خلاصه کتاب ” اثر مرکب ” نوشته دارن هاردی

کتاب " اثر مرکب "
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

کتاب اثر مرکب از آثار پرفروش دارن هاردی نویسنده، سخنران و ناشر اسبق مجله موفقیت در آمریکا است. این کتاب عصاره موفقیت افراد موفقی است که هاردی با آن‌ ها ارتباط داشته است. در کتاب اثر مرکب هیچ راه سریع یا معجزه‌ ای ارائه نشده است بلکه فرمول موفقیتی که اجداد ما هم می‌ دانستند با بیانی شیوا و کاربردی بیان شده است. با آکادمی بازار برای مطالعه ی خلاصه ای از کتاب اثر مرکب همراه باشید.

اثر مرکب در عمل

مهم نیست که میزان هوش شما چقدر است، باید نداشتن تجریه، مهارت، هوش یا توانایی‌ های ذاتی را با تلاش زیاد و سخت کوشی خود جبران کنید. اگر رقبای  شما باهوش‌ تر، با استعداد تر یا با تجربه‌ تر هستند، تنها نیاز است سه یا چهار برابر، سخت کوش‌ تر باشید تا موفق شوید او را  شکست دهید مانند لاک‌ پشت در داستان مسابقه لاک‌ پشت و خرگوش.
کسی باشید که “نه” می‌گوید هم رنگ جماعت شدن موفقیت بزرگی به همراه نمی آورد. غیرعادی و فوق‌ العاده باشید. اگر به بیشتر مردم شباهت داشته باشید معتقد واقعی به اثر مرکب نیستید.

انتخاب ها

هر چیزی که در زندگی شماست، به این علت وجود دارد که قبلا در مورد چیزی یک انتخاب کرده‌اید. انتخاب‌ ها دستاوردهای شماست. اگر هیچ انتخابی نکنید در واقع انتخاب کرده اید که انتخاب شوید.
هر تصمیمی،  هرچقدر هم کوچک و کم اهمیت، مسیر زندگیتان را تغییر می دهد. با چه کسی ازدواج کنید، در غیبت و شایعه سازی شرکت کنید یا سکوت کنید، بگوئید دوستت دارم یا نه، همه این تصمیم ها مسیر زندگی شما را تغییر می دهند.

 

بزرگترین مشکل شما این نیست که عمدا، انتخاب‌ های نادرست می کنید. اتفاقا حل‌ کردن این مشکل بسیار آسان است. بزرگترین مساله شما این است که موقع انتخاب‌ هایتان اصلا به آن توجه نمی‌ کنید. در بسیاری از مواقع ،حتی از انتخاب کردن آن‌ ها مطلع نیستید. این می تواند در اثر تربیت ،فرهنگ و…..باشد.

انتخاب کردن
انتخاب کردن

عادت ها

هر چقدر عادت‌ ها قدیمی تر باشند، بزرگتر می‌ شوند، ریشه هایشان عمیق‌ تر ‌می‌ شود و دشوارتر از ریشه بیرون می‌ آیند به گونه ای که حتی جرات نمی کنید برای از بین بردن‌ آن ها تلاش کنید.

تاثیرات

شما به تنهایی مسئول انتخاب ها و اقدام های‌ خودتان هستید. با این وجود باید متوجه باشید که نیروهای قدرتمند خارجی هم روی انتخاب ها, رفتارها و عادت های شما تاثیر می گذارند.
۳نوع از تأثیرات روی هر شخصی اثر می گذارد: ورودی‌ها, ارتباط‌ ها و محیط

ورودی ها: کنترل چیزی که مغزمان استفاده می‌ کند پیچیده و دشوار است. به دلیل اینکه بیشتر چیزهایی را که دریافت می‌کنیم, ناخودآگاه هستند. باید خیلی مواظب باشیم ورودی‌ های بی ربط و مخرب جذب مغزمان نشود. مغزتان برای این درست نشده است که شما را شادمان کند. مغزتان فقط یک دستور دارد و آن هم بقا است. مغزتان همیشه منتظر نشانه‌ های کمبود و حمله است. مغزتان برنامه‌ ریزی شده است تا در جستجوی چیزهای منفی باشد, مانند منابع رو به کاهش, آب و هوای بد هر چیزی که به شما سر میزند.

پیشی گرفتن
پیشی گرفتن

شتاب بخشی

هنگامی که به خودتان فشار می‌ آورید, نقطه ای وجود دارد که در آن به محدودیتتان می‌ رسید و با شخصیت باطنی و واقعی‌ خود مواجه می‌ شوید. ناگهان همه ی افکار و پیش بینی‌ هایی که درباره خودتان داشته اید کنار می‌ روند. تنها شما می‌ مانید و واقعیت عریان.
ذهنتان شروع می‌کند به اختراع انواع مختلف عذر‌ها و بهانه‌ های مناسب که چرا بهتر است آن کار را متوقف کنیم. آنجاست که با یکی از بزرگترین سوال های زندگی رو به رو می شوید:
آیا این درد و رنج را تحمل می‌کنید, یا مثل گردو می شکنید و تسلیم می‌ شوید؟ وقتی از رقبای‌خود پیشی می‌ گیرید و آنها واکنشی نشان نمی‌ دهند، این چیزی را به شما نشان می دهد. این که آنها از نفس افتاده‌ اند و این وقتی است که می توانید از آنها پیشی بگیرید.

معرفی دارن هاردی

دارن هاردی
دارن هاردی

دارن هاردی در سال 1971 میلادی در آمریکا متولد شد. او در سال 2010 با انتشار کتاب «اثر مرکب» به اوج شهرت و محبوبیت رسید. اثر مرکب یکی از موثر ترین کتاب‌ ‏های موفقیت به شمار می رود.

هاردی نخستین کسب‌‏ و کارش را در 18 سالگی آغاز کرد و در 25 سالگی، به درآمد سالیانه‌ ‏ی میلیون‌ ‏دلاری رسید. چندین سال بعد، شرکتی که تأسیس کرد. هاردی در سال 2007 همکاری با مجله‌‏ی «موفقیت» آمریکا را آغاز کرد و این همکاری را تا سال 2015 ادامه داد. از جمله آثار هاردی می‏‌توان «بهترین سال زندگی تو» و «ترن هوایی کارآفرینان» را نام برد. اثر مرکب همچنان از دیدگاه کارشناسان بهترین کتاب او محسوب می شود.

فرمول اسرار آمیزی برای موفقیت وجود ندارد. در واقع اثر مرکب سیستم عاملی است که زندگی شما را اداره می کند چه در جهت بهتر شدن و چه در جهت بدتر شدن. حقیقت همواره ثابت است و هیچ اصول جدیدی وجود ندارد، شما تنها باید راه رسیدن به موفقیت را کشف کنید.

آکادمی بازار پیشنهاد می کند از محصولات کتاب صوتی برای موفقیت و دستیابی به اهدافتان استفاده کنید زیرا در این کتاب ها اصولی بیان شده که می تواند به شما برای کشف مسیر درست کمک کند. در صورت تمایل به استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

دیدگاه بگذارید

avatar