کارآفرینی / کسب و کارمقالات

۱۰ اشتباه پولی که افراد موفق هرگز انجام نمی‌دهند

۱.آنها ولخرجی نمی‌کنند.

زندگی بر مبنای درآمدتان یک مهارت مدیریت مالی است. بعضی از ثروتمندترین افراد دنیا با تمام وجود این اصل پولی را به کار بسته‌اند. برای مثال، سر جان تمپلتون، سرمایه‌گذار افسانه‌ای که تبدیل به یک میلیاردر شد، حتی وقتی از راه‌های محدود رشد کرد، ۵۰ درصد از درآمدخود را پس‌انداز کرد. اگر این بیش از حد توان شماست، نگران نباشید. می‌توانید با پس انداز ۱۰ تا ۱۵ درصد از درآمدتان به موفقیت مالی دست یابید.

نکته: یادگیری چگونگی مدیریت درآمد وقت‌گیر است. با جست‌وجوی راه‌هایی برای پس‌انداز آغاز کنید.

استاد احمد محمدی
برای شنیدن Play کنید

۲.آنها روی قیمت متمرکز نمی‌شوند؛ اهمیت ارزش را درک می‌کنند.

پولی که برای یک غذا یا یک لباس یا سرمایه‌گذاری در کاری می‌پردازید تنها بخشی از داستان است. افراد موفق به ارزش آن کالا هم می‌اندیشند. در سرمایه‌گذاری‌ها، چشم‌انداز رشد آن سرمایه‌گذاری در آینده را در نظر می‌گیرند.

افراد موفق برای موارد شخصی، در پی محصولاتی با کیفیت بالا هستند که عمر بیشتری داشته باشند. برای مثال، ممکن است یک جفت کفش خوش‌دوخت تجاری قیمتی معادل ۲۰۰ دلار یا بیشتر داشته باشد اما اگر از این کفش‌ها به خوبی نگهداری شود، سال‌ها عمر خواهند کرد.

نکته: محصولاتی با کیفیت بالا خریداری کنید که برای مدتی طولانی دوام داشته باشند.

۳. افراد موفق  هرگز پول نقد خود را برای قیمت پایه و سود هدر نمی‌دهند؛ می‌دانند که سپرده‌های خود را چگونه مدیریت کنند.

باید حدی بر اقساط خود در ماه بگذارید. به گزارش CNN، متوسط قیمت لوازم خانگی امریکایی بیش از ۱۵ هزار دلار بدهی و قسط همراه خواهد داشت. همچنین افراد موفق همیشه گوشه چشمی به کارمزدهای بانکی خود دارند؛ اینکه چه مقدار برای استفاده ازATM و تراکنش‌های دیگر می‌پردازند. وقتی نحوه کار سیستم را درمی‌یابید، اجتناب از این کارمزدها بسیار راحت خواهد بود.

افراد موفق تنها با مرور ۵ تا ۱۰ دقیقه‌ای حساب مالی‌شان در هر ماه، درک درستی از این کارمزدها و نحوه صرفه‌جویی در آنها پیدا می کنند.

۴. افراد موفق پس از تغییرات بزرگ در زندگی هرگز فراموش نمی‌کنند که دارایی خود را با آن هماهنگ کنند.

آیا اخیرا ازدواج کرده‌اید؟ آیا همسرتان از آرزوهای‌تان اطلاع دارد؟ اینها نکاتی هستند که افراد موفق در امور مالی به طور موثر انجام می‌دهند. اختصاص دادن وقتی برای مرور زندگی خود و طرح‌های مالی‌تان حداقل یک بار در سال، روشی عالی برای قرار گرفتن در قله تغییرات مهم است.

۵.افراد موفق به درآمدی راکد قانع نیستند؛ در پی راه‌هایی برای افزایش درآمد هستند.

بعضی‌ها درخواست پول بیشتری ندارند یا فقط برای افزایش چند درصدی و محدود خود را آماده می‌کنند. متاسفانه آن میزان درآمد یعنی که شما بی‌حرکت ایستاده‌اید و تورم، قدرت خرید شما را در خود می‌بلعد. در عوض، افراد موفق در پی راه‌هایی برای کسب درآمد بیشتر هستند.

افراد موفق هرگز راضی به درآمد محدود نمی شوند.درآمد افزون، انتخاب‌هایی برای علایق شخصی، ظرفیت بیشتر برای پول دادن و نوعی حس امنیت به شما می‌دهد. افراد موفق دیگر چه افکار و عادت هایی دارند؟ در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی پاسخ این سؤال شما را خواهند داد.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

افراد موفق عملیات روزانه برای افزایش درآمد خود انجام می‌دهند. برای مثال، در دوره‌هایی آموزشی برای افزایش مهارت‌هایشان شرکت می‌کنند یا در ایده‌هایی برای افزایش خلاقیت شرکت خود همکاری می‌کنند. افراد موفق می‌دانند که چگونه برای پول بیشتر، اقدام کنند.

نکته: به خود لطفی بکنید و زمینه‌هایی را بیاموزید که درآمد بالا دارند.

۶.آنها ترازنامه مالی را نادیده نمی‌گیرند.

رسیدن به موفقیت مالی نیازمند ایجاد عادت‌هایی آرام و مستمر است. این می‌تواند شامل عادت کنترل ترازنامه مالی‌تان شود. افراد موفق هر ماه، زمانی حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه را به مرور تمام حساب‌های مالی خود اختصاص می‌دهند: سرمایه‌گذاری‌ها، حساب‌های بانکی، کارت‌های اعتباری و… وقتی خطایی بزرگ را می‌بینند، بلافاصله دست به کار می‌شوند.

نکته: یک زنگ هشدار دوره‌ای برای هر ماه در تقویم خود برای مرور حساب‌های مالی‌تان تنظیم کنید.

۷.آنها در مورد پول، ریسک‌های احمقانه نمی‌کنند.

افراد موفق,اشتباه پولی

از قول وارن بافت گفته‌اند: «دو قانون پول: قانون شماره یک این است که هرگز پول را از دست ندهید. قانون دو: به قانون یک توجه کنید.»

تمام سرمایه‌گذاری‌ها تا حدودی خطر به همراه دارند (و بنابراین ظرفیت از دست دادن پول را هم دارند.) گفته شده که افراد موفق از دو ابزار قدرتمند برای اجتناب از ضرر و شکست استفاده می‌کنند. آنها ارزش بیمه و ایجاد دارایی درآمدزا برای کنترل خطر را درک می‌کنند. (مثل خانه و بیمه عمر)

یادتان باشد: اگر این کار خوب به نظر می‌رسد (یا اگر درک نمی‌کنید که کارایی آن به چه ترتیب است) صبر کنید و پرس و جوی فراوانی در این زمینه کنید.

۸.افراد موفق وقتی بحث پول در میان است، هرگز اشتباه نمی کنند و وانمود نمی‌کنند که همه چیز را می‌فهمند.

دنیا جایی بزرگ و پیچیده است. افراد موفق این واقعیت را می‌دانند و درک‌اش می‌کنند. وقتی موضوع پول در میان است اطلاعات بسیار زیادی هست که باید دانسته شود، به همین دلیل است که افراد موفق مثل وارن بافت محدودیت‌های خود را درک می‌کنند و بر قدرت‌هایشان تمرکز می‌کنند.

نکته: دانش پول و سرمایه‌گذاری خود را مرور کنید. اگر در ابتدای راه هستید، یک یا دو کتاب امور مالی شخصی را مطالعه کنید.

۹. افراد موفق مسئولیت را به افراد متخصص واگذار نمی‌کنند.

افراد موفق در پی توصیه‌های افراد متخصص هستند و با این وجود هرگز اشتباه نکرده و مسئولیت را واگذار نمی‌کنند. برای مثال، بسیار معقول است که توصیه‌هایی را از حسابدار مالیاتی برای برنامه‌ریزی امور مالی جویا شوید اما، افراد موفق برای پرسیدن وقت می‌گذارند و آن فرد را برای گرفتن توصیه‌هایش ارزیابی می‌کنند.

نکته: وقتی از افراد متخصصی مثل حسابداران و وکلا جویای توصیه‌ای می‌شوید سوال بپرسید و توضیح بخواهید، وگرنه عمل به آن توصیه دشوار خواهد بود.

۱۰. افراد موفق اجازه نمی‌دهند که رفتن به دنبال پول بر دیگر ارزش‌ها سلطه یابد.

در پی موفقیت مالی بودن، هدفی ارزشمند است. منابع مالی مهم، انتخاب‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند تا به دلایلی که باورشان دارید، وقت و انرژی اختصاص دهید. همچنین می‌تواند به معنی دسترسی پیشرفته به فناوری، بهداشت و فراغت باشد ولی افراد موفق درک می‌کنندکه موفقیت مالی تنها یک جنبه از زندگی موفق است.

افراد موفق هرگز سلامتی را با به دنبال پول رفتن نادیده نمی گیرند، این اشتباه یک استراتژی بسیار ضعیف محسوب می‌شود.

نکته: اهداف شخصی‌تان را مرور کنید تا ببینید آیا تعادلی بین اهداف مالی، اهداف شغلی، اهداف خانوادگی و دیگر فعالیت هایتان وجود دارد.

یکی از راهکارهای مناسب و منطقی جهت قدم نهادن در مسیر موفقیت و دستیابی به اهداف، الگوبرداری از افراد موفق و استفاده از تجربه های آنان می باشد. انسان های موفق و ثروتمند طبق مقاله فوق الگوهای رفتاری و مالی مشترکی دارند، که هر کدام جداگانه مورد بررسی قرار گرفت. می توانیم با الگوبرداری از رفتارهای آنان و آگاهی از افکارشان، هوشمندانه و مطمئن تر در مسیر موفقیت قدم بگذاریم.

از آن جا که یکی از رسالت های مهم آکادمی بازار معرفی افراد موفق و شناساندن ویژگی های منحصر به فرد آنان به همگان است، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی  شیوه تفکر، الگوهای رفتاری، عادات و ویژگی های منحصر به فرد و مشترک بین افراد موفق و ثروتمند را به ما خواهند آموخت. می توانید جهت یادگیری این ویژگی ها و انگیزه یافتن جهت تحقق بخشیدن به رویاهایتان با کلیک بر روی لینک زیر در محیط شاد و مثبت این سمینار حضور یابید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

اعتماد به نفس خود را بالا ببرید تا سلامتی تان تضمین شود
بخوانید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن