امید به آزادی و رسیدن را از فیلم «رستگاری در شاوشنگ» باید آموخت

فیلم «رستگاری در شاوشنگ»
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
فیلم رستگاری در شاوشنگ، اثری است که فعل خواستن و عملی کردن یک هدف را به تصویر می‌کشد. امید به آزادی و رسیدن به هدف برجسته‌ترین موضوع این فیلم است.

رستگاری در شاوشنگ (The Shawshank Redemption) فیلمی درام جنایی ساخته  فرانک دارابونت محصول سال ۱۹۹۴ است. این فیلم یکی از بهترین آثار سینمای آمریکاست و قطعا نباید تماشای آن را از دست داد. در همین سال این فیلم نامزد هفت اسکار شد و در سالهای بعد برنده جوایز متعددی شد.

داستان فیلم در مورد مردی به نام اندی است که به اتهام قتل همسرش در زندان ایالتی شاوشنگ محکوم می‌شود. علی‌رقم اینکه او مدعی است که همسرش را به قتل نرسانده اما تشخیص قاضی گناهکار بودن اندی است. اندی فردی تحصیلکرده است و در زندان با افرادی از رده‌های پایین و متهم به جرم‌های سنگین معاشرت می‌کند. اندی تفکری بلندپروازانه دارد و با طرح نقشه‌ای عجیب و غیرقابل باور و تنها با یک چکش تصمیم به فرار از زندان دارد و برای رسیدن به هدفش  با داشتن امید به آزادی موانع و اتفاقاتی سختی را می‌گذراند…

مطالعه بیشتر: چگونه می‌توانم همیشه نور امید را در قلبم زنده نگه دارم؟

مطالعه بیشتر: ایستادگی و امید در فیلم پیانیست The Pianist ) 2002)

امید چیز خوبیه، شاید بهترینِ چیزها و هیچ چیز خوبی هیچ وقت از بین نمیره

دیالوگ‌های شاهکاری در فیلم رستگاری در شاوشنگ وجود دارد که شاید برای همیشه در یاد و خاطر مخاطب بماند. امید به آزادی و در کل داشتن امید در زندگی حتی در روزهای سخت، حتی در حصار و پشت میله‌های زندان. به گفته اندی: «چیزهایی وجود داره که هیچکس نمیتونه ازت بگیره.»

امید به آزادی

چند کلام ساده برای رهایی از ناامیدی

اگر با خودتان صادق باشید و بگویید خدایا به من کمک کن تا از شر این ریشه ناامیدی و بدخلقی خلاص شوم. خدایا من هنوز بابت اتفاقی که در نوجوانی برایم افتاد، عصبی هستم. به خاطر شخصی که رفت ناراحتم، هنوز به خاطر عزیزانم که سالها پیش از دست داده‌ام عزاداری می‌کنم. خدایا من نمی‌خواهم بدخلق و ناامید باشم، میخواهم اشتیاقم برگردد.

می‌خواهم مانند قبل عشق بورزم، می‌خواهم مانند قبل رویا و آرزو داشته باشم، خدایا به من کمک کن تا رهایش کنم و رو به جلو حرکت کنم. از او بخواهید که کمکتان کند این اولین قدم برای رهایی از شر ریشه ناامیدی است. از او بخواهید تا از تنفر، ناامیدی و بدخلقی رها شوید. آن را شناسایی کنید و از خدا کمک بخواهید تا این آلودگی‌ها را از وجودتان بگیرد. طوری که انگار باری از روی دوشتان برداشته می‌شود. اینطور شادی‌هایتان باز می‌گردد و دوباره می‌توانید رویاپردازی کنید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، دوره‌های آموزشی مختلفی در موضوعات تکنیک های فروش موثر، برنامه ریزی فروش، مدیریت بازاریابی، مشتری مداری، اصول مدیریت و سرپرستی فروش، پرورش ویزیتور حرفه ای، بازاریابی تلفنی، نخبگان فروش، فن بیان و ارتباط موفق، اصول و فنون مذاکره موفق و زبان بدن و آداب معاشرت برگزار می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar