مقالاتموفقیت / انگیزشی

آیا از پیگیری رویاهایتان ناامید شده اید؟

من رانندگان تاکسی را دوست دارم. آنها یک منطق خاصی دارند که برای من الهام‌بخش است. اکثر‌ِ ما معمولاً آدم‌های که در طی روز می‌بینیم،‌ تکراری هستند، اما رانندگان تاکسی در روز کاری‌شان با افراد مختلفی در ارتباط اند و با آنها صحبت می‌‌کنند. در طی سال‌ها آنها به انسان‌های فوق‌العاده‌ای تبدیل می‌شوند.

یک روز ماشینم در تعمیرگاه بود و مجبور بودم که برای رفتن به منزل تاکسی بگیرم. با راننده گپ و گفتگوی خوبی داشتم و وقتی به مقصد رسیدم او ماشینش را نگه داشت، اما ما مشغول گفتگوی خود بودیم. به یاد ندارم که دقیقاً گفتگویمان را چطور شروع کرده بودیم ولی از آنجایی‌که راننده آدم جالبی بود و ذهنیتی فلسفی داشت، حس کردم که خوب است که درمورد رویاها و آرزوهایم با او صحبت کنم.

استاد احمد محمدی

گفتم: “ من آرزوهای بزرگی دارم.

گفت:” مثل چی؟”

گفتم: ” من می‌خواهم ثروتمند شوم، وزنم را کم کنم، تمام اقساطم را پرداخت کنم، دوست دارم از نظر مالی مستقل شوم و نیازی به کار و تلاش زیاد نداشته باشم و بدون نیاز به هتل و پروازهای ارزان ، به کشورهای خارجه سفر کنم.”

راننده از من پرسید: ” برای چند وقت است که این رویاها را در سر داری؟”

گفتم: ” سال‌های زیادی هست که این آرزوها را دارم.”

گفت: ” آیا چیزی در زندگیت هست که نشان بدهد قصد رسیدن به این آرزوها را داری؟”

گفتم: “ نه!”

گفت: ” آیا این یک معنا و مفهومی را نمی‌رساند؟”

گفتم: ” منظورت را نمی‌فهمم؟”

او شروع کرد درمورد فلسفۀ زندگی‌اش با من حرف بزند او چنین گفت:” سال‌های بسیاری من آرزوهای بزرگی داشتم و اغلب درمورد آنها خیالبافی می‌کردم. اما شرایط زندگی باعث شد که بفهمم که من تصمیم ندارم به آنها برسم و تأثیر مفیدی در جهان به جای بگذارم. به تدریج به این فهم رسیدم که باید به خودم آرامش بدهم، از آنچه که دارم، لذت ببرم و از آن بهره ببرم.”

صحبت‌های راننده بدینصورت تمام شد: ” نتیجه گرفتم که هدف والا داشتن تنها باعث رنجش و ناامیدی است.”

 او مرا اینگونه نصیحت کرد:” تمام این صحبت‌های پرشور درمورد فکر بزرگ و هدف والا یک دروغ بزرگ است و هرچه زودتر به این درک برسی، احساس بهتری می‌کنی.”

درحالی‌که احساس گیجی و عصبانیت داشتم و از خودم ناامید شده بودم، از تاکسی پیاده شدم. من نمی‌دانستم که چگونه باید این صحبت‌ها را تحلیل کنم. از طرفی رانندۀ تاکسی درست می‌گفت؛‌ تمام چیزی که من داشتم یک مشت آ‌رزو بود که مدت‌ها پیش دیگر به آنها باور نداشتم، از طرفی هم دوست نداشتم که رویاهایم را نادیده بگیرم. سرانجام به خودم گفتم:” من به یک رویکرد جدید نیاز دارم. باید آنچه را که دارم با دل و جان بپذیرم و به آن قانع شوم.”

 من این نگرش جدید را دوست دارم چراکه به من آرامش می‌دهد و باعث می‌شود که من خود را قبول کنم.  چند روز بعد در تلویزیون یک کلیپ ویدئوی انگیزشی از یک خواننده مشهور دیدم. به مدت چند دقیقه درحالی‌که لباس متجملی پوشیده بود، مشغول اجرای جذاب رقص و آواز شد.

من نشستم با خودم فکر کردم که این کلیپ یک شبه به وجود نیامده است. بعد درمورد این کلیپ شروع به تحقیق و بررسی کردم. در آن هنگام هنوز شوکه بودم که این چند لحظه نمایش روی صفحه مستلزم تلاش چندین ماهه، تمارین مستمر، یادگیری مراحل رقص، همکاری با یک گروه موسیقی، تولید‌کنندگان و طراحان لباس است. این درک و بینش باعث شد که من بارها درمورد گفتگویی که چند وقت پیش با رانندۀ تاکسی داشتم، فکر کنم.

متوجه شدم که آرزوی ثروتمند شدن، کاهش وزن، پرداخت تمام اقساط و بدهی، استقلال یافتن مالی هرگز به دست نخواهد آمد مگر اینکه من بتوانم از منطقۀ امن خود خارج شوم. فهمیدم که گهگاهی خیالپردازی کردن به چیزهایی که من می‌خواهم، مرا به جایی نمی‌رساند مگر اینکه با عمل کردن واقعی بخواهم رویاها و آرزوهایم را به حقیقت تبدیل کنم.

این فکرها باعث شد که بفهمم راننده واقعاً‌ یک فیلسوف زیرک بود. او از من خواست که فکر کنم و نگرشم را تغییر دهم. صحبت‌های او دو گزینه را پیش روی من گذاشت. اگر من موافق با صحبت‌های او بودم باید تمام آرزوها و رویاهای خودم را فرو بریزم و یاد بگیرم که با آن خوش باشم. اما اگر مخالف با او هستم( که همین هم هست) باید شروع کنم تا افکاری بزرگ ‌داشته و در پیِ تحقق آرزوها و رویاهایم در زندگی باشم.

 

هرگز در زندگی تسلیم افکار منفی خود نشوید. هرگز نگذارید نمی توانم ها و شکست میخورم ها شما را از دنبال کردن رویاهایتان بازدارند. راهکار آن این است که ذهن خود را پرورش دهید. ذهن شما منبع الهامات و ذات وجودی شما را تشکیل می دهد. شما هرگز نباید ذهن خود را رها کنید. اگر ذهن خود را رها کنید و آن را پرورش ندهید به سمت افکار منفی سوق پیدا می کند و به بیراهه می رود. آنگاه شما را مجبور به کشتن و فراموش کردن رویاهایتان می کند. در هر سنی که هستید و در هر شغل و موقعیتی که قرار دارید “شما قطعا می توانید به رویاهای خود دست یابید” کافی است تا بر روی افکار و ذهنیات خودتان کار کنید. برنامه ریزی کنید و ثابت قدم باشید. در آکادمی بازار ما با جمع آوری سال ها تجربه خود در زمینه رشد وتوسعه فردی سعی کرده ایم تا شما را در برنامه ریزی بهتر برای زندگی خود یاری دهیم. بدون برنامه ریزی راه به جایی نخواهید برد. همچنین بهتر است برای این کار از افراد متخصص کمک بگیرید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

مطالب مرتبط

زمان مناسب برای رسیدن به رویاهایتان چه موقع است؟
دلایل اصلی دشوار بودن رسیدن به رویاهای بزرگ چیست؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن