کتاب سنگ کاغذ قیچی نوشته ویلیام پونداستون است. اگر می‌ خواهید یاد بگیرید چطور می‌توانید بازی سنگ، کاغذ، قیچی را ببرید یا در تست چند گزینه‌ ای هوشمندانه عمل کنید، کتاب سنگ کاغذ قیچی ، از همه نوع چیزهای کاربردی استفاده می‌ کند تا تقریباً همه بتوانند حدس بزنند و برنده شوند. با آکادمی بازار برای مطالعه خلاصه ای از کتاب سنگ کاغذ قیچی همراه باشد.

برنده شدن در بازی

سنگ تقریباً 35.4 درصد مواقع انتخاب می‌ شود، در حالی‌که کاغذ 35 درصد اوقات و قیچی فقط 29.6 درصد اوقات اتفاق میافتد. او می گوید به این علت است که سنگ، یک ریشه‌ ی فرهنگی نیز دارد. سنگ، با تستسترون همراه است و عصبانیت و بازی‌ های جنگجویانه معمولاً باعث می شود مردان اغلب سنگ را انتخاب کنند.

زن‌ ها اکثراً تمایل دارند کاغذ را انتخاب کنند. باید به یاد داشته باشید که هیچکس، یک چیز را بیش از دو بار انجام نمی‌ دهد. این به‌ این علت است که آن ها تصور می‌کنند اگر یک چیز را سه بار تکرار کنند دیگر حالت تصادفی اتفاق نمی افتد و طرف مقابل می‌ تواند آن را حدس بزند. در واقع، اگر یک چیز را سه بار پشت سر هم انجام دهید، شانس بهتری برای این وجود دارد که برنده شوید.

همچنین باید بدانید، کسی که سنگ کاغذ قیچی را می بازد، دوست دارد دستش را عوض کند. اکثر آن هایی که عوض می‌ کنند برنده نمی شوند. پس، اگر آن را به کاغذ باختند، دفعه‌ ی بعد کاغذ را انتخاب می‌ کنند تا شاید دفعه‌ ی بعد برنده شوند.

 

حقه‌ ی دیگه این است که اگر می‌ توانید چیزی که قرار است بیاورید را اعلام کنید، و در واقع هم همان را بیاورید چون بیشتر افراد به شما اعتماد ندارند. زیرا تصور می کنند که شما قرار است گولشان بزنید.

بازی سنگ کاغذ قیچی
بازی سنگ کاغذ قیچی

تست صحیح غلط

خیلی خب، حالا بیایید درمورد اجرای تست چندکاره صحبت کنیم، پس قرار است اول تست، صحیح غلط را پیش ببریم. در صحیح یا غلط، چیزهایی وجود دارد که 50-50 نیست. 56 درصد مواقع جواب، صحیح است و این به‌ خاطر این است که برای یک معلم راحت تر است که یک واقعیت را به خاطر بیاورید تا اینکه یک چیزی که الکی است. پیشنهاد این است که تمام جواب‌ هایی که قطعاً می‌دانید را جواب دهید، بعد یک استراحتی کنید. اگر یک صحیح، در یک طرف و یک صحیح در طرفی دیگر داشته باشید، وسطی به احتمال زیاد غلط خواهد بود، هر چند اگه در یک طرف صحیح داشته باشید و طرف دیگر غلط باشد، باید صحیح را حدس بزنید، چون معمولاً درست است.

تست چند گزینه ای
تست چند گزینه ای

تست چند گزینه ای

در سوال‌های چند گزینه‌ ای بهتر است گزینه دوم را انتخاب کنید، اگر چهار گزینه وجود داشته باشد. اگر پنج گزینه وجود داشته باشه، باید گزینه آخر را انتخاب کنید.

پاسخ های شما هیچگاه نباید «هرگز، همیشه، همه، یا هیچ‌ کدام» را در بر بگیرد. این‌ ها قطعی هستند. مگر اینکه بگوید «همه‌ ی موارد بالا، یا هیچکدام از موارد بالا»، چون این‌ ها 65 درصد مواقع درست هستند.

استراتژی دیگر این است که طولانی‌ ترین جواب را انتخاب کنید. به این دلیل که طولانی‌ ترین جواب، باید صحیح ترین باشد، چون امتحان‌ گیرنده برای جلوگیری از جر و بحث‌ های بعدی راجع به نمره، می‌ خواهد جواب را مشخصاً بیان کند، تلاش کنید با بررسی تمام جواب ها آن هایی که غلط هستند را حذف کنید.

بعضی اوقات اصلا لازم نیست سوال را بخوانید، چیزی وجود دارد به نام  تراسابوس که در آن از یک شرکت کننده می خواهید که چیزی را در زیر یکی از فنجان ها قرار دهد و اگر بتوانید فنجان را حدس بزنید، آن را می برید. 1 و 5 را نشان می دهید،  باید به آن ها دست بزنید، بعد برگردید تا آن چیز را زیر فنجان قرار دهد. روانشناسی که وجود دارد می گوید آن ها یک و پنج را انتخاب نمی کنند چون شما آنها را لمس کرده اید و اینکه همچنین در دو انتها قرار دارند. همچنین سه را هم انتخاب نمی کنند چون وسط است و معمولا انتخاب نمی شود. شما هر طرف که باشید احتمالا طرف دیگری را انتخاب می کند که دورتر از شما باشد زیرا در فاصله بیشتری از شما وجود دارد، پس احتمالا شماره چهار را انتخاب می کند. 40درصد اوقات در شماره چهار قرار می گیرد. پس احتمال برنده شدن شما با انتخاب لیوان دوم وچهارم بیشتر از وقتی است که لیوان اول، سوم و یا پنجم را انتخاب می کنید.

معرفی ویلیام پونداستون

ویلیام پونداستون
ویلیام پونداستون

ویلیام پونداستون در تاریخ 29 مارس1355 در ویرجینای غربی متولد شده است. او نویسنده و روزنامه نگار است. ویلیام دو بار نامزد جایزه پولیترز شد. از جمله آثار ویلیام می توان به: محاسبه روز قیامت، اسرار بزرگ، معضل زندانی و… اشاره کرد. او برای نشریاتی همچون نیویورک تایمز، هارپر نوشته است. ویلیام عضو هیات مشاوران مرکز علوم انتخاباتی است.

 

 

 

 

تقویت مهارت ها می تواند مسیر دستیابی به موفقیت در تحصیل، کار و زندگی را هموار کند. این مهارت ها می تواند به دانش آموزان، دانشجویان و حتی مردم عادی کمک کند تا در تمام دوران زندگی حتی برای امتحان های کوچیکی که زندگی از آنها می گیرد، آماده شوند و در  نهایت پیروز شوند. یکی از راه های تقویت این مهارت ها تهیه کتاب سنگ کاغذ قیچی و مطالعه آن است.

آکادمی بازار به شما پیشنهاد می کند جهت فراگیری مهارت ها و اصول مهم برای موفقیت در زندگی و کسب و کار، از محصولات کتاب صوتی که آثار افراد مشهور و موفق جهان است  بهره ببرید. در صورت تمایل به استفاده از محصولات بهآدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید:

کتاب صوتی