مقالاتموفقیت / انگیزشی

ارتقای اهداف تان را بیاموزید و به خودتان باور داشته باشید

ما انسان‌ها موجودات آسایش‌طلبی هستیم، و در بیشتر موارد تمایل داریم از نتیجه مطمئن باشیم، و بدانیم اوضاع به میلمان پیش رفته و تحت کنترل هستند. با بررسی این خصوصیت ذاتی طبیعی‌مان، متوجه شدم این یکی از دلایل اصلی راحت‌طلبی است، و اینکه چرا ما تمایل داریم یک الگوی مستقیم تک خطی را در زندگی دنبال کنیم، و چرا وقتی در محدوده‌ای نا آشنا قدم می‌گذاریم، و وقتی نمی‌توانیم درست شرایط را درک و مدیریت کنیم عموما با شکست مواجه می‌شویم.

زمانی که مسیرهای روتین را پشت سر هم طی می‌کنیم، هرچندوقت یک‌بار زمانی فرا می‌رسد که ما مسیر یک طرفه‌ی زندگی را رها کرده، و سعی می کنیم در طول تغییرات، با تعیین اهداف جدید و عوض کردن رویکردمان، دستاوردی داشته باشیم.

اهداف خود را بسط دهید

کاری که من از شما می‌خواهم، این است که درباره‌ی اهداف تان و گسترش آن‌ها فکر کنید. می‌دانید، افرادی که همرنگ جماعت می‌شوند معمولا زندگی را جدی نمی‌گیرند، و ماندن در آن وضعیت، باعث می‌شود که آن‌ها صرفا به نتایج متوسطی برسند؛ و بزرگترین دلیلی که افراد در زندگی شکست می‌خورند این نیست که اهداف شان را بالا در نظر می‌گیرند، بلکه این است که اهداف کوچکی انتخاب می‌کنند و خیلی زود به آن می‌رسند و راضی می‌شوند.

سعی کنید که انتظارات‌تان از زندگی را با توجه به اهداف تان، کمی بالاتر ببرید و سقف آرزوهایتان را بلندتر در نظر بگیرید. آنچه که اتفاق خواهد افتاد، تقریبا معجزه‌ای به شکل فراتر رفتن از خود فعلی‌تان است؛ وقتی که اهدافتان گسترش پیدا کنند، انتظارات بالا می‌روند و شما به مرور زمان به دستاورد ارزشمندی می‌رسید.

شما شروع به تغییر دادن رویکرد و روش‌هایتان می‌کنید؛ هرچقدر هدف بالاتر و در ظاهر غیرممکن‌تر باشد، عملکرد شما بهتر خواهد بود. با به چالش کشیدن ظرفیت و بیرون آمدن از منطقه‌ی آسایش، پتانسیل خود را افزایش دهید؛ و نتیجه هر چه که باشد، شما از دو جهت تغییر کرده‌اید: یکی اینکه بستر را برای عملکرد بهتر فراهم کرده‌اید، و دیگر اینکه در شرایط فعلی‌تان هم رشد کرده‌اید. در معنای استعاری، اگر شما به دنبال ماه بروید و راه را گم کنید، حداقل در میان ستاره‌ها خواهید بود.

من نمی‌خواهم برای متقاعد کردن شما، یک نثر ادبی زیبا بنویسم، زمانی که شما اهداف تان را بالا در نظر بگیرید، هر قسمت از زندگی‌تان زیبا خواهد شد. اما باید بدانید که به چیزهای بیشتری نیاز دارید. شما باید بدون توجه به شرایط، بدون توجه به موقعیت فعلی خود، به نتیجه باور داشته باشید.

شما باید امکان تحققش را باور کنید

شیوه‌ای که ما به آن عمل می کنیم، ظهور چیزی است که به امکان پذیر بودنش ایمان داریم. در بیشتر موارد، ما با دستان خودمان، زحمت‌ها و پیشرفت‌هایمان را نابود می‌کنیم؛ هر نگرش منفی بی‌اهمیتی را به ذهنمان راه می‌دهیم، و اجازه می‌دهیم که افراد منفی‌نگر بر ما تاثیر بگذارند. یک ضرب‌المثل قدیمی آفریقایی می‌گوید:

“اگر دشمنی در درون ما وجود نداشته باشد، دشمن خارجی هرگز نخواهد توانست که به ما آسیب بزند.”

مشابه جمله ای که استاد احمد محمدی همیشه به آن اشاره دارند، بزرگترین دشمن ما، خود ما هستیم! برای شنیدن جملاتی انگیزشی و تأثیر گذار می توانید در سمینار موفقیت شرکت نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

ما خودمان در زندگی محدودیت ایجاد می‌کنیم؛ و باید به مرزها و محدودیت ها شک کنیم و متوجه باشیم که این محدودیت‌های سفت و سخت، باعث این شده است که ما نتوانیم پتانسیل‌های خودمان را کشف کرده، و از آن‌ها در راه رسیدن به هدفمان استفاده کنیم.

آشنایی با برخی مهارت های فروش و بازاریابی که مشتریان را به شما علاقمند می کند
بخوانید

بیشتر مردم، در گذشته و خاطرات شخصی‌شان به سر می‌برند. آنچه که تجربه کرده‌اند، دیده‌اند، و شاهد‌ بوده‌اند. آن‌ها آینده‌ی خود را هم بر حسب تجربیات گذشته‌شان در نظر می‌گیرند؛ اگر در گذشته شکست خورده باشند، هیچ دلیلی برای دست‌یابی به موفقیت در آینده نمی‌بینند و نمی‌توانند آن را متصور شوند. اما اقدامی که ما باید انجام دهیم، این است که با این ذهنیت مبارزه کنیم. به جای عمل کردن بر اساس تجربیات گذشته، بر اساس تخیلتان پیش بروید؛ و آن‌ها را نیز مانند افرادی که به شما می گویند چه کار کنید، نادیده بگیرید.

خودتان را از حتمی بودن آن اقدام مطمئن کنید

در اینجا داستانی برایتان نقل می کنم که قدرت باور داشتن در یک چیز را به شما نشان می‌دهد:

قبل از ماه آپریل سال 1954، اعتقاد عموم _با توجه به تجارب گذشته_ بر این بود که انسان از نظر فیزیکی، قابلیت این را ندارد که در کمتر از 1 دقیقه، چهار مایل بدود و هیچ‌کس نمی‌تواند این کار را انجام بدهد. با این حال، راجر بنیستر (Roger Bannister) به میدان آمد و این کار محال و غیرقابل تصور را انجام داد، و موفق شد. اهمیت داستان در اینجا نهفته است: از آن زمان تا به امروز، بیش از صدها هزارنفر، حتی دانش آموزان دبیرستانی این کار را انجام داده‌اند. اما چه چیزی در این میان تغییر کرده است؟

من به شما می‌گویم. لحظه‌ای که مردم این خبر را شنیدند، متوجه شدند که امر محالی نیست و امکان پذیر است. آنها می‌دانستند که اگر کسی این کار را انجام داده، پس آن‌ها هم می‌توانند؛ و هیچ چیزی نمی‌توانست خلاف این را ثابت کند.

بنابراین، اگر شما هم در زندگی‌تان کسی را می‌شناسید که بصیرت و هدفی داشته، برایش تلاش کرده و به موفقیت رسیده است، پس شما هم می‌توانید. در سمینار موفقیت با افراد موفقی آشنا خواهید گشت، که ناممکن ها را ممکن ساخته اند.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

اجازه ندهید کسی خلاف این را به شما القا کند

می‌خواهم برایتان داستان دیگری تعریف کنم؛ در باب این موضوع که چقدر می‌توانیم در کارهایمان محکم و قدرتمند باشیم، اگر کسی یا چیزی خلاف آن را به ما نقبولاند.

روزی دو پسر بر روی دریاچه‌ای یخ‌زده بازی می‌کردند. آن‌ها آنقدر غرق بازی شدند که متوجه این نبودند که تقریبا به وسط دریاچه کشیده شده‌اند، و دیگر در حاشیه‌ی امن آن نیستند. ناگهان، یکی از پسرها در اثر بی‌توجهی لیز خورد و درون آب یخ سقوط کرد، زیر لایه‌ای نازک از یخ گیر افتاد و هر چه تلاش کرد نتوانست به سمت ناحیه‌ی باز دریاچه شنا کند و خودش را نجات دهد. دوستش به سرعت به اطراف نگاه کرد و کمی دورتر چشمش به درختی خورد، به سمت آن دوید و شاخه‌ای از آن را جدا کرد؛ به سمت دریاچه برگشت، و ضرباتی به یخ زد و آن را شکست. پسری که گیر افتاده بود، توانست خلاص شود و از آب بیرون بیاید.

زمانی که پزشکان از راه رسیدند، نتوانستند بفهمند که آن پسر کوچک چطور توانسته آن کار را برای نجات دوستش انجام دهد؛ اما پیرمردی که کمک آورده بود، و کل آن اتفاق را از یک مایل دورتر  شاهد بود، آن را برایشان تعریف کرد. آن‌ها پرسیدند: “آخر چطور او توانسته آن کار را انجام دهد؟” پیرمرد پاسخ داد: “زیرا هیچ‌کس در اطرافش نبوده تا به او بگوید که نمی‌تواند.”

کاربرد عبارات تاکیدی برای احساس بهتر نسبت به خود و زندگی
بخوانید

حالا این را در مورد خودتان تصور کنید، که اگر کسی، حتی خودتان، هرگز به شما نگوید که نمی‌توانید کاری را انجام بدهید، چه اتفاقی می‌افتد. چه کارها می‌توانید انجام دهید.  تصور کنید که مانند همان پسربچه، از روی سادگی باور داشته باشید که می‌توانید انجامش دهید. افراد بر دو نوع هستند: دسته‌ی اول که می‌گویند “من‌می توانم” و دسته‌ی دوم که می‌گویند “من نمی‌توانم.” و هر دو دسته هم حقیقت را می‌گویند.

 پس زمانی که اهداف تان را بررسی می‌کنید، از گسترش دادنشان نترسید. اجازه ندهید هیچ‌کس برای شما مرز و حدود تعیین کند و به شما بگوید که تا کجا می‌توانید پیش بروید، امکان پذیر بودنش را باور داشته باشید: شما می‌توانید آن زندگی را که همیشه آرزویش را داشته‌اید به دست آورید. می‌توانید کسب و کار خودتان را داشته باشید و در کار و حرفه‌ی خود پیشرفت کنید، افرادی که می‌خواهید در زندگی با آ‌نها ارتباط داشته باشید را جذب کنید، و چیزهایی که فکر می‌کنید لیاقتشان را دارید را به دست آورید. شما می‌توانید از شرایط ناگوار رهایی پیدا کنید و زندگی‌تان را از نو بسازید. صرف نظر از شرایط حال حاضر، مقصد نهایی‌تان تماما به شما بستگی دارد.

با توجه به مطالب فوق، متوجه می شویم که هیچ کاری غیر ممکن نیست. شما می توانید بدون هیچ محدودیتی هدف های بزرگی برای خود تعیین نمایید و با ایمان به خود و باور توانمندی های فوق العاده خودتان، برای رسیدن به آن هدف ها نهایت تلاش خود را نمایید. همچنین در مقاله فوق به این نتیجه رسیدیم که به افعال منفی که در مورد ما به کار می رود چه از جانب خودمان چه از جانب دیگران، اهمیت ندهیم و فقط به خود تأکید کنیم که می توانیم! این بزرگترین و مهم ترین راز موفقیت افراد موفق دنیا است. 

در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی از رازهای موفقیت افراد موفق جهان برای شما خواهند گفت. همچنین خواهند گفت که افراد موفق چگونه فکر و رفتار می کنند و شما چگونه می توانید همانند آنان و حتی بهتر از آنان موفق گردید. کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا با محتوای آموزشی این سمینار آشنا شوید و هم در آن ثبت نام نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن