معرفی کتابمقالات

خلاصه کتاب گروه های پیشرو نوشته کن بلانچارد

کتاب گروه‌ های پیشرو؛ چگونه تیم سطح برتر ایجاد کنیم اثر کن بلانچارد است. این کتاب راهنمای ارزشمندی برای افرادی است که در کارهای تیمی مشارکت دارند و یا می‌ خواهند مدیریت یک مجموعه را به عهده بگیرند.

مطالب کتاب فوق به شما یاد می دهد که چگونه با رعایت نکات کوچک و بزرگ می‌ توانید تیم موفق داشته باشید.

برای مطالعه خلاصه ای از کتاب گروه های پیشرو با آکادمی بازار همراه باشید.

علت عدم تمایل به تشکیل گروه در کتاب گروه های پیشرو

امروز افراد در سازمان ها بیش از گذشته به کار در گروه ها دعوت می شوند. به این دلیل که کار سازمان ها به گونه ای حیرت آور پیچیده شده است و تغییرات پیوسته ای در آن ها رخ می دهد. شرکت ها در سراسر دنیا هرچه بیشتر از گروه ها بهره می گیرند چون مجبورند با این دنیای پویای کار کنار بیایند.

متاسفانه افرادی که می دانند چطور گروهی را تشکیل دهند تا دانش، تجربه و انگیزه افراد گروه را به مرحله عمل در بیاورند بسیار کم هستند. نیازی نیست که برای دیدن مثال های متعدد از تلاش های به شکست منجر شده ی گروه ها زیاد جستجو کنیم؛ چه گروه تجاری باشد، چه ورزشی یا دولتی.

بنابراین تعجبی ندارد که مردم اغلب نظریه تشکیل گروه را کنار می گذارند و تلاش می کنند کار خود را به تنهایی انجام دهند. ما معتقدیم که این راه حل مناسبی برای فضای کاری کنونی نیست. گروه های پیشرو؛ طرح بازی ما برای تشکل گروه های بهتر است، یعنی گروه های سطح برتر.

فواید ایجاد گروه های پیشرو
فواید ایجاد گروه های پیشرو

فواید گروه های پیشرو چیست؟

  • گروه های سطح برتر همه ی انگیزه ها و عقاید افراد را بکار می گیرند.
  •  از وقت اعضای گروه استفاده بهتری می کنند.
  • تولید و رضایت را برای شما، گروهتان و سازمان افزایش می دهند.

استاد احمد محمدی

گروه های پیشرو چه هستند؟

آن ها گروه هایی هستند که می توانند از اشتراک برای ایجاد سطحی بالا از اعتماد و مسئولیت استفاده کنند، از مرزهای روشن و واضح برای ایجاد آزادی به منظور عملکرد مسئولانه بهره بگیرند و از مهارت های خود مدیریتی برای ایجاد تصمیمات گروه و به دست آوردن نتایج سود ببرند.

کتاب " مدیریت مالی موفق " نوشته رابرت کیوساکی
بخوانید

وقتی تصویر گروه های سطح برتر مشخص شد، آن وقت شما و اعضای گروهتان می توانید عملکردتان را ارزیابی کنید و روند تغییر گروه سطح برتر خود را آغاز کنید. گروهی که نتایج عالی را به دست خواهد آورد.

سه گام اصلی گروه های پیشرو

  • گام اول: آغاز یادگیری مهارت های سطح برتر
  • گام دوم: شتاب در تغییر
  • گام سوم: تسلط بر مهارت ها

هر یک از این گام ها برای دستیابی شما به گروه برتر طراحی شده است. همانطور که شما از اعضای گروه و رهبرتان در مدت خواندن کتاب با همدیگر پیش می روید، مسئولیت به طور طبیعی از رهبرتان به گروه جا به جا می شود و خواهید آموخت که چطور عقایدتان را موثرتر بکار بگیرید.

تصیمات گروهی عالی بگیرید و به شیوه های جدید و پرمعناتر غرور گروه را احساس کنید. رهبر شما نیز از حرکت گروهتان به سطح برتر قدردانی می کند زیرا او فرصت های جدیدی برای کمک به گروه پیدا می کند.

تاکنون کدام رهبر به دلیل کمبود زمان برای برنامه ریزی، آینده نگری، دریافت آموزش، تربیت اعضای گروه یا بررسی تجهیزات جدیدی که ممکن است در آینده به آن نیاز باشد سرخورده نشده است؟

همانطور که گروه شما به سوی گروه سطح برتر شدن پیش می رود؛ خلاقیت شما بالا می رود، رضایتمندی و حس غرور جمعی شما افزایش می یابد و به نتایج مهمی می رسید. ناگهان درمی یابید که گروهتان بیشتر از حد معمول در حال صعود و اوج رفتن است.

ایجاد گروه
ایجاد گروه

چرا امروزه نوعی جدید از تیم موردنظر است؟

در محیطی تجاری که امروزه به‌ سرعت در حال تغییر و تحول است، تمرکز بر قدرت تصمیم‌ گیری تعداد معدودی از اشخاص، دیگر آن نوع نتایجی را که مورد نظر است به دست نمی‌ دهد. علاوه بر این، تصمیم‌ گیری متمرکز، تحمیلی بر دوش افرادی است که تصمیم می‌ گیرند، و برای کسانی که نمی‌ توانند تا زمانی که تصمیمی اتخاذ نشده دست به عمل بزنند، نا امیدکننده است.

روانشناسی موفقیت – همیشه شجاع باشید
بخوانید

نتیجه ایجاد گروه های پیشرو

ارتباط در نظام کاری سنتی و قدیمی بسیار آهسته و کند جلو می‌ رود، زیرا تصمیم‌ گیری آهسته است و افراد از اینکه در الگوی جدید زمانی و مسئولیتی عمل کنند، بازداشته می‌ شوند. با این روش کاری، سازمان‌ ها نمی‌ توانند به‌ شیوه ای موفق رقابت کنند و افراد داخل شرکت احساس می‌ کنند به آن‌ ها ارزش داده نشده است.
نتیجه، انگیزش و عملکرد پایین شرکت است. ارجاع تصمیمات کلیدی به خط اول، باعث ایجاد حس تجاری خوبی می‌شود. این روش، هسته کاری تیمی است که نتایج بزرگی به دست می دهد، اما معنایش برای بیشتر مردم عمل کردن در دنیایی نو است.

معرفی کن بلانچارد نویسنده کتاب گروه های پیشرو

کن بلانچارد
کن بلانچارد

کن بلانچارد نویسنده، مدیر و سخنران انگیزشی در سال 1939 در آمریکا متولد شد. او صاحب شرکتی بین‌ المللی است که سالانه به مدیران زیادی آموزش‌ می‌ دهد.

کن بلانچارد تاکنون کتاب‌ های زیادی را در زمینه مدیریت منتشر کرده است. برخی از این آثار عبار اند از: مدیر یک‌ دقیقه‌ ای، گروه‌های پیشرو، مشتریان دو آتشه، دانستن و به کار بردن، گانگ هو (مدیریت شگفت‌انگیز)، مدیریت استرس، شیوه نهنگ، رهبری در سطح برتر و…

 

 

 

 

 

همه افراد باید بدانند و بیاموزند که در کارهای تیمی قرار نیست تک‌ رو باشند و عملکرد آن‌ ها باید در راستای تحقق اهداف گروه باشد بسیار با اهمیت است. زیرا اگر تمام اعضا این مهم را به خاطر داشته باشند درنهایت هم موجب موفقیت و پیشرفت گروه خواهند بود و هم موازی با آن تک‌ تک اعضا نیز از پیشرفت و موفقیت برخوردار خواهند شد و موقعیت بهتری را به دست خواهند آورد.

آکادمی بازار به شما پیشنهاد می کند برای پیشرفت در کارها و دستیابی به سطح بالایی از کارایی از مقالات بسیار مفید و کاربردی و کتاب های معرفی شده از افراد موفق و مشهور جهان در این زمینه برای دستیابی به موفقیت در زندگی شخصی و کسب و کار بهره ببرید.

برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن