شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 10:31

تمرکز بریتیش ایرلاین روی تجارت الکترونیک

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در سال ‎هایی نه چندان دور، رزرو بخش عمده‏ای از پروازهای بریتیش ایرلاین به روش تلفنی و یا از طریق آژانس‏های مسافرتی صورت می گرفت. بعدها بریتیش ایرلاین بلیط الکترونیکی را به عنوان جایگزین رزرو‏های سنتی معرفی نمود که چاپ اسناد و مدارک مسافران را مقدور می ساخت. دیری نپایید که این روش نیز رنگ کهنگی گرفت و اقبال به سفرهای به اصطلاح «بدون کاغذ» افزایش یافت. به این ترتیب کافی بود تا مسافران کارت اعتباری خود را در یک دستگاه بلیت خوان قرار می‏دادند و یا کد رزرو اختصاصی خود را به اطلاع عوامل می رساندند تا صندلی و کارت پرواز به آنها اختصاص یابد. امروزه نحوه دسترسی به کارت سوار شدن نیز تغییر کرده است؛ زیرا تعداد مسافرانی که بارکد رزرو را به سادگی روی گوشی‏های هوشمند خود دانلود می‏کنند تا در امنیت فرودگاه برای انجام تراکنش های بدون کاغذ و شبانه‏ روزی اسکن شود، در حال افزایش است.


به موجب تصمیم اساسی بریتیش ایرلاین در اواخر سال 2003، رزرو تلفنی 24 ساعته آن متوقف گردید. تصمیم او بر کاستن از تعداد مراکز تماس اگر چه تا حدودی با استراتژی صرفه‎ جویی در هزینه مرتبط بود، رشد خدمات رزرواسیون را به طریق الکترونیکی نوید می داد. بریتیش ایرلاین مدعی بود: «اگر شما رزرو خود از طریق تلفن انجام دهید، به ازای هر مسافر متحمل 15 پوند هزینه خدمات آفلاین می‏شوید». در نتیجه بریتیش ایرلاین مشتریانی را که پیشتر رزرو را با شماره‏ گیری 08708507850 انجام می دادند، به عملیات مبتنی بر وب سوق داد. مسافرانی که مایل به رزرو شبانه بودند، اگرچه دیگر نمی‏توانستند به صورت تلفنی با عوامل ارتباط با مشتری صحبت کنند؛ اما قادر شدند تا به صورت آنلاین و طی 24 ساعت شبانه روز، عمل رزرو را انجام و یا تغییرات لازم را در آن را صورت دهند.

 

team gb british airways


تحقیقات بازاریابی قبل از افتتاح «هیترو ترمینال 5»، مرکز جدید بریتیش ایرلاین، به ایجاد یک تجربه مسافرتی بسیار متفاوت با تعداد زیادی از کیوسک‏های سلف چک، نقاط ترخیص ساک و صف‏های اندک، در باجه‏ های تحویل به سبک قدیمی انجامید.


وب سایت بریتیش ایرلاین پیشنهادهای ویژه خود را، مبنی بر پشتیبانی از مشتری و ارائه اطلاعات لازم ‏برای کاربران، با تمرکز بر موارد زیر اظهار می دارد:
• پروازها و تعطیلات
• مدیریت رزروهای من
• اطلاعات
• باشگاه اجرایی


تمرکز اصلی صفحه آغازین وبسایت، فراهم کردن امکان دسترسی سریع به شبکه و جدول زمانی بریتیش ایرلاین روی یک سیستم منو محور می باشد. گزینه «ایجاد سفر» ، کاربران را قادر می‏ سازد تا مسیر، زمان مناسب، قیمت و در دسترس بودن صندلی را در چند ثانیه بررسی کنند یا رزرو تایید شده را در کمتر از یک دقیقه به ثبت رسانند. این شرکت همچنین مجموعه ‏ای از خدمات تلفن همراه مرتبط با جداول زمانی، رزرو و بررسی ورود را راه ‏اندازی و از تجارت الکترونیکی و تلفن همراه، به عنوان کانالی جامع به روی بازار استقبال کرده است.

خواندن 63 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 11:15
محتوای بیشتر در این بخش: « انواع زندگی شغلی شرکت «دل» »