کتاب «۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی» نوشته وین دایر

کتاب «۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی» نوشته وین دایر
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

خلاصه و معرفی کتاب «10 راز موفقیت و آرامش درونی» نوشته وین دایر را در این مقاله مطالعه کنید.

کتاب ده راز موفقیت و آرامش درونی نوشته وین دایر است که با ترجمه شقایق قندهاری منتشر شده است.  این کتاب برای کسانی نوشته شده است که تصمیم گرفته‌اند آگاهانه مسیر زندگی خود را مشخص کنند و با کمک این کتاب کوچک به موفقیت و آرامش خواهند رسید.

کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی به شکلی مشروح ده راه را در قالب برنامه‌ ای روزانه و کاملاً عملی ارائه می‌کند، برنامه‌ ای که احساس ضعف و بی‌ کفایتی را از زندگی افراد از بین ببرد. در ابتدا، اگرچه چندان ساده نیست، اما سعی کنید تا ذهنی داشته باشید که پذیرای همه‌ چیز است و به هیچ‌ چیز وابستگی ندارد. با آکادمی بازار همراه باشید تا با محتوا و موضوعات کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی بیشتر آشنا شوید.

مطالعه بیشتر: بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار

مطالعه بیشتر: اصول و فنون مذاکره با کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد»

همچنین می‌توانید در قسمت معرفی کتاب آکادمی بازار، خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ و همچنین خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث به‌علاوه‌ی خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن و خلاصه کتاب ۱۰ ستون ثروت نوشته الکس بکر و کتاب متفاوت و جذاب  قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی و کتاب‌های بسیار دیگری را مطالعه کنید .

درباره کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی

کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی ده نکته و راهکار مهم برای دستیابی به موفقیت و آرامش درونی را مطرح کرده است. این راهکارها می‌تواند به عنوان آموزش های پایه در زندگی مورد استفاده قرار گیرند و تاثیر زیادی روی زندگی ما داشته باشند. در قسمتی از کتاب 10 راز موفقیت و آرامش درونی می‌خوانیم: < داشتن ذهنی باز که پذیرای همه چیز باشد و به چیزی وابستگی داشته باشد، زیاد هم ساده نیست، زیرا شما در طول زندگیتان تحت تأثیر شرطی‌ سازی‌ ها قرار گرفته‌  اید و افکار و اندیشه‌ های اکنون شما تحت تأثیر محیط جغرافیایی، عقاید و باورهای مذهبی نیاکان، رنگ پوست، شکل و حالت چشم‌ها، موضع‌ گیری سیاسی والدینتان، قد و قواره، جنسیت، مدارسی که برایتان انتخاب شده و شغل پدرانتان شکل گرفته است؛ البته این فهرست همه ی عوامل محیطی را در برنمی‌گیرد. شما با توانایی‌ ها و استعداد های نا محدودی به دنیا آمده اید. بسیاری از حق انتخاب‌ ها و اختیارهایتان به شکلی ناشناخته و دست‌ نخورده باقی می‌مانند؛ چون همان برنامه شرطی‌ سازی، که ما امیدواریم حُسن نیت داشته باشند، به شکلی طراحی شده که شما را با مسائل اصولی و فرهنگی سرپرست‌ هایتان هماهنگ کند.

 

استاد احمد محمدی
پادکست فکرانه – موفقیت (برای شنیدن Play کنید)

 

به احتمال خیلی زیاد، شما هیچ گونه فرصتی برای مخالفت با برنامه‌ ریزی‌ های فرهنگی و اجتماعی‌ ای که از قبل برای زندگیتان طراحی و تنظیم شده، در اختیار نداشته‌ اید. این احتمال وجود دارد برخی از بزرگسالان و افراد بالغ شما را تشویق کرده باشند که ذهن و فکری باز و پذیرا داشته باشید، اما اگر با خودتان صادق باشید، می‌دانید که فلسفه شخصی شما در زندگی، عقاید مذهبی و شیوه لباس پوشیدن، زبان و حتی شیوه بیانتان، همگی، نقش‌ها و کارکردهایی هستند که جامعه و پدرانتان با صلاح دید خود شایستگی آن را برایتان رقم زده‌اند.>

وین دایر

عناوین فصل های کتاب ۱۰ راز موفقیت و آرامش درونی

_ راز اول: ذهنى داشته باشید که پذیراى همه چیز است و به هیچ چیز وابسته نیست.

_ راز دوم : تا وقتی که نغمه‏ اى در وجودتان هست، با زندگى وداع نکنید.

_ راز سوم: شما نمیتوانید آنچه را خودتان ندارید، به دیگران ببخشید.

_ راز چهارم: سکوت را در آغوش بگیرید.

_ راز پنجم: گذشته خود را رها کنید.

_ راز ششم: شما نمی‏توانید مشکل را با همان ذهنیتى که آن را به وجود آورده است، حل کنید.

_ راز هفتم: هیچ علتی براى خشم و کینه وجود ندارد.

_ راز هشتم: به‏ گونه‏ اى با خودتان رفتار کنید که گویى همانى هستید که می‏خواهید باشید.

_ راز نهم: الوهیت خود را گرامى بدارید

_ راز دهم: عقل و خرد همان پرهیز از همه ی افکارى است که باعث تضعیفتان میشوند.

درباره نویسنده

 

وین دایروین دایر در ۱۰ مه ۱۹۴۰ در دترویت متولد شد و در ۲۹ اوت سال ۲۰۱۵ در گذشت. او نویسنده کتاب‌های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. او بیشتر دوران کودکی و نوجوانی‌ خود را در پرورشگاه به سر برد. وین دایر کار خودش را به‌ عنوان محقق در دانشگاه سنت جان شروع کرد. در همین جا او روزنامه‌ ها و مقاله‌ های بسیار زیادی را منتشر کرد و زندگی خود را سپری می کرد. اولین سخنرانی او که درمورد شیوه تفکر تمرکز کردن «افکار منفی» و «گفت‌وگوی انگیزشی» بود باعث شد دانشجویان زیادی را در کلاس خصوصی‌ اش ثبت‌ نام کند.

وین دایر اهل خانواده و زندگی بود و به زندگی در کنار خانواده اهمیت بسیار زیادی می‌ داد. او دو بار ازدواج کرد و 8 فرزند دارد که همه آن‌ها در یک شهر و مکان به نام فلوریدا زندگی می‌کنند. امروزه وین دایر یکی از نویسندگان خودیار و سخنرانان بزرگ انگیزشی در آمریکا محسوب می شود و به‌ خوبی از او یاد می‌شود. اولین و بهترین کتاب وین دایر به نام «کتاب قلمرو اشتباهات شما» از پرفروش‌ترین کتاب‌ ها در دنیا می باشد و مجله‌ای در سال 2011 از وین به عنوان سومین انسان معنوی تأثیر گزار در جهان یاد کرد.

شما باید بیاموزید که روی خودتان خیلی کار کنید تا اینکه روی شغلتان سخت کار کنید. اگه روی شغلتان سخت کار کنید، حقوق خوبی می‌گیرید، اما اگر روی خودتان کار کنید به گنج بزرگی دست می یابید. اگر این قانون ساده را یاد بگیرید و همین امروز انجامش بدهید، نه اینکه به فردا واگذارش کنید، تغییر زیادی را احساس می‌کنید و به دستاوردهای بزرگی می رسید. برای عملی کردن این قانون شما باید با اصول آن آشنایی داشته باشید. یکی از راه های یادگیری اصول دستیابی به موفقیت مطالعه کتاب افراد موفق و مشهور جهان است. بنابراین پیشنهاد آکادمی بازار به شما بهره گیری از محصولات کتاب صوتی است. برای استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments