کارآفرینی / کسب و کارمقالات

رازهای موفقیت در کسب و کار

«موفقیت حق حرفه شماست؛ اگر حرفه ای تلاش کنید.» 

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که تحت حکومت قانون است، نه هرج و مرج. برای هر چیزی دلیلی وجود دارد و موفقیت بزرگ در هر زمینه‌ای، به طور کلی نتیجه استانداردها و عملکردهای سطح بالا در آن زمینه است. شما باید برای توسعه مهارت‌هایتان سخت تلاش کنید تا در بالای ۱۰ درصد حوزه خود رتبه‌بندی شوید و همواره نتایجی ارائه دهید که خوب هستند؛ به این ترتیب عملکرد برتر شما موجب می‌شود تا شهرتی کسب کنید و آینده موفق و پرباری برایتان رقم بخورد.

استاد احمد محمدی

بگذارید اینطور بگوییم که همه چیز به میزان تلاش و آگاهی شما بستگی دارد.

برخی افراد، اغلب تمایلی به پرداخت هزینه دستاوردهای بالا ندارند؛ آنها برای دستیابی به هر چیزی به دنبال راه‌حل‌های بدون هزینه‌، سریع، آسان و بدون دردسر هستند؛ اگرچه، در خصوص کسب مهارت‌های کلیدی هیچ راه میانبری وجود ندارد. شما فقط با وقف خود طی ماه‌ها و سال‌ها کار سخت و تلاش برای کسب مهارت در حوزه کاری تان می‌توانید ارتقاء پیدا کنید؛ بنابراین، داشتن دیدگاه درست و تعهد به کار سخت، بهترین راه پیش‌بینی موفقیت در آینده شماست.

البته در مسیر پیشرفت و موفقیت برای تسلط بر حوزه کسب و کارتان، راهکارها و ترفندهای مهمی وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

راهکارهای موفقیت در کسب و کار

پرسش کلیدی

– در ابتدای هر روز کاری یک سؤال کلیدی از خود بپرسید: امروز چه کاری می‌توانم انجام دهم تا ارزش خدماتی را که به مشتریانم ارائه می‌دهم افزایش دهم؟

افزایش اعتماد به نفس و راه های تضمینی برای رسیدن به آن
بخوانید

موفقیت در کسب و کار

مشتری مداری

مشتری مداری

– مشتریان کلیدی خود را شناسایی کنید و آنچه آنها می‌خواهند و مایل به پرداخت هزینه بابت آن هستند پیدا کنید.

مدیریت هزینه های احتمالی

آماده باشید که هزینه هر چیزی که لازم است تا کارتان را در بالاترین سطح ممکن از عملکرد انجام دهد، بپردازید.

موفقیت در کسب و کار

مدیریت منابع مالی

اصل برتری

– در حوزه کاری تان برتری را مد نظر بگیرید و سطوح عملکردتان را به استاندارد لازم ارتقاء دهید.

استفاده از تجارب افراد موفق

– موفقیت دیگران به شما این اطمینان را می‌دهد که اگر آنها می‌توانند آن کار را انجام دهند، شما هم می‌توانید با کار و تلاش کافی همان کار را انجام دهید.

اصل آماده باش

با اتکا به این اصل زندگی کنید: «آماده‌سازی مناسب قبلی، مانع از عملکرد ضعیف می‌شود.» بنابراین، خوب آماده باشید.

مهارت های کلیدی کسب و کار

– ۵ تا ۷ مهارت کلیدی برای حرفه‌تان مشخص کنید و یک برنامه عملی برای افزایش کارایی‌تان در هر یک از این زمینه‌ها برنامه‌ریزی کنید.

اصل انتقاد

– بازخوردهای روشن و ملموس از سوی همکارانتان را بپذیرید و پیشنهادات آنها را جدی بگیرید.

حرکت

سعی کنید به طور مداوم پیشرفت‌های خود را افزایش دهید و انتظار نداشته باشید که در یک شیرجه شگفت‌انگیز جهش بزرگی به جلو بزنید. هر روز تلاش کنید و بهره‌وری خود را افزایش دهید.

الگو برداری

– به یاد داشته باشید که همه افراد در سطح بالا، از پایین شروع کرده‌اند. بنابراین، دریابید که افراد یا سازمان‌هایی که شما تحسین می‌کنید چگونه به نقطه‌ای که اکنون در آن قرار دارند، رسیده‌اند و آنها را الگوی خود قرار دهید.

چرا کامل باش یا کمال گرا نباشیم؟
بخوانید

اصل پیشنهاد

پیشنهادات شغلی را بپذیرید؛ چون آنها شاخص‌هایی هستند که نشان می‌دهند شما کارتان را درست انجام می‌دهید و در حوزه خود در حال پیشرفت هستید.

موفقیت در کسب و کار

 رضایت شغلی

اصل رضایتمندی

– کارهایتان را پرشور و حرارت پیش ببرید و خودتان را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید کاری را که دوست دارید انجام دهید.

رازهای موفقیت در کسب و کار

 موفقیت شغلی

اکنون چه باید بکنید؟

 

قطعا برای همه افرادی که به موفقیت خود  به خصوص در حوزه کاری شان فکر می کنند، این سؤال پیش می آید که دقیقا باید چه کرد؟ یا از کجا شروع کرد و به کجا رسید؟ آنچه شما از کسب مهارت و ثروت فکری و مالی در خودتان پرورش داده و غنی کرده اید، در کنار سایر مهارت های نام برده می تواند تکمیل شود و کلید موفقیت شما باشد.

بنابراین، هنگامی‌که مهارت‌های مورد نیاز حوزه‌ کاری تان را شناسایی کردید، آنها را به عنوان اهداف خود روی کاغذ بنویسید، برای دستیابی یا پیشبرد آنها، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کرده و شروع به کار کنید؛ مهم نیست که چقدر طول می‌کشد، فقط ادامه دهید. نسبت به خودتان صبور باشید. رم در یک روز ساخته نشد! توسعه مهارت‌های مهم مدتی طول می‌کشد. اما اگر شما مقاومت کنید، در نهایت به یکی از موفق ترین افراد در حوزه کسب و کار و زندگی خود تبدیل خواهید شد.

منبع: آینده خودتو بساز….. برایان تریسی

برچسب ها

نرگس نظیف

من نرگس نظیف هستم ، متولد 1366 ، کارشناس ارشد زبان ادبیات فارسی و علاقه مند به موسیقی، شعر، ادبیات و هنر، شاعرکی ناقابل، نویسنده کتاب سکانس های عاشقانه - عاشق پیشرفت، یادگیری و موفقیت هستم و دوست دارم این موضوعات رو با بقیه انسانها به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن