آموزش گام به گام بیمه عمر و دریافت بیمه نامه

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
آموزش گام به گام بیمه عمر
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

وقتی صحبت از بیمه کردن خودمان می‌شود، اولین چیزی که به آن فکر می‌کنیم تامین امنیت خود و فرزندانمان در آینده و پس انداز و سرمایه گذاری در دوران کهولت است.

اما این نکته در اینجا است که آیا می‌دانید با بیمه شدن از چه مزایایی برخوردار می شوید؟

با ما همراه باشید تا مزایای بیمه و آموش آن را برای شما شرح دهیم.

آموزش گام به گام بیمه عمر

در آموزش گام به گام بیمه عمر بیمه بودن به این معنی است که شما با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه برای آینده‌تان سرمایه گذاری می‌کنید و در آینده شرکت بیمه خدماتی را که هزینه آن را ماهانه پرداخت کرده‌اید، به شما ارائه می‌دهد.

این خدمات عبارتند از: پرداخت حقوق بازنشستگی، هزینه اتفاقات ناگهانی مانند آتش سوزی و تصادف و پرداخت حقوق به وارثان قانونی شما پس از مرگ.

وقتی صحبت از بیمه عمر می‌شود به معنای سرمایه گذاری کافی است تا درآمدتان پس از فوت به عزیزانتان برسد. افراد تحت تکفل شما نگران پرداخت قبوض، هزینه‌های مغوقه شما یا هر خرج دیگری که به درآمد شما بستگی داشته باشد، نخواهند بود.

بیمه عمر چیست؟

اگر پرداخت حق ماهیانه بیمه نامه عمری که دارید که 20 سال به طول انجامید و در طول این 20 سال برای پرداخت بدهی و افزایش سرمایه گذاری خود کار می‌کردید، پس از پایان دوره، دیگر نیازی به بیمه عمر نخواهید داشت، زیرا از طرف خودتان بیمه شده‌اید.

اگر در حال حاضر هیچگونه بدهی مالی ندارید و پس انداز، سرمایه گذاری و دارایی کافی برای تامین زندگی خانواده‌تان دارید، پس بهترین زمان است که خودتان را بیمه کنید.

با این راهنمای گام به گام، اصول بیمه عمر و گزینه‌هایی که برای شما موجود است را بهتر درک می‌کنید.

چگونه می‌توان در 8 مرحله ساده بیمه نامه عمر را دریافت کرد؟

در ادامه با 8 مرحله ساده بیمه نامه عمر آشنا می‌شویم.

1. در مورد نوع بیمه نامه عمری که می‌خواهید از خدمات و پوشش‌های آن استفاده کنید، تصمیم بگیرید

آموزش گام به گام بیمه عمر - آکادمی بازار

بیمه عمر مدت دار که تا مدت معینی دوام دارد و سپس منقضی می‌شود، بهترین انتخاب برای اکثر افرادی که تمایل دارند بیمه شوند است.

این نوع بیمه مقرون به صرفه تر از بیمه عمر همیشگی است که تا زمانی که حق بیمه را پرداخت می‌کنید در قوت خود باقی است.
 
اگر مشمول مالیات بر املاک باشید، افراد تحت نیازهای ویژه داشته باشید یا تمام حساب‌های بازنشستگی خود را بیشتر کنید، بیمه زندگی همیشگی مناسب شماست.

2. محاسبه میزان خرید پوشش بیمه عمر

ما یک روش مبتنی بر نیاز را برای تعیین میزان خرید بیمه عمر به شما توصیه می‌کنیم: هزینه‌های اصلی خانواده و بدهی‌های معوقه خود را مانند پرداخت ماشین محاسبه کنید.

استاد احمد محمدی
اثرات کارهای درست مانند دانه‌های برف است، اگر تحمل کنی که ببارند و ببارند، به‌زودی بهمنی خواهند شد که هر مشکلی را از پیش روی خود برمی‌دارد.
استاد احمد محمدی

به تعهدات مالی آینده مانند شهریه دانشگاه فرزندانتان نیز توجه کنید. در مرحله بعد، دارایی‌های جاری خود را مانند ارزش بیمه‌های زندگی ارائه شده توسط کارفرمایان، کم کنید.

کمی هزینه اضافی برای هزینه‌هایی که ممکن است عزیزانتان پس از مرگ شما موظف باشند برای شما بپردازند، مانند هزینه‌های مراسم خاکسپاری کنار بگذارید.

همه این‌ها را جمع کنید و تخمین بزنید که به چه میزان بیمه عمر در آینده نیاز دارید.

3. طول سیاست خود را انتخاب کنید

طول سیاست خود را انتخاب کنید

بیمه عمر طولانی مدت به صورت پنج ساله به فروش می‌رسد و رایج‌ترین بیمه نامه‌ها 10 ، 20 یا 30 سال به طول می‌انجامد.

سیاست شما باید تا زمانی ادامه داشته باشد که انتظار دارید خانواده‌تان به درآمد شما اعتماد کنند. چگونه می‌توانید آن بازه زمانی را تخمین بزنید؟

بزرگترین بار مالی خود را که معمولا وام‌هایتان مشخص کنید و حساب کنید چه مدت برای انجام این تعهد باید ماهانه هزینه‌ای را پرداخت کنید.

سن فرزندانتان را نیز حساب کنید. به طور کلی ، هرچه سن آن‌ها کمتر باشد ، مدت طولانی‌تری باید برای آن‌ها ماهیانه حق بیمه پرداخت کنید.

4. قیمت‌های بیمه عمر متفاوت را مقایسه کنید

نرخ بیمه عمر عمدتا بر اساس سن و سلامتی شما تعیین می‌شود.

اما برخی از شرکت‌ها در مورد برخی بیماری‌ها، شرایط یا عادت‌ها منعطف‌تر هستند، بنابراین مهم است که تصمیم بگیرید کدام یک از انواع بیمه عمر را خریداری می‌کنید.

5. مراحل درخواست حضوری بیمه عمر را در نمایندگی انجام دهید

مراحل درخواست حضوری بیمه عمر را در نمایندگی انجام دهید

پس از دریافت قیمت، باید اطلاعات مالی عمیق‌تری ارائه دهید و به پزشک خود اجازه دهید اطلاعات سلامتی شما را با نمایندگی بیمه عمر در میان بگذارد.

با در دست داشتن گواهینامه رانندگی، مدارک درآمد ماهیانه، اجاره نامه یا قولنامه مسکن و شماره تامین اجتماعی می‌توانید روند درخواست را ادامه دهید.

6. مصاحبه تلفنی خود را انجام دهید

سپس نمایندگی برای تایید محتوای ارائه شده شما یک تماس تلفنی کوتاه ترتیب می‌دهد.

آن‌ها در مورد سرگرمی‌ها، شیوه زندگی و امور مالی شما از جمله درآمد و دارایی خالص‌تان سوالاتی می‌پرسد.

آن‌ها همچنین برنامه معاینه پزشکی شما را تعیین می‌کنند.

7. باید در جلسه معاینه پزشکی شرکت کنید

باید در جلسه معاینه پزشکی شرکت کنید

معاینه پزشکی بیمه عمر اساسا یک آزمایش فیزیکی است که یک تکنسین برای اندازه گیری‌های اساسی (قد، وزن، نبض، فشار خون) و احتمالا یک نمونه ادرار شما را چک می‌کند.

این کار حدود 30 دقیقه طول خواهد کشید.

8. آرام بنشینید و آرام باشید

پس از اتمام معاینات پزشکی، یک پذیره نویس از نتایج آن به همراه سوابق بهداشتی و اطلاعات مالی شما برای تایید یا رد صلاحیت شما و تعیین حق بیمه رسمی برای انجام ادامه مراحل استفاده می‌کند.

پذیره نویسی معمولا از سه تا هشت هفته طول می‌کشد. اگر مورد تایید قرار گرفتید و آنچه را مشاهده می‌کنید دوست دارید، تنها چیزی که برای دریافت باقی مانده است، بررسی و امضای سیاست خودتان است.

وقتی اولین حق بیمه خود را پرداخت کنید رسما قابل اجرا خواهد بود. اگر از قسط بندی و شرایط نهایی راضی نیستید، نماینده شما می‌تواند به شما کمک کند تا بیمه دیگری را مجدد خریداری کنید.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
پادکست فکرانه - مشتری مداری

کلام آخر

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که خدمات بیمه عمر بسیار پیچیده یا بسیار گران است. اما یافتن سیاستی متناسب با نیازها و بودجه شما کار دشواری نیست.

نمایندگی‌های بیمه با گذراندن دوره آموزش بیمه و بازاریابی بیمه برای عملکرد بهتر در فروش بیمه، برای ارائه خدمات و توضیح پوشش‌های متنوع می‌توانند به شما کمک کنند.

اما ما در ادامه نحوه بیمه شدن تحت پوشش بیمه عمر را مرحله به مرحله به شما می‌آموزیم.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *