هدف گذاری شغلی – برگزیده ای از فیلم اتاق سهام (Boiler Room- 2000)

شغل
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

هدف گذاری شغلی – برگزیده ای از فیلم اتاق سهام (Boiler Room- 2000) را مطالعه کنید.

در مورد فیلم: فیلم اتاق سهام (Boiler Room) در سال ۲۰۰۰ تولید گردیده است. کشور سازنده این فیلم آمریکا است. ژانر فیلم اتاق سهام (Boiler Room) جنایی ، درام و هیجان انگیز می باشد. فیلم اتاق سهام را با نام  فیلم  اتاق بخار هم شناخته می گردد. این فیلم در ۱۸ فوریه سال ۲۰۰۰ اکران گشت. کارگردان فیلم اتاق سهام (Boiler Room)، بن یانگر (Ben Younger) می‌باشد. بازیگرانی چون جووانی ریبیسی ( Giovanni Ribisi)، وین دیزل (Vin Diesel)، بن افلک (Ben Affleck)، نیا لانگ (Nia Long)، ران ریفکین (Ron Rifkin)، تام اورت اسکات (Tom Everett Scott) در این فیلم ایفای نقش نموده اند.

مطالعه بیشتر: ارزش زمان از دیدگاه دکتر احمد محمدی در ویدئو آموزشی آکادمی بازار

مطالعه بیشتر: نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

فیلم اتاق سهام

در کلیپ برگزیده شده از فیلم اتاق سهام (Boiler Room)، مدیر یک شرکت برای متقاضیان استخدام در آن شرکت سخنرانی در مورد اهداف شغلی این افراد می نماید که شامل نکات جالبی در مورد هدف گذاری شغلی می شود. از این رو در ادامه مطالبی در مورد  اینکه هدف گذاری شغلی چیست و چگونگی تعیین آن، ارائه نموده ایم.

تعیین اهداف بلند پروازانه ولی حقیقی

پیشرفت شغلی به‌ معنای هدف‌گذاری و حرکت مداوم به‌سوی اهداف می باشد. اهداف شغلی، برنامه‌ های عینی مشخصی هستند که نشان می‌دهند نهایتاً به‌دنبال رسیدن به چه نقطه و جایگاه کاری می باشید. تعریف اهداف شغلی، گامی مشکل در راه رسیدن به موفقیت می باشد؛ زیرا فقط خود شما بازیگران این بازی نیستید و افراد دیگری مانند کارفرما و سایر ذی‌نفعان موجود در محیط کار نیز نقش‌هایی برعهده دارند.

 

استاد احمد محمدی
پادکست فکرانه – هدف (برای شنیدن Play کنید )

 

وقتی اهداف کاری شما و رئیس‌ شما با هم شباهت و هم‌خوانی دارد، کار بسیار ساده‌تر خواهد شد. پس اگر صاحب شغلی هستید یا در آینده سرکاری رفتید، واضح و شفاف مسیر پیش‌ روی خود را ترسیم نمایید و نگویید: «برای من فرقی نمی‌کنه!» یا «هر کاری باشه انجام میدم» و … . به خاطر بسپارید، اهداف شغلی برای هر فرد منحصرا مشخص و تعیین می گردد و نمی‌توان قوانین و احکام کلی برای آن صادر نمود. پس به‌دنبال نسخه‌های از قبل پیچیده شده نباشید. استفاده از مسیرهای قبلی بدون درنظرگرفتن خواسته‌ی شخصی، شما را به جایی نمی‌رساند و نمی‌تواند ظرفیت‌های شما را به شکل تمام و کمال نمایان کند. در ادامه به شما می‌گوییم چگونه اهداف شغلی خود را به‌صورت هوشمندانه و شخصی‌سازی‌شده تعیین نمایید.

اهداف‌ خود را به شیوه ی اسمارت (SMART) تعیین نمایید

برای تعیین چشم‌انداز کار خود به روش‌های تکراری و کلی اکتفا نکنید. درعوض تلاش کنید از روش‌هایی مانند SMART کمک بگیرید: اسمارت مخفف واژه‌های specific (ویژه)، measurable (قابل اندازه‌گیری)، action-oriented (فعالیت محور)، realistic (واقع‌گرا) و timeline (‌جدول زمانی) می باشد. این روش و چارچوب به شما کمک می نماید تا اهداف‌ خود را مشخص و آن ها را به گام‌های کوچک‌تر تقسیم بندی نمایید.

برای تعیین اهداف به این سبک، بهتر است به نکات زیر توجه نمایید:

۱. با اهداف کوتاه‌مدت شروع نمایید

روی اهداف کوتاه‌مدت خود کار نمایید و سپس علایق بلندمدت‌ خود را شناسایی نمایید. منظور از اهداف کوتاه‌مدت، اهدافی می باشد که ۱ تا ۳ سال برای تکمیل و تحقق، زمان نیاز دارند. اهداف بلندمدت ۳ تا ۵ سال زمان می‌برند. وقتی اهداف کوتاه‌مدت محقق شدند، به‌راحتی می‌توانید برای رسیدن به اهداف بلندمدت مسیر را ادامه بدهید.

۲. مشخص و ویژه عمل نمایید، اما از زیاده‌روی اجتناب نمایید

برای موفقیت باید اهداف شغلی‌ خود را دقیق و مشخص تعریف نمایید، اما زیاده‌روی در این کار سبب می گردد که اهداف‌ شما دست‌نیافتنی بشوند. برای مثال به‌جای اینکه بگویید: «من مدیرعامل بعدی شرکت اپل می‌شوم که محصولی یک‌ هزار میلیارد دلاری تولید می نماید»، بگویید: «من مدیرعامل شرکتی موفق خواهم شد».

۳. روش رسیدن به اهداف‌ خود را مشخص نمایید

باید فعالیت‌هایی که منجر به رسیدن به اهداف‌ شما می گردد را مشخص نمایید. اگر نتوانید اقدامات لازم را تعیین نمایید، باید اهداف‌ خود را به بخش‌ها و قسمت‌های جزئی‌تر تفکیک نمایید.

۴. خودمحور نباشید

رشد و ارتقای شغلی شما فقط باعث پیشرفت انفرادی نمی‌شود، بلکه به رشد رئیس و کارفرما نیز کمک می نماید. اما اگر اهداف شما و رئیس‌ شما با هم تفاوت زیادی دارد؛ یعنی شغلی که در آن فعالیت دارید، چندان مناسب شما نیست. پس از تعیین چارچوب اولیه‌ی روش اسمارت، می‌توانید سایر ابعاد شغلی‌ خود را بررسی نمایید. برای نمونه به کمک این چارچوب می‌توانید بهبود عملکرد، جستجوی شغلی جدید یا انتقال تمرکز بر حرفه‌ای جدید را مورد نظر قرار بدهید.

به طور کلی هدف گذاری یکی از ارکان مهم برای شروع مسیر موفقیت می باشد. چه این هدف گذاری شغلی باشد چه برای زندگی شخصی! به هر حال همه افراد باید اصول هدف گذاری را بدانند و برای تعیین هدف های خود آن اصول را به کار بندند.

  • این هدف ها چگونه باید تعیین شوند تا انجام پذیر باشند؟
  • چرا برخی از مردم موفق هستند، برخی شکست خورده؟
  • اصلا هدف گذاری کردیم، همین برای رسیدن به موفقیت کافی است؟!
  • یا اینکه مراحل دیگری هم باید طی شود تا در نهایت به مقصد خود رسید؟

و کلی سؤال دیگر که ذهن همگان را در مورد راه های دستیابی به اهداف و موفقیت های شخصی و شغلی به خود مشغول نموده است. یافتن پاسخ این سؤالات کار مشکلی نیست.

کافی است در سمینار موفقیتی که شرکت فرصت آفرینان بازار (آکادمی بازار) برگزار می نماید، شرکت نمایید و با تدریس عالی استاد احمد محمدی، به ذهن مشغولی های خود خاتمه دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments