مقالاتموفقیت / انگیزشی

چند فرمول ساده برای داشتن انتخاب های بهتر در زندگی

سارا لاندروم بنیانگذار Clock Punched است، که یک سایت اختصاصی در زمینه ی کمک به ساخت یک زندگی شاد و موفقیت در حرفه‌ی خود و یافتن پتانسیل های افراد در زندگی می‌باشد.

همه‌ی ما کلیشه‌هایی در مورد اینکه چگونه شاد بودن به سادگی انتخاب کردن آن است، شنیده‌ایم. حقیقت این است که خوشبختی یک انتخاب نیست، بلکه خوشبختی و زندگی فوق‌ العاده، در نتیجه‌ی چند انتخاب به دست می‌آید. سخت است که بدانیم کاری که می‌خواهیم انجام بدهیم، محفوظ ازخطا و شکست است، اما گزینش‌های خاصی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانیم به سوی زندگی بهتر حرکت کنیم. یکی از نقل‌قول‌ های محبوب من این است که: “10 درصد زندگی، چیزهایی است که برای شما اتفاق می‌افتد، و 90 درصد آن، نحوه‌ی واکنش شما به آن‌هاست“.  فقط شما می‌توانید نگرش خود را در زندگی انتخاب کرده و در نهایت، مسیر زندگی خود را تعیین کنید . با توجه به این موضوع، در اینجا شش نکته وجود دارد که می‌تواند برای رسیدن به یک زندگی شادتر و مثبت‌تر به شما کمک کند

1. انتخاب اول: از موفقیت اطرافیانتان الهام بگیرید

کنترل اطرافیان واقعا سخت است، و برای من، وقتی که به دنبال صلح و رضایت درونی می‌گردم، این یکی از بزرگ‌ ترین موانع است. افرادی قصد دارند از شما برای رسیدن به موفقیت خود استفاده کنند و افراد دیگری، بدجنسی و حسادت را پیش گرفته‌اند. در این شرایط، خیرخواهی و آرزوی موفقیت کردن برای این‌ گونه افراد آسان نیست، اما مهم این است که نگرش‌های بد دیگران، بر شما اثر نگذارد و فراموش نکنید که هستید و چه می‌خواهید. یکی از راه‌های ساده برای انجام این کار، این است که برای تمام کسانی که در زندگی‌تان هستند، نهایت خوشبختی را بخواهید. حسادت و رقابت با اطرافیان، فقط تلخ‌ کامی برای خودتان به بار خواهد آورد. این حس منفی سرکوب شده، سمی است؛ بنابراین به خاطر خودتان، برای آن‌ها خوشحال باشید. برای هر ترفیعی که می‌گیرند، قراری که می‌روند، و قرعه‎کشی که در آن برنده می‌شوند، خوشحال باشید. شما در نهایت در درون خودتان شادتر خواهید بود.

استاد احمد محمدی

2. انتخاب دوم: خودتان را با افراد مثبت احاطه کنید

با اینکه که شما نمی‌توانید افراد اطراف خود را کنترل کنید، اما می‌توانید افرادی را برای گذراندن وقت آزاد خود انتخاب کنید. احساسات مسری هستند و این یک واقعیت اثبات شده است، اما ما اغلب فراموش می‌کنیم که چگونه تحت‌تاثیر حالات دیگران قرار می‌گیریم. فکر کنید تا چه حد خلق بد کسی، می‌تواند روز خوب شما را خراب کند یا اینکه یک شخصیت شاد و سرزنده، می‌تواند یک روز بد را نجات دهد. سعی کنید بیشتر با افراد شاد و با روحیه معاشرت داشته‌باشید  و زمان بیشتری را صرف لذت‌بردن از زندگی کنید. این یک چیز دو طرفه است: همان‌‌طور که شما می‌خواهید شاد بودن برای دیگران را انتخاب کنید، می‌توانید دیگران را نیز خوشحال کنید! بنابراین سعی کنید مسرت و خوشحالی بیشتری به زندگی عزیزان تان ببخشید، و در عوض، از آن‌ها حس خوب و شادی دریافت کنید. می‌توانید این را چرخه‌ی شادی بنامید.

3. انتخاب سوم: چیزهای بد را رها کنید

بد و خوب همیشه با هم می‌آیند، بنابراین کمی احساس ناامیدی در زندگی اجتناب‌ ناپذیر است. شگردش این است که آن را همراه خود نکشانید. ناامیدی می‌تواند به شکل یک روز تماماً بد، یا حتی گرفته شدن جای پارکینگ شما در بازار باشد. من مسلما آن جا را می‌گیرم! همیشه چیزی شبیه به این وجود دارد که خلق و خوی ما را به طور قابل توجهی منفی می کند، اما توانایی رها کردن ، به شما اجازه می‌دهد خوشحال باشید و به جلو حرکت کنید. دفعه‌ی بعد که با یک چیز منفی مواجه شدید، سعی کنید در برابر تمایل به شکایت، مقاومت کنید. اگر می‌توانید کاری برای حل کردن یا رفع آن انجام دهید، دست به کار شوید، اما اگر نمی‌ توانید وضعیت را تغییر دهید، آن را همان‌ طور که هست بپذیرید و رها کنید.

4. انتخاب چهارم: تعادل داشته باشید

شما می‌ توانید انتخاب کنید که کجا و چطور می‌خواهید انرژی خود را صرف کنید. ایجاد تعادل در زندگی امری حیاتی برای ایجاد شادی است . اگر شما فعالیت‌ های خود را بیش از زمان توان‌تان گسترش می دهید  و یا تنها توجه خود را به تناسب اندام و یا شغل و یا افراد خاصی معطوف کنید، باعث قربانی شدن شادی می‌شوید. احساس رضایت واقعی از تحقق و دستیابی به خواسته‌ها در تمام عرصه‌ های زندگی شما حاصل می شود، و صرفا برتری داشتن در یکی از آنها، کافی نیست.
باید تصمیم بگیرید که چه چیزی واقعا برایتان اهمیت دارد، ارزش‌ هایتان چه هستند و اجازه دهید آن‌ها راهنمایتان باشند. هنگامی که دنبال کردن ارزش‌ هایتان را انتخاب کرده‌اید، هیچ‌ چیز نمی‌ تواند مانع رسیدن شما به سعادت شود.

5. انتخاب پنجم: اهل عمل باشید

هر کس می‌تواند ساعت‌ ها در مورد زندگی رویایی‌ اش صحبت کند، اما عملی کردن  رویاها و خواسته‌ ها چیزی است که شما را خوشحال می‌کند. زمانی که شما به طور پیوسته کاری را برای رسیدن به اهداف خود انجام می‌ دهید، احساس بهتری دارید؛ حتی اگر درحد صرفه‌ جویی کردن هرروزه‌ی تنها یک پنی باشد. در آخر، شک و تردید شما تنها چیزی است که در راه رسیدن به شادی قرار دارد. اجازه ندهید که آن شک، سر راهتان قرار بگیرد، انتظار بیشتری از زندگی داشته باشید و برای رسیدن به آنها اقدام کنید.

6. انتخاب ششم: خودتان و زندگی‌تان را دوست بدارید

متاسفانه، ما تمایل داریم بیشتر نقاط ضعف‌ مان را بزرگ‌ تر کنیم، تا اینکه زیبایی‌ ها و موفقیت‌ هایمان را ببینیم. تصمیم بگیرید لحن خنده‌هایتان، یا حتی کک‌ و مک‌های تان را هم دوست بدارید. برای آنچه که می‌توانید انجام دهید، به خودتان افتخار کنید و برای آنچه که نمی‌توانید، خود را سرزنش نکنید. هرچه بیشتر خودتان و انتخاب‌ هایتان در زندگی را دوست داشته باشید، به دنبال تاییدیه‌ی کمتری از دیگران خواهید بود. در نهایت، فقط خودتان می‌توانید شاد بودن را انتخاب کنید و به دست آورید. هرگز فراموش نکنید که شما قدرت بهتر زندگی کردن را دارید و با انتخاب این چیزهای ساده، می‌توانید زندگی خود را در جهت مثبت هدایت کنید. همان‌طور که جف بزوس در سخنرانی معروف فارغ التحصیلی خود می‌گوید: “هرچیزی که هستید، نتیجه‌ی انتخاب های شماست“. پس عاقلانه انتخاب کنید.

 انسان ها چه بزرگسال چه خردسال، همگی همواره به دنبال شادی و خوشحالی می باشند، و هم کدام به طریقی خوشحال می گردند. در مقاله فوق نکاتی که با رعایتشان به طور عموم سبب حال خوب و شادی افراد می گردد را آموختید. موفقیت هم شادی به همراه خود دارد. اصلاً افراد برای اینکه خوشحال و شاد شوند به دنبال راه هایی برای موفقیت و دستیابی به اهداف خود هستند و اعتقاد دارند که اگر به اهداف تعیین شده ی خود دست یابند، حتماً شاد می گردند. 

یکی از رسالت های مهم آکادمی بازار، آموزش مهارت ها و ابزارهای موفقیت و همچنین داشتن زندگی شاد و موفق به افراد علاقمند می باشد. به همین خاطر آکادمی بازار علاوه بر انتشار روزانه مطالب و محصولات جدید و بروز در حوزه های مختلف مربوط به موفقیت و همچنین کسب و کار، سمیناری به نام «سمینار موفقیت» برگزار می نماید. در این سمینار استاد احمد محمدی به روز ترین آموزش ها در مورد مهارت های مورد نیاز برای داشتن زندگی شاد و موفق را به شما ارائه خواهند داد. جهت ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی این سمینار می توانید به روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن