5 توصیه مهم برای احساس شادی بیشتر در زندگی

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از ابتدای هفته منتظر تعطیلات آخر هفته اند؟ یا اینکه مدام به برنده شدن در قرعه کشی فکر می کنید؟ همه ما با این مسائل روبرو بوده ایم؛ وقتی در حال انجام کاری هستیم، در آن لحظه، فکر و ذهنمان معطوف و مشغول به آینده و رویا پردازی درباره آینده است. مثلا به خودمان می گوییم سال آینده وزن کم می کنم، ماه آینده طبق برنامه ریزی و درآمدم خرج می کنم و الی آخر. اما ماه بعد و سال بعد می آیند و می روند اما شما هنوز هیچ کاری انجام نداده اید و کماکان همان فرد سابق هستید. آیا این مثال ها برای شما آشناست؟

خب؛ دلیل این کار چیست؟ چرا ما نمی توانیم از همین الان این کارها را انجام دهیم؟ چرا ما نمی توانیم در لحظه اکنون خوشحال باشیم و از آن لذت ببریم؟

در این مقاله سعی داریم به 5 راهکار ساده برای لذت بردن از داشته هایمان و شروع زندگیمان از همین امروز اشاره کنیم:

۱-نعماتی که به شما داده شده است را بشمارید

به مردمی فکر کنید که با امکانات کمتر از شما، زندگی به مراتب شادتری را می گذرانند؛ خیلی از آنها تنها سقفی روی سر و غذایی برای خوردن دارند و بس. نگاهی به افرادی که در کشورهای کم درآمدتر (در مقایسه به کشور خودتان) زندگی می کنند، بیندازید؛ چطور ممکن است؟ می دانید راز آنها چیست؟ آنها روی داشته هایشان تمرکز می کنند و از نعمت ها و داشته هایشان در لحظه اکنون لذت می برند. دفعه بعدی که مچ خودتان را در حالی گرفتید که دارید از زمین و زمان شکایت می کنید، لحظه ای به آنها فکر کنید.

10 راهکار برای به دست آوردن احساس شادی پایدار
بخوانید

۲-در کدام فصل از زندگیتان هستید؟ آن را در آغوش بگیرید

زندگی صحنه ی تغییر مداوم فصل هاست؛ یادتان باشد، هیچ فصلی بهتر یا بد تر از دیگری نیست. هر فصلی در جای خود،‌ مهم و بخشی از زندگی است. پس، اگر اکنون در فصل زمستان زندگی تان هستید، سعی کنید شتاب و سرعتتان را پایین بیاورید و مطمئن باشید که هر آنچه که تا به حال ذخیره کرده اید، کفاف این فصل و شروع بهار را خواهد داد. در صورتی که در فصل تابستان هستید، سعی کنید به کشت و آماده شدن برای فصل درو ادامه دهید.

نکته دیگر این است که از فصلی که در آن هستید، لذت ببرید. آیا هوا سرد و برفی است؟ چه عالی! آیا هوا افتابی و گرم است؟ از این بهتر نمی شود.

۵ توصیه برای احساس شادی در زندگی

۳- موفقیت های کوچکتان را جشن بگیرید

آیا امروز توانستید بیدار شوید، دوش بگیرید، لباس بپوشید، صبحانه بخورید و به سلامت به سر کارتان برسید؟ این خودش موفقیتی است. البته شاید از نظرتان این مساله آن قدر ها هم مهم نباشد. بگذارید یک مورد دیگر را بیان کنم؛ آیا این هفته توانستید ورزش کنید؟ این هم یک پیروزی دیگر. آیا توانستید در هفته ای که گذشت، از غذاهای سالم استفاده کنید و فست فود ها را کنار بگذارید؟ پس بیایید جشن بگیریم.

تعریف شادی چیست؟ چگونه احساس شادی را در خود تقویت کنیم؟
بخوانید

موفقیت های کوچک بی شماری وجود دارند که باید بتوانیم آنها را شناسایی کنیم و جشن بگیریم؛ اوقاتتان را صرفا با منتظر پیروزی بزرگ ماندن تلف نکنید. یک تیم ورزشی، یک دفعه و ناگهانی قهرمان نمی شود؛ آنها در هر تمرین، در هر بازی خانگی موفقیت های کوچکی کسب می کنند و سعی می کنند کسب موفقیت های کوچک را ادامه دهند تا در نهایت به آن موفقیت بزرگ برسند.

۴- دیگران را دوست داشته باشید

زندگی عاری از عشق به همنوع هیچ لذتی ندارد. از اعضای خانواده تان شروع کنید؛ محبت و علاقه تان را به آنها ابراز کنید؛ سپس حلقه را وسیع تر کنید و سراغ دوستانتان بروید. کم کم سعی کنید دایره محبتتان را وسیع و سیع تر ساخته تا همه انسان ها و موجودات و کائنات را در بر بگیرد.

۵- بدانید که شما در مسیر رشد قرار دارید و نه شکست

با شکست خوردن است که می توان بهتر شد. هیچ کسی – فوق العاده و بهترین- از مادر به دنیا نمی آید؛ اگر شکست نخورید، چطور می توانید بفهمید در چه کاری به تمرین و ممارست بیشتری نیاز دارید؟. اگر واژه شکست به شما احساس منفی می دهد، آن را با رشد جایگزین کنید. ما در زندگی مان دو راه بیشتر در پیش نداریم: رشد کنیم یا بپوسیم؛ انتخاب با شماست.

 انسان ها چه بزرگسال چه خردسال، همگی همواره به دنبال شادی و خوشحالی هستند، و هم کدام به طریقی خوشحال می شوند. با به کار گیری روش های ذکر شده در مقاله فوق می توانید زندگی خود را عاری از ناراحتی و افسردگی سازید و شاد باشید. راههایی که بسیار ساده هستند و تنها کافی است نگرش و افکار خود را نسبت به مسائل و زندگی در جهت مثبت تغییر دهید، تا زندگی پرنشاطی را برای خود فراهم سازید.

 آکادمی بازار به منظور پاسخگویی به نیاز همگان به شادی و شاد بودن، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می کند، که در آن استاد احمد محمدی مدرس و مشاور، رازهایی را در مورد چگونگی داشتن یک زندگی موفق و شاد به شما خواهند گفت. اگر در این سمینار شرکت نمایید می توانید جهت قرارگیری در زمره سه درصد افراد موفق و داشتن یک زندگی شاد و موفق قدم های محکم و هوشمندانه ای را بردارید. به منظور شرکت در این سمینار شاد و انگیزشی می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

بافت فکری یک کارآفرین چیست و چگونه مانند یک کارآفرین فکر و عمل کنیم؟
بخوانید

مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه