4 تمرین شگفت انگیز برای افزایش انگیزه در مسیر اهداف

افزایش انگیزه
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

چه کسی هست که دوست نداشته باشد به آنچه که دلش می‎‌خواهد، برسد؟ اگر شما اهدافتان را مشخص کرده و انگیزه کافی داشته باشید پس تبریک می‌گویم شما سفرتان را آغاز کرده‌اید. اما اگر در مسیر پیشرفت در زندگی‌تان و دست یافتن به موفقیت‌های مورد انتظارتان سختی‌ها و پیچ و خم‌های غیر منتظره برایتان رخ داده این امر عادی است و هیچ چیز غیرطبیعی وجود ندارد. تقریباً هر کسی این پیچ‌ و خم‌های سرپایینی همانند این را تجربه کرده است که در این مسیر ظاهراً رؤیاها غیر ممکن‌ و دست‌نیافتنی‌اند. اما همیشه راه عبور از موانع وجود دارد.

در ادامه 4 تمرین شگفت‌انگیز برای افزایش انگیزه که برآیند تحقیقات علمی است، آمده است. اینها به شما کمک می‌کنند تا مصمم باشید، انرژی خود را ذخیره کنید و سفر به سوی موفقیت را به اندازه‌ی رسیدن به هدف لذتبخش سازید.

1. با دیگران نشست و برخاست داشته باشید

سالها دیده شده است که قدرت سیستم حمایتی اجتماعی یکی از شیوه‌های مهم برای موفقیت، انعطاف‌پذیری و شادی است. وقتی تعدادی انسان مورد اعتماد در دور و بر خودمان داریم که اهداف مورد نظرمان را یادآوری می‌کنند آنگاه این قدرت زیادی به ما می‌دهد که به کارمان دلگرم شویم. اگر شما حتی فقط یک روز را صرف خریدکنید یا یک بعد از ظهر با خانواده‌تان یا دوست صمیمی‌تان درد و دل کنید، برای شما شگفت‌انگیز خواهد بود. هنگام خرید در خرج کردن صرفه‌جویی کنید که مطمئناً برای شما حس خشنودی را باقی می‌گذارد.

2. به خود اعتماد داشته باشید

اگر درگیر انواع مقایسه‌های اجتماعی شوید، رسیدن به رؤیاهایتان سراب به نظر می‌رسد. درحالی‌که ترس از شکست را در ذهنتان بزرگ جلوه می‌دهید، انگیزه شما از ‌بین می‌‌رود. اما در حالی‌که دنبال کردن تکامل جامعه ویژگی ذاتی بشر است،  آن چیزی است من و شما نمی‌توانیم از آن دور باشیم. بنابراین در چنین موقعیتی شما باید با خودتان مهربان باشید که در مواجه با تمام ترس‌هایی که می‌تواند واقعی و تصور شده باشد، به شما قدرت ‌دهد. بنابراین هر وقت احساس کردید که درمورد اهدافتان در زندگی کم آورده‌اید، دستان خود را بر سینه خود قرار دهید و با چند عبارت انگیزشی به خود انگیزه دهید.

3. نگران موانع نباشید

تمایل و گرایش انسان بدین صورت است که امور منفی را نسبت به واقعیت‌های مثبت در اولویت قرار می‌دهد. وقتی که مسیر زندگی سخت می‌شود ما به توانایی‌های خود شک می‌کنیم و موانع باعث اذیت و آزار ما می‌شوند. اما می‌توان از آن گریخت درحالی‌که به روش توضیحی درمورد موانع دوباره تفکر کرد. مارتین سِلیگمَن پدر روانشناسی مثبت این روش توضیحی را با 3 دسته p تقسیم کرده است. اگر شما مشکلتان را توضیح می‌دهید درحالی‌که خودتان را به عنوان مسئله در نظر دارید(Personal)، هیچ چیز به طور سازنده نتیجه نمی‌دهد(Pervasive)  و تخریب طرز فکرتان همین را برجای می‌گذارد(Permanent). بنابراین او می‌گوید که باید وقت بگذارید تا دوباره فکر کنید و بار دگر گام‌های بعدی را به سوی اهدافتان بردارید.

4. با صدای بلند بخندید

خندیدن با صدای بلند هورمون‌های استرس را از بدنمان خارج می‌کنند و در حالت‌های روحی و فیزیولوژی ما تعادل ایجاد می‌کنند. این باعث می‌شود که درمورد چیزهای بسیاری بی‌اهمیت شوید و بنابراین ترس از شکست را که موجب بی‌تحرکی شما می‌شود، کنار بگذارید. اگر شما رؤیا دارید بنابراین برای رسیدن به آن دست به کار شوید هرچند ممکن است که انجام این کار بسیار طول بکشید. هرگز ناامید نشوید و راهکارهای ارائه شده در بالا را دنبال کنید تا همیشه برای دستیابی به بزرگترین اهدافتان در زندگی به خود انگیزه دهید.

هیچ وقت نمی شود در مورد موفقیت صحبت کنیم اما سخنی از انگیزه به میان نیاید. انگیزه، نیرویی است که همیشه ما را به جلو می راند. عاملی که در شرایط سخت، زمانی که دیگر امیدی برایمان باقی نمانده یا هنگامی که شکست، تمام قوای ما را گرفته وارد صحنه می شود و ما را به تلاش دوباره وا می دارد. در واقع انگیزه، مانند سوخت یک خودرو است. بدون سوخت، ماشین هیچ حرکتی به سوی مقصد نمی کند. انگیزه مهمترین نقش را برای رسیدن به موفقیت ایفا می کند و آن ایجاد حرکت است. تا زمانی که شما حرکت داشته باشید ، امکان موفقیت برای شما وجود دارد؛ اما سوالی که در اینجا مطرح می شود اینست که چگونه باید حرکت خود را در تمام مسیر حفظ کرد؟  چگونه در نیمه راه انگیزه خود را از دست نداده و به راه خود ادامه دهیم؟ آکادمی بازار راهکار های متعدد و مطمئنی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با انجام آن ها،  خود را چند قدم به موفقیت نزدیکتر کنید. مهارت های لازم را فرا گرفته و با روحیه ای شکست ناپذیر به سمت تحقق اهداف خود حرکت کنید. برای شروع می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و در سمینار بزرگ موفقیت شرکت کنید: 

 سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاه بگذارید

avatar