی شما چقدر است ؟بگذارید به همه نشان بدهم .

یک اسکناس یک دلاری که اگر آن را به مغازه ببرید  میتوانید با آن یک محصول به ارزش 90 سنت بخرید . بله درست است میتوانیم .

حالا اگر به مغازه بروم و یک محصول که با مالیات 96 سنت شده باشد را آیا نمیتوانم با یک دلار بخرم ؟ بله میتوانم

حالا چه میشود اگر این اسکناس یک دلاری را مچاله کنم به این موضوع فکر کنید اکنون من این یک دلار را مچاله میکنم . اکنون دیگر این یک دلار ارزشی ندارد و حدود 95 سنت از آن ارزش دارد . حالا چه میشود اگر رویش پا بگذارم حالا چقدر ارزش دارد ؟احتمالا 65 یا 68 سنت ارزش دارد . حالا یک دلار ارزش دارد؟ خب اکنون اگر آن را مچاله کنم و لگد مال کنم و درون سطل آشغال بیندازم و کثیف شود چه میشود ؟ و حالا اگر یک نفر آن را ببیند و آن را باز کند چه می شود ؟ حالا چقدر ارزش دارد ؟

خب چی میشه اگر مچاله و لگد مالش کنم و درون سطل آشغال بیندازمش و آن را از وسط نصف کنم .

حالا چه میگویید الان چقدر ارزش دارد ؟

شما میگویید که این یک دلار را بردارم تمیزش کنم و چسبش بزنم چون کاغذ آن ارزش دارد؟

خب اگر این یک دلار تحت هر شرایطی ارزشش را از دست نمیدهد چرا شما فکر میکنید که ارزش هایتان میتواند کم شود ؟

ارزش واقعی شما چقدر است ؟

اگر کسی با احساساتتان بازی کند ، اگر در کارتان شکست بخورید و پس زده بشید و طرد بشین ، چون احساس میکنید نادیده گرفته شده اید و چون حس میکنید یکی به شما صدمه  زده شده است و یکی از شما سواستفاده کرده و اکنون حس میکنید که ارزش خود را از دست داده اید .

اکنون میخواهم به شما بگویم که این یک دلاری هنوز ارزش دارد . چون سال ها قبل یک نفر ارزش یک دلار را بر روی کاغذ گذاشت و مهم نیست این کاغذ چه شرایطی داشته باشد . میخواهم بگویم شماهم مانند همه متولد شده اید و اکنون اینجا هستید .

عظمت خود را دریاب

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

اگر زندگی و هدف دارید پس شما فرد ارزشمندی هستید ، اگر روزهای سختی را پشت سر گذاشته اید و افسرده بوده اید اگر خواستی به خودت ضربه بزنی و جا بزنی میخواهم به شما بگویم که هنوز هم ارزش و اهمیت دارید و هیچ اتفاقی نمیتواند ارزشتان را کم کند .برای این کار باید به خود یک تکانی بدهی و خودت را دوباره بالا بکشی و ادامه  بدهی .

 متاسفه  بسیاری از انسان ها، مخصوصا افراد  جوان ، جایگاه خود در دنیا را فراموش کرده اند و از مقام و منزلت خود خبر ندارند. از این جهت وجود خود را پوچ می پندارند. و هیچ دلیل وانگیزه ای برای به وجود آمدن، زندگی کردن و از دنیا رفتن خود ندارند و این فقدان انگیزه، سبب شده است که آن ها برای آینده و شغل خود هدف و برنامه ای نداشته باشند .برای پیدا کردن و برنامه ریزی دقیق خود برای آینده و شغلتان میتوانید از سمینار های کاربردی دکتر احمد محمدی نهایت استفاده را ببرید.

سمینار بزرگ موفقیت_استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *