ذهن قدرتمندمقالات

5 نکته کاربردی جهت تسریع و بهبود پیشرفت تحصیلی فرزندانتان

آگاهی والدین جهت کمک به فرزندان خود در زمینه پیشرفت تحصیلی آنان می تواند تأثیر بسزایی بر قرار گیری آن ها در مسیر مناسب داشته باشد. برخی والدین راجع به پیشرفت تحصیلی فرزندان خود اطلاعاتی دارند و خیلی خوب عمل می نمایند. سایر والدین هم می توانند با مراجعه به مراکز مشاوره تحصیلی و استفاده از راهنمایی های افراد خبره در این زمینه، فرزندان خود را در مسیر درستی از پیشرفت تحصیلی قرار دهند.

استاد احمد محمدی
برای شنیدن Play کنید

فواید خواندن مقاله ذیل:

با مطالعه این مقاله با نکات مهمی که موجبات پیشرفت تحصیلی فرزندتان را فراهم می آورد، و همچنین با عواملی که مانع از پیشرفت تحصیلی وی می گردد، نیز آشنا می شوید و بدین گونه می توانید از پیشرفت تحصیلی فرزند خود مطمئن گردید. زمانی که موانع پیشرفت تحصیلی فرزندان خود را از جلوی راه آنان بردارید و شرایط مناسب ادامه تحصیل و مطالعه را برای ایشان فراهم آورید، شاهد افزایش چندین برابری پیشرفت تحصیلی ایشان خواهید بود. با ما همراه باشید.

1- انتظار نداشته باشید که فرزندان شما، آرزوهای شما را برآورده نمایند

والدین هیچ گاه نباید تحقق آرزوهایی که خود در دوران تحصیل به آن دست نیافته اند را از فرزندان خود انتظار داشته باشند. از همان ابتدا والدین باید ببینند فرزندان آن ها چه علائق یا سلائقی دارند؛ چرا که این فرزند شماست که قصد دارد با قدم گذاشتن در راه، با تمام وجود خود مراحل مختلف تحصیل را طی نماید نه شما! پس حتماً باید به کاری که انجام می دهد حس مثبتی داشته باشد.

2- ایجاد شرایط مطلوب برای تحصیل زمینه ای برای پیشرفت تحصیلی

والدین پس از اینکه مطمئن شدند که فرزندشان در مسیر تحصیلی مورد علاقه خود گام بر می دارد؛ باید شرایط مطلوب را برای پیشرفت آن ها فراهم نمایند. مثلاً بهتر است که اتاق آرامی را به فرزند خود برای مطالعه اختصاص دهند. حتی در موضوعات درسی که فرزندشان دچار ضعف می باشد در صورتی که خود توانایی دارند به آن ها کمک کنند یا اینکه از معلم خصوصی و متخصص برای پیشرفت فرزند خود و رفع نمودن نقاط ضعف آن ها استفاده نمایند. همچنین والدین بهتر است که ساعات خواب و بیداری و مهمانی ها و غیره را با توجه به شرایط فرزند خود تنظیم نمایند تا در روند پیشرفت تحصیلی آنان اختلالی ایجاد نشود.

4- توجه بیش از اندازه به فرزند مساوی است با افت تحصیلی

والدین در تمامی مراحل تحصیل فرزند خود باید توجه داشته باشند که میزان توجه خود به فرزند خود را در حدی نگه دارند که باعث وابستگی او به پدر و مادرش نشود، در غیر این صورت خود والدین پس از مدتی خسته می شوند و این خود، فرزند را نه تنها از پیشرفت تحصیلی باز می دارد بلکه به طور کلی ممکن است باعث افت تحصیلی وی گردد. از سن 9 تا 12 سالگی نیاز به کمک گیری فرزندان از والدین  بیشتر از سایر سنین است. البته این موضوع تا حدی طبیعی است ولی بعد از این سن، والدین کمتر باید به رفع نیازهای فرزند خود بپردازند تا خود راهی برای رفع آن ها پیدا کند. به تدریج والدین باید صرفاً در جایگاه رهبری فرزندان خود قرار گیرند.

 5- تفریح اندازه و به موقع مساوی است با پیشرفت تحصیلی 

مطالعه بی وقفه و شرکت در کلاس های پی در پی هرگز به معنای پیشرفت تحصیلی نیست، بلکه هر از گاهی با برنامه ریزی والدین باید فرزندان بازی نمایند و یا به مسافرت بروند تا مجدد نیروی خود را بازیابند. والدین با این کار به طور قطعی شاهد پیشرفت فرزند خود  خواهند بود. هیچ گاه والدین نباید تفریح به جا و مناسب را اتلاف وقت تلقی کنند و از این طریق به فرزندان خود حس اتلاف وقت را انتقال دهند. ترتیب دادن یک مسافرت یا هر نوع تفریح دیگری حتی می تواند به عنوان تشویقی برای پیشرفت تحصیلی فرزندشان و ادامه آن محسوب شود.

نتیجه گیری :

آرزوهای دست نیافته والدین ممکن است، آرزوهای خوبی باشند؛ اما هرگز تحمیل آن به فرزندانشان بدون توجه به علایق وی صحیح نیست و دیر یا زود باعث دل زدگی و سرخوردگی در آنان می شود. البته درصورتی که خود فرد علایقی مشابه والدین خود داشته باشد می تواند واقعاً به پیشرفت تحصیلی و آینده درخشانی به دنبال آن، برسد. اگر چه فراهم کردن شرایط مطلوب به منظور پیشرفت تحصیلی فوق العاده عالی است ولی باید دانست که همیشه امکان فراهم کردن شرایط مطلوب یا تداوم آن ممکن است صد در صد نباشد و اینجا نوبت به فرزند شما می رسد که خود را با شرایط وفق دهد. امید است با خواندن نکات پیشرفت تحصیلی و موانع آن بسیار بهتر بتوانیم در هدایت فرزندان خود به سمت پیشرفت تحصیلی نقش داشته باشیم.

  • تا چه اندازه با مطالبی که در رابطه با پیشرفت تحصیلی فرزندتان بیان گردید، موافق هستید؟
  • اگر نکات و موانع دیگری راجع به پیشرفت تحصیلی فرزند خود می دانید برای ما بنویسید. 

[fusion_button link=”” text_transform=”” title=”” target=”_blank” link_attributes=”” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”pill” icon=”fa-smile far” icon_position=”left” icon_divider=”yes” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]لطفاً نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و سایر علاقمندان در میان بگذارید[/fusion_button]

تربیت فرزندان و کمک به موفق گشتن آنان در زمینه های مختلف مثل کمک به پیشرفت تحصیلی آنان از جمله وظایف مهم والدین دلسوز و مدبر است. نکته بسیار مهم در تربیت فرزندان و به طور کلی تربیت انسان ها این است که، خود والدین یا مربی نیز باید دارای شخصیتی والا، عادات و رفتارهای مناسب باشد و نکته جالبتر این است که ما می توانیم خودمان را نیز تربیت نماییم! ما جهت تربیت و ارتقاء شخصیت و اصلاح عادات و رفتارهای خود نیازمند تغییر نگرش خود و مهم تر از همه کنترل ذهن و افکار خود هستیم. هنگامی که بتوانیم افکار خود را تغییر دهیم، عادت های ما را نیز تغییر و در نهایت به شخصیت ایده آلی که می تواند در پیشرفت و تربیت فرزندان خود و یا سایر انسان ها قدم های مثبتی بردارد، تبدیل گردیم.

آکادمی بازار درصدد است به پدران و مادران و به طور کلی هر فردی که خواهان موفقیت در تحقق بخشیدن به رویاهای خود از جمله تربیت فرزندانی موفق و دارای آینده ای روشن است، کمک نماید. از این رو محصولی به نام «معجزه قدرت ذهن» را تهیه نموده است که با شرکت در این دوره غیر حضوری می توانید با صرف کمترین هزینه و انرژی، نکاتی عالی، ساده و کاربردی را جهت کنترل ذهن، افکار و در نتیجه در دست گرفتن اختیار زندگی خود بیاموزید و به کار بندید. در جنین شرایطی شما می توانید زندگی خود و فرزندان خود را به بهترین حالت ممکن بهبود بخشید و شاهد معجزات ذهن قدرتمند خود باشید.

دوره آموزشی غیر حضوری «معجزه قدرت ذهن»

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن