مقالاتموفقیت / انگیزشی

5  اصل مثبت که نگرش پیروزمندانه را برایتان به ارمغان می آورند

رایان سی لو  (Ryan C. Lowe) سخنران، مربی و نویسنده است. رایان بنیانگذار سمینارها و محصولات “دیدگاهتان را رها کنید” (Get off Your Attitude) می‌باشد. او با سازمان‌های مختلف برای کمک به تغییر و ایجاد موفقیت از طریق نگرش روحی مثبت همکاری می‌کند.

مدتی پیش، متنی بسیار جالب و عجیب و غریب شنیدم که واقعا من را به فکر فرو برد، و حتی مدتی است که ذهنم را درگیر کرده است. شخصی که بیانیه را مطرح کرده است، می‌گوید: “شما می‌توانید قد یک فرد را اندازه‌گیری کنید، می‌توانید ارتفاع پرش او را نیز اندازه گیری کنید ، حتی می‌توانید سرعت دویدنش را هم اندازه بگیرید، اما شما هرگز نمی‌توانید اندازه‌ی قلب یک شخص را در یک عدد بگنجانید.” آنچه این شخص به آن اشاره کرد و آنچه که من از این متن متوجه شدم، این است که شما هرگز نمی‌دانید که در قلب یک فرد چه می‌گذرد و  چقدر یک شخص ممکن است برای رسیدن به چیزی زحمت بکشد.

این متن در ذهن من ماند، چون هرچه بیشتر در موردش فکر کردم، بیشتر متوجه حقیقتی شدم که در آن نهفته بود. شما هرگز نمی‌فهمید که یک نفر چقدر چیزی را در زندگی می‌خواهد و تا چه حد برای رسیدن به آن تلاش می‌کند. هر روز می‌شنویم که مردم به اهداف شگفت‌انگیزشان می‌رسند و قله‌های بلند را فتح می‌کنند؛ از سختکوشی‌شان می‌شنویم، و اینکه در برابر مشکلات تسلیم نمی‌شوند. چیز شگفت‌انگیزی که بیشتر مردم متوجه نمی‌شوند، این است که آن‌ها هیچ تفاوتی با ما ندارند. تنها تفاوت بین آن‌ها و افرادی که به اهداف و رویاهای خود در زندگی دست نمی‌یابند، یک چیز است و آن چیز، “نگرش پیروزمندانه” است!

استاد احمد محمدی

در رویکرد افراد موفق، ترس جایگاهی ندارد و عزمشان را جزم کرده‌اند که پیروز شوند، و با قلبشان عهد بسته‌اند که باید به هر نحوی، راه پیروزی را پیدا کنند.

در سمینار موفقیت، یاد می گیرید که چگونه مانند افراد موفق، در میدان رقابت سنگین امروزی پیروز گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

متأسفانه بسیاری از ما اجازه می‌دهیم که شرایط زندگی و دیگران، بر روی تلاشمان برای پیشبرد و بنا کردن زندگی تاثیر بگذارند. همچنین اجازه می‌دهیم ترس بر ما غلبه کند. ترس، حقیقت دارد. اگر کسی خلاف این را می‌گوید، حرفش را باور نکنید. ما باید یاد بگیریم که چگونه از ترس، به نفع خودمان استفاده کنیم. اگر اجازه بدهیم که ترس بر ما غلبه کند، به هیچ‌ یک از اهدافمان نمی‌رسیم و در عوض، محدودیت‌هایی غیرواقعی برای خود تعریف می‌کنیم. ما به ذهن خودمان اجازه می‌دهیم به ما بگوید که چه کاری را می‌توانیم انجام دهیم و چه کاری را نمی‌توانیم، حتی قبل از اینکه برای انجام کاری که در پیش رو داریم، اقدام یا تلاشی کنیم.

5 Positive Principles That Will Help You “WIN” in Life

اخیرا از من خواسته شد تا با یک تیم فوتبال، درباره‌ی نگرش مثبت و چگونگی ایجاد و پرورش یک دیدگاه پیروزمندانه صحبت کنم. این تیمی است که هم در درون خود و در زمین فوتبال، با پیروزی دست و پنجه نرم می‌کند. من داستان‌هایی از کشمکش‌های شخصی خودم در برخورد با شکست و پیروزی در زندگی، و همچنین اصولی که به کارشناسان حرفه‌ای در سمینار “دیدگاهتان را رها کنید”  (Get off Your Attitude) آموزش دادم را با آن‌ها به اشتراک گذاشتم. من می‌خواهم اصولی را که با تیم مطرح کردم را با شما هم به اشتراک بگذارم، که فکر می‌کنم این موارد می‌تواند به هر کسی در ایجاد و پرورش نگرش پیروزمندانه کمک کند.

اصل اول صادق بودن

اولین اصل این است که ابتدا باید مثبت بودن را انتخاب کنید. شما باید عادت‌های تفکر مثبت ، گفتار مثبت و رفتار مثبت را پرورش دهید. همه‌ی ما حق انتخاب داریم که چطور روز خود را بگذرانیم یا چطور شرایطی که با آن روبرو می‌شویم را کنترل کنیم. این یک انتخاب بسیار ساده است. می‌خواهید مثبت باشید، یا منفی؟ چارلز سویندال  (Charles Swindoll) در یکی از نقل قول‌هایش، این موضوع را بهتر بیان می‌کند: “زندگی را می‌توان این‌گونه تعبیر کرد؛ 10 درصد آن پیشامدهایی است که برای ما رخ می‌دهد، و 90 درصد دیگر، چگونگی واکنش ما به آن پیشامدها است”. بنابراین، اگر به آنچه که در زندگی شما اتفاق می‌افتد، به روش مثبتی پاسخ دهید، اولین گام را به سمت پیروزمندی برداشته‌اید.

اصل دوم صادق بودن

اصل دوم، صادق بودن است. ابتدا باید با خودتان روراست باشید. هنگامی که یک کار عالی انجام می‌دهید و می‌دانید که تمام تلاشتان را برای آن انجام داده‌اید، آن را بپذیرید. فقط خودتان در اعماق قلبتان می‌دانید که چقدر با خود و دیگران صادق بوده‌اید. شما باید حس صداقت و درستکاری را در خودتان پرورش دهید تا به ارتفاعات زندگی صعود کنید. صداقت برای رشد و ترقی در مسیر کمال، نقش مهمی دارد.

اصل سوم، تعهد

اصل سوم، تعهد است. هنگامی که تصمیم می‌گیرید پروژه‌ای را قبول کنید یا در چیزی مشارکت داشته باشید، باید تا زمانی که به پایان برسد، متعهد بمانید. تعهد شما به هر چیزی، ابتدا با برنامه‌ریزی و آماده‌سازی شروع می‌شود و باید در تمام شرایط و علی‌رغم تمام اتفاقات پیش رو، به آن پایبند بمانید. هنگامی که آماده شدید، از هیچ تلاشی فروگذار نباشید و در راستای آن کار و وظیفه، اهتمام بورزید؛ شما باید همواره مثبت بیاندیشید و هرگز به رها کردن و ترک کردن فکر نکنید. این درست جایی است که موفقیت واقعی نمایان می‌شود.

اصل چهارم ایمان داشتن

اصل چهارم ایمان است. شما باید به خدا ، خودتان و دیگران برای رسیدن به موفقیت در زندگی ایمان داشته باشید. خولیو ملارا (Julio Melara) اظهار می‌دارد: “هنگامی که شما کاری را که از دستتان بر می‌آید انجام می‌دهید، خدا آنچه از شما بر نمی‌آید را انجام می‌دهد!” ایمان همین است. شما باید به این که ایمان و اعتماد برای موفقیت لازم است، اعتقاد داشته باشید.

اصل آخر، باور داشتن

اصل آخر، باور داشتن است. شما باید به این باور داشته باشید که در هر چیزی پیروز خواهید بود، حتی  قبل از اینکه آن را امتحان کنید. سآن تزو  (Sun Tzu) در کتاب “هنر جنگ” (The Art of War ) می‌نویسد: “جنگجویان موفق پیش از آنکه به جنگ بروند ، پیروزی را یافته اند. جنگجویان شکست خورده ابتدا به جنگ می روند و سپس به دنبال پیروزی می گردند.” من شخصا فکر می‌کنم که اکثر ما سعی می‌کنیم با ذهنیت و نگرش غلط در زندگی پیروز شویم. ما باید مثبت فکر کنیم و خودمان را از “تفکر ناخوشایند”  ( stinking thinking) خلاص کنیم. باید تمرکز روی افکار مثبت را بیاموزیم و در قلب و ذهنمان بدانیم استعدادها و موهبت‌هایی به ما داده شده که می‌توانیم به هر آنچه که ذهنمان را روی آن متمرکز می‌کنیم، دست یابیم.

بنابراین، به یاد داشته باشید، همیشه در اقدامات خود مثبت، و با خود و دیگران صادق باشید، در هر کاری که انجام می‌دهید،  110 درصد باشید؛ با ایمان به خدا و با تمام وجود باور داشتن به خودتان و پیروز بودنتان، شما یک نگرش پیروزمندانه را پرورش می‌دهید که موجب موفقیت شما در زندگی می شود. اگر بخواهم جمله‌ای به شما بگویم که تمام عمرتان آن را به یاد داشته باشید، آن یک نقل قول از وینستون چرچیل است: “هرگز، هرگز، هرگز، تسلیم نشو!”

نگرش مثبت را باید یاد گرفت و مهارتی است که همه ی افراد موفق آن را در خود تقویت نموده اند. در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی مدرس و سخنران انگیزشی به شما می آموزند که افراد موفق و دارای نگرش مثبت، چه طرز تفکر و رفتاری دارند. بنابراین اگر می خواهید همچون افراد موفق مثبت بیاندیشید، رفتار نمایید و فردی تسلیم ناپذیر باشید، می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید تا در محیط شاد و انگیزه بخش این سمینار حضور یابید و با محتوای آموزشی آن آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن