7 روش تضمینی برای دستیابی به موفقیت(1)

دستیابی به موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

می دانم که شما هم مانند دیگران می خواهید احتمال رسیدن به اهدافی را که در زندگی برای خودتان تعیین کرده اید و رویاهایی که در سر دارید، تا حد امکان افزایش دهید. ممکن است هدفتان لاغری، راه اندازی کسب و کار،  نوشتن کتاب، تغییر دکوراسیون خانه و هزاران هدف دیگر باشد. در ادامه و در مقاله بعدی نکاتی را با شما در میان می گذارم که می توانید از آنها برای رسیدن به اهداف مختلف استفاده کنید.

1. از کمک و حمایت دیگران برخوردار شوید

کمک گرفتن از اعضای خانواده، دوستان یا همکاران، یا کسب و جلب حمایت گروهی می تواند به معنای واقعی کلمه تفاوت ایجاد کند. درخواست کمک مستقیم از دیگران هم در این رده جای می گیرد: مثلا، ممکن است دوست صمیمی تان آخر هفته به منزلتان بیاید و به شما در تغییر دکوراسیون خانه کمک کند. اما در اغلب موارد، این کمک و حمایت به صورت غیر مستقیم روی می دهد؛ مثلا پدر و مادرتان چند ساعتی فرزندان شما را نگهداری می کنند تا شما بتوانید روی کتابتان کار کنید یا همسرتان کارهای خانه را تقبل می کند تا شما بتوانید وقت کافی جهت آماده سازی پلن کسب و کار تان پیدا کنید.

2. همیشه مقداری پول پس انداز کنید

با اینکه همه پروژه ها هزینه بردار نیستند اما این که مقداری پول کنار داشته باشید، ایده بدی نیست. اگر بتوانید هر از چند گاهی مقادیر اندکی پس انداز کنید، اتفاقات غیرمنتظره، تاثیرات منفی کمتری روی برنامه هایتان می گذارند. ضمن این که در صورتی که برای خرید نرم افزار های لازم جهت آماده سازی بیزنس پلنتان، یا خرید وسایل جهت تغییر دکوراسیون، خصوصا در مواقعی که هزینه آنها بیش از مقدار برآوردی شما می شوند، به پول احتیاج داشته باشید، دیگر نگران چیزی نخواهید بود.

به عنوان مثال، اگر بتوانید ۱۰ هزار تومان در هفته پس انداز کنید، در پایان سال، 520 هزار تومان پس انداز کرده اید. بله؛ مبلغ خیلی زیادی نیست اما مطمئن باشید در بسیاری از مواقع، می تواند موانع را از جلوی پایتان بردارد.

3. مثبت نگر باشید

همان طور که در راستای رسیدن به اهدافتان قدم بر می دارید، ممکن است با خودتان این گونه فکر کنید که «من هیچ وقت لاغر و خوش اندام نمی شوم؛ پس چرا این قدر به خودم زحمت بکشم؟ از این به بعد هر چه دلم خواست می خورم و از همین الان، با این یک قطعه کیک شروع می کنم» یا «من که هیچ وقت نمی توانم ناشری برای چاپ کتابم پیدا کنم؛ پس اصلا برای چی وقت بگذارم و آن را بنویسم؟»

این صداها و صحبت های منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید. حتی می توانید جملات انگیزه بخشی برای خودتان آماده کنید و آنها را با خودتان تکرار کنید؛ مواردی مانند «من مطمئن هستم که می توانم وزنم را کاهش بدهم؛ با هر کیلوگرمی که کم می کنم، خودم را یک قدم به سلامتی نزدیک تر می سازم» یا «من واقعا از نوشتن لذت می برم». تاثیر قدرت تکرار و تلقین را نادیده نگیرید. بسیاری از ما به دلیل عدم موفقیت هایمان (دوست نداشتم از واژه شکست استفاده کنم؛ چرا که می دانم خیلی از شما این واژه را واژه ای منفی می شمارید)، قبل از شروع کاری، مطمئن هستیم که اصلا از پس آن بر نخواهیم آمد؛ در واقع، هنوز قدم اول را بر نداشته، می دانیم که به مقصد نمی رسیم. اگر شما هم چنین تصوراتی در ذهنتان دارید، با استفاده مستمر از جملات تاکیدی می توانید کمک شایان توجهی به خودتان بکنید.

جملاتی مثبت به زبان حال و شامل پیامی به خود، به گونه ای که خودتان را قادر به انجام کار و رسیدن به اهدافتان می بینید، بنویسید؛ آنها را به صورت مداوم با خودتان تکرار کنید تا زمانی که همانند همان تفکرات منفی، ملکه ذهنتان شوند. شاید در دفعات اول، احساس کنید که دارید خودتان را گول می زنید و شما اصلا شبیه آدمی که در جملات معرفی می کنید، نیستید. اجازه ندهید این تفکرات، جلوی شما را بگیرند. به تکرار و تکرار ادامه دهید. دقت کنید که ذهن ما از سال های پیش به صورت آگاهانه و ناآگاهانه تحت تلقین و پذیرش پیام های مختلفی بوده است. پس شما هم باید زمان کافی به خودتان بدهید تا پیام های جدید را جایگزین پیام های قبلی کنید. برای خواندن ادامه نکات پیشنهادی ما، مقاله بعدی مان را دنبال کنید.

ادامه دارد…

تعریف موفقیت و خوشبختی برای هر فردی خاص خود است، برای یافتن این تعریف و هدف خود از زندگی، باید از خود بپرسید چه چیزی را بیشتر از بقیه چیزها واقعا آرزومندید، سپس برای رسیدن به آن برنامه ریزی و مهارت های مورد نیاز را کسب نمایید. اما برای اینکه موفقیت خود را تضمین کنید، بهتر است روش های آورده شده در مقاله فوق، که قبلاً توسط افراد موفق، تست شده است، را انجام دهید تا درصد موفقیت خود را افزایش دهید.

آکادمی بازار به منظور ارائه تضمین شده ترین روش های موفقیت، در آینده ای نزدیک، سمیناری به نام موفقیت برگزار می نماید که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی ابزارها و مهارت های مورد نیاز موفقیت و همچنین رازهای موفقیت افراد موفق را به شما تدریس خواهند کرد. می توانید جهت شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

دیدگاه بگذارید

avatar