اگر امروز آخرین روز زندگی تان بود چه کار می‌کردید؟

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

اگر امروز و این ساعت و این لحظه آخرین فرصت زندگی کردن شما بود، چطور آن را سپری می‌کردید؟

اغلب انسان‌ها به‌گونه‌ای زندگی می‌کنند که گویی خداوند عمر نوح به آنها داده و قرار نیست به این زودی‌ها از این جهان به دیار باقی بروند. تصور کنید یک روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید به شما بگویند، امروز آخرین روزی است که در این جهان زندگی خواهید کرد؟ در این صورت چه کارهایی را انجام می‌دهید؟ وچه کارهایی را انجام نمی‌دهید؟

اگر امروز آخرین روز عمر شما باشد، زمان و انرژی خود را صرف چه کارهایی می‌کنید و احیانا ممکن است سمت چه کارهایی اصلا نروید؟ اگر امروز آخرین روز عمر شما باشد، چه تصمیم‌هایی می‌گیرید و چگونه با خودتان و اطرفیانتان رفتار می‌کنید؟

یکی از بزرگترین سرمایه‌های انسان، زمان و انرژی است که خداوند به او عطا کرده است. عمر انسان می‌گذرد و درنهایت روزی فرا می‌رسد که آخرین روز عمر ما خواهد بود. حال تصور کنید شما از قبل بدانید که امروز، آخری روز عمر شما است. آیا همان کارهایی که همیشه انجام می‌دهید را در این آخرین روز عمر خودتان انجام خواهید داد؟

آیا لحظه به لحظه‌ی امروز برایتان با اهمیت و ارزشمند نخواهد بود؟ آیا با گذشت هر ساعت و به بطالت صرف کردن زمان افسوس نخواهید خورد؟ خوش به حال افرادی که به‌گونه‌ای زندگی می‌کنند که عمرشان پربار و محصول است.

مطالعه بیشتر: برای موفقیت در زندگی چه رژیمی باید بگیریم؟

مطالعه بیشتر: می‌خواهم پیشرفت کنم اما موفق نمی‌شوم. مشکل کجاست؟

مدیریت زمان
زمان

زمانی که خداوند به ما عطا کرده است

برای آنکه بتوانیم رسالت و مسئولیت زندگی‌مان را به انجام برسانیم، خداوند زمانی را در این جهان دراختیار ما قرار داده است. عمر و زمانی که دراختیار داریم، سرمایه‌ی ارزشمندی است که باید بتوانیم برنامه‌ی خوبی برای آن داشته باشیم. برخی ارزش عمر را می‌دانند و برای لحظه به لحظه‌ی آن برنامه ریزی می‌کنند ولی عده‌ای این‌طور نیستند و متوجه نیستند چه سرمایه‌ی ارزشمندی را به‌ هدر می‌دهند.

دو راه پیش روی ما قرار دارد. بدانیم سرمایه‌ی ارزشمندی در اختیار داریم و برای آن برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم محصولات و میوه‌های خوبی درو کنیم یا اینکه قدر سرمایه‌ای که داریم را ندانسته و نتوانیم از عمر و زمانی که دراختیار داریم به‌خوبی استفاده کنیم.

اگر لحظه‌به لحظه‌ی زندگی برای شما شبیه به سکه‌های طلا باشد، قطعا آن را هدر نمی‌دهید. ولی به راستی هر ساعت و هر دقیقه و هر ثانیه از طلا نیز ارشمندتر است و قابلیت تبدیل شدن به ارزشمندترین جواهرات جهان را دارد.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments