چهارشنبه, 12 مهر 1396 ساعت 11:13

موفقیت شرکت خدمات میزبانی وب «راک اسپیس»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

شرکت خدمات میزبانی وب «راک اسپیس» (Rackspace) که یک دهه پیش در سن آنتونیویِ تگزاس تاسیس شد، در حال حاضر بیش از 2000 نفر کارمند را در استخدام خود دارد و به یکی از برند‏های مطرح در عرصه میزبانی وب و صنعت خدمات فناوری اطلاعات تبدیل شده است. این موفقیت مرهون کارکنان فوق العاده با انگیزه ی آن است که خدمات سریع و قابل اعتمادی را ارائه می‏دهند. فابیو تورلینی (Fabio Torlini)، مدیر بازاریابی راک اسپیس در انگلستان، می‏گوید: «برای اینکه قادر باشیم به سطح بالایی در ارائه خدمات خود نائل آییم، باید از تعهد قوی کارکنان برخوردار باشیم. بنابراین کارکنانمان برای ما بسیار حائز اهمیت می باشند». از این روست که در میان 100000 محل کار واقع در سراسر جهان، راک اسپیس بر اساس تعهد کارکنان، جزو 14 درصد نخست قرار می گیرد.


راک اسپیس از طریق پاداش و تحقق نیازهای شخصی، چنین سطح بالایی از تعامل را برآورده می سازد. کارکنان آن که به «راکر» (Racker) موسومند، بر حسب میزان دستیابی به اهداف شرکت، سه ماه یک بار پاداش داده می شوند. به کسانی که بازخورد زیادی را از مشتری دریافت یا عملکردی فراتر از وظیفه مقرر ابراز دارند، ناهار رایگانی در رستوران برای تمام اعضای خانواده، تعطیلات آخر هفته ای در مهمان‏خانه ی مشرف به رودخانه گراهام وِستون (Graham Weston) موسس شرکت یا کلید یکی از بی ام و های (BMW) وستون، به نام «راک موبیل» (Rackmobile)، به مدت یک هفته تعلق می‏گیرد. وِستون می‏گوید: «اینکه جایزه ای 200 دلاری به کسی بدهید، مفهوم خاصی را نمی رساند؛ ولی وقتی کسی برای یک هفته با ماشین من رانندگی کند، هرگز خاطره آن را از یاد نمی برد». برای راکرهایی که آخر هر ماه عملکرد بالاتری داشته  باشند، برنامه های خاصی در نظر گرفته می شود. مثلاً عکسی از آنها را در لباسی که محبوس در آن می شوند، روی دیواری موسوم به «غیوران» آویزان می‏کنند!

 

RackSpace 01

 

راک اسپیس کارکنانش را برای تامین نیازهای اجتماعی آن ها و به حداقل رساندن رقابت داخلی ناکارآمد، در قالب تیم‏ها سازماندهی می‏کند و مبلغی از بودجه را برای مصارف اجتماعی؛ نظیر شام، تئاتر، سفرهای قایقرانی و شکار لاشخورها کنار می گذارد. 85 درصد از راکرها مدعی اند که کار به دلیل برخورداری از فرصت‏های آموزشی و توسعه شغلی فراوانی که دارد، نیاز آنها را به رشد شخصی برآورده می‏نماید.


راک اسپیس همچنین از طریق قدرت رهبری مبتنی بر توانمندی،‏ به کارکنانش انگیزه می‏بخشد. در برخی دفاتر، عکس هر کارمند به همراه لیستی از پنج نقطه قوت وی، روی بُرد نصب می‏شود. سه بنیانگذار و مدیر عامل این شرکت به تازگی در نامه سالانه خود به سرمایه‏گذاران نوشتند: «هر راکر یک فرد بوده و دارای نقاط قوت منحصر به فردی است». «ما به جای اینکه از آنها بخواهیم آنچه را که هستند تغییر دهند، به آنها کمک می‏کنیم تا نقاط قوت خود را توسعه بخشند. ما راکرها را تشویق می‏کنیم تا در مورد نقاط قوت خود به صحبت بنشینند و موقعیت‏هایی را در این شرکت بیابند که از استعدادهای ذاتی آنها استفاده می‏کنند. این رویکرد، راکرهای متعهدتری را که مشتاقانه در انتظار آینده کار باشند، با نشاط تر می‏سازد».

خواندن 42 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 مهر 1396 ساعت 12:54