ارزشمندترین دارایی شما چیست؟

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

ارزشمندترین دارایی شما چیست؟ چه چیزی بیشترین ارزش را در زندگی شما دارد و شما چرا آن را دارایی خود می‌دانید؟

اگر از شما بپرسیم چه چیزی بیشترین ارزش مادی را در زندگی شما دارد چه پاسخی می‌دهید؟ در دارایی‌های مادی‌تان، آیا خانه، ماشین، زمین، ویلا، طلا، جواهرات و … دارایی‌های با ارزش شما هستند یا دارایی مادی ارزشمندتری هم دارید؟

کدام دارایی شما است که می‌تواند همواره برای شما پول تولید کند؟ می‌تواند ارزش‌ها و اعتبارهای جدیدی به زندگی شما بیاورد؟ کدام دارایی در زندگی شما می‌تواند به دارایی‌های قبلی شما اضافه کند؟

فهرستی از دارایی‌های خودتان تهیه کنید، خوب فکر کنید و پاسخ بدهید که کدام دارایی از بقیه با ارزش‌تر است؟ با آکادمی بازار همراه شوید تا پاسخ این سوال را مرور کنیم.

مطالعه بیشتر: اگر عاشق هستید، حداقل عاشق چیزی باشید که ارزش داشته باشد

مطالعه بیشتر: با ترس از دست دادن چه کار کنیم؟

چگونه پولدار شویم؟
دارایی

ارزشمندترین دارایی ما در زندگی 

ارزشمندترین دارایی ما در زندگی، ثروتی است که از بین نرود، خراب نشود، هر روز بر ارزشش افزوده شود. دارایی باشد که باعث شود پول بیشتری به زندگی ما تزریق شود. ارزشمندترین دارایی ما با گذشت زمان از اعتبار و ارزشش کاسته نمی‌شود، بلکه ارزشمندتر خواهد شد.

شاید بگویید ملک و زمین ارزش‌اش بالا می‌رود. اما اگر جنگ شود، چطور؟ ارزش ملک افت پیدا می‌کند. اگر آن ملک در طرح‌های تعریض شهری قرار بگیرد چطور؟ اگر زلزله بیاید و آن خانه یا آپارتمان با خاک یکسان شود چطور؟ ساید یکی بگوید دارای من باغ میوه‌ام است، اما اگر سیل بیاید چطور؟ اگر آفت به درختان باغ بزند جطور؟

شاید یکی بگوید دارایی من فرزندانم است، اما ما در مورد دارایی مالی صحبت می‌کنیم، دارایی که پول تولید می‌کند. آیا فرزندان شما برای شما پول تولید می‌کنند؟ دراین صورت دارایی مادی به‌ حساب می‌آیند.

ارزشمندترین دارایی هر یک از ما، مهارت‌ها و توانمندی‌های خودمان است. مهارت و توانمندی که داریم و باعث می‌شود بتوانیم با همان توانمندی امرار معاش کنیم و پول حلالی کسب کنیم. وقتی ما به فردی متخصص و با توانمندی‌‌های سطح بالا تبدیل شویم، سیل و زلزله و طوفان هم نمی‌تواند این توانمندی را از ما بگیرد و سرمایه و دارایی ما همیشه همراه ما است.

ارزشمندترین دارایی ما، آن چیزی است که با گذشت زمان کهنه نمی‌شود، بلکه با بیشتر شدن تجربه، ارزشمندتر هم خواهد شد. باید سعی کنیم مهارت‌های جدیدی کسب کنیم. باید سعی کنیم سرمایه خودمان را بیشتر کنیم. برای افزایش سرمایه خودمان وقت بیشتری بگذاریم و بیشتر تلاش کنیم. سرمایه‌ی واقعی و دارایی واقعی، خود ما هستیم.

قدر دارایی‌های وجودتان را بدانید. هر از ما گوهری در وجودمان داریم که در پنهان مانده و باید آشکار شود. باید بتوانیم به بهترین شکل این دارایی را به جریان بیندازیم. وقتی شما به فردی توانمند و قوی تبدیل می‌شوید، همیشه و در همه جا فرصتی برای ثروتمند شدن در اختیار دارید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments