مقالاتموفقیت / انگیزشی

6 دلیلی که نشان می‌دهد صبر شما را به انسانی مفیدتر تبدیل ‌می‌کند

با عجله رفتن دنبال کارها ، نیازهای مایحتاج روزانه را تأمین کردن و سعی و تلاش برای کار بیشتر در بازه زمانی کوتاه، شیوه زندگی امروز ما شده است. همانطور که ما پا به سن می‌گذاریم و مشغله‎‌هایمان بیشتر می‌شود، کم‌حوصله‌تر می‌شویم. غُر می‌زنیم که چرا تلاش‌هایمان به نتیجه نمی‌رسد. نمی‌دانیم که علت اصلی نرسیدن به نتایج دلخواهمان، نداشتن صبر و حوصله است. بی‌صبری بر کیفیت کارمان تأثیر می‌گذارد. صبور بودن به ما فرصت می‌دهد تا ذهنمان را آرام کنیم و شفاف‌تر بیندیشیم؛ در نتیجه‌ تمام کارهایمان بهتر پیش می‌رود و نتایج برایمان رضایت‌بخش خواهند بود. هنوز قانع نشده‌اید؟ خب مطالبی را که در ادامه مقاله هست، بخوانید تا بدانید که چگونه صبر باعث می‌شود شما فردی مفیدتر باشید.

مدیریت بهتر زمان

شاید باور نکنید که با صبر می‌توانید کارها را سریع‌تر پیش ببرید. صبر به شما یاد می‌دهد که با ذهنیتی آگاهانه‌تر امور را سازماندهی کنید اما وقتی عجله دارید وقت خود را صرف کارهای بی‌اهمیت می‌کنید. عجله کردن و کلنجار رفتن با زمان تنها روند کار را طولانی‌تر می‌کند. در عوض وقت بگذارید و با صبر و حوصله به کار خود بپردازید. تنها چاره کار این است که با استقامت باشید، آنچه را که لازم است انجام دهید، انتظاراتتان را از خودتان بررسی کنید و آنگاه برای آن ها وقت بگذارید.

کاهش میزان استرس

چیز عجیبی نیست که وقتی کم‌حوصله‌اید و با شتاب کارها را انجام می‌دهید، دچار استرس شدیدی شوید. بدون هیچ استرسی از فرصت استفاده کنید تا با ذهنی شفاف‌تر فکر کنید. صبور بودن به شما آرامش می‌بخشد و باعث می‌شود که بر مسائل روزمره بهتر تمرکز داشته باشید. صبر ذهنتان را آرام و بدون تنش می‌سازد و کارتان بهتر پیش می‌رود.

عدم ایجاد تنش ذهنی

تصور ما این است که می‌توانیم کارهای زیادی را همزمان انجام دهیم بدون اینکه تمرکز زیادی هم بر آنها داشته باشیم.  انجام چند کار در آن واحد تنها شما را گیج و ناامید می‌سازد و باعث می‌شود کارهای زیادی را که شروع کرده اید تا انجام دهید، همه نصفه باقی بماند و تمام نشود.  به خاطر داشته باشید که کم‌حوصله بودن می‌تواند منجر به آشفتگی شود.

6 reasons that patience makes you more hardworking

افزایش خلاقیت در کار

آیا تا به حال توجه کرده اید که وقتی برای انجام کاری وقت می‌گذارید، همانطور که دلخواهتان است انجام می‌شود؟ این به خاطر این است که به ذهنتان فرصت می‌دهید به بهترین نحو کارها را پیش ببرد. با صبور بودن، ایده‌های خلاقانه‌ تری مطرح می‌کنید. وقتی ذهن در استراحت است بهترین ایده‌ها را ارائه می‌دهد. کار کردن با عجله به ذهن اجازه پردازش را نمی‎‌دهد و نمی‌گذارد که شما تمام تلاش خود را به کار گیرید. صبر به شما یاد می‌دهد که بدون هیچ عجله‌ای تا انتهای کار درمورد آنچه که انجام می‌دهید، تفکر کنید.

مدیریت کارها

درست است که برای انجام کارها سرعت عامل مهمی است اما نتیجه انجام کارها با صبر، ارائه راه‌حل‌های بهتر است. وقتی صبور هستید،  بالاخره  کاری را که باید انجام بدهید، به سرانجام می‌رسانید. اما اگر صبر نباشد کار را ناتمام رها می‌کنید، حتی کوچکترین مانع شما را گیج و آشفته می‌سازد و شما به ناچار به دنبال کار دیگری می روید. با صبر تلاش می‌کنید که جواب‌ها را بیابید، آن کاری را که شروع کرده بودید، تمام ‌کنید و هیچ کاری را ناتمام نگذارید. وقتی به سرعت از این کار به آن کار نمی‌روید باعث می‌شود که متفکرتر باشید و صبورانه منتظر می‌مانید تا کار فعلی را سامان دهید.

بالا بردن تمرکز

صبور بودن مهارت گمشده‌ی ماست و این یکی از دلایل اصلی است که مردم دچار استرس شدید می‌شوند. صبر که داشته باشید مسیرتان را به سوی هدف پیدا می‌کنید، کارها را بهتر عملی می‌سازید و نتایج کار برایتان رضایت‌بخش تر هستند. صبر این فرصت را به ذهن می‌دهد که زمان کافی را صرف انجام کار کند، در عین حال ،تمرکز را بالا می‌برد بدون آنکه راه خود را برای  انجام کار گم کند. صبور بودن حتی می‌تواند در فعالیتتان نیز مؤثر باشد. نداشتن صبر می‌تواند روی هم رفته تجربه تلخی را در هر کاری ایجاد کند زیرا اجازه نمی دهد که شما در زمان حال زندگی کنید. درحالی‌که برای انجام کار شتاب و استرس دارید، از چیزهای خوبی که در انتظارتان است، غافل می‌شوید.

عجله و شتاب کردن زیاد به شما احساس سردرگمی و بی‌کارآمد بودن می‌دهد. صبور بودن نه تنها در کاری که انجام می‌دهید، شما را کارآمدتر می‌کند، بلکه زندگی را آسان‌تر می‌سازد. اگر تنها ذره‌ای بتوانیم آرامش خود را حفظ کنیم و به کارهای خود فکر کنیم، اکثر ما انسان‌های مفیدتری خواهیم بود. تمامی انسان های مفید و موفق صبر زیادی برای رسیدن به هدف های خود به خرج می دهند و از این رو با حوصله و بدون استرس تصمیم گیری های خود را انجام می دهند و همچنین به هنگام آرامش می توانند فرصت های خوب را به خوبی تشخیص دهند و استفاده نمایند. 

استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت، به شما خواهند آموخت که چگونه به هنگام پیشروی به سوی اهداف و رویاهایتان، همواره صبر و انگیزه  خود را حفظ نمایید تا ساده تر و با آرامش بیشتری به آنان دست یابید. برای اینکه این ویژگی ها و مهارت های منحصر به فرد انسان های موفق را بیاموزید، کافی است با کلیک بر روی لینک زیر در سمینار ثبت نام نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

هر روز می تواند شروع تازه و جدیدی برای زندگی باشد
نقل‌قول‌های الهام‌بخش درباره زندگی
چرا در تلاش برای تغییر زندگی روزمره موفق نمی شویم؟
8 راهکار برای تقویت روحیه مسئولیت پذیری در زندگی
به چه میزان از اتفاقات دنیای پیرامون خود آگاهی دارید؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن