ذهن قدرتمندمقالات

موفقیت شغلی را با این راه های ساده در آغوش بگیرید – قسمت دوم

ما ساعت های زیادی از روز را در محل کار خود می گذرانیم و برای ما موفقیت شغلی نه تنها به معنای افزایش درآمد، بلکه به معنای احساس رضایت بیشتری از زندگی نیز می باشد. هر فردی آرزوی داشتن یک شغل بسیار موفق را دارد تا از آن لذت ببرد و سبک زندگی مورد علاقه او را برای وی فراهم سازد. خبر خوب این است که داشتن یک شغل موفق چیزی است که به طور عمده تحت کنترل خود شما می باشد. بنابراین اگر می خواهید به موفقیت شغلی دست یابید و از آن لذت ببرید، کافی است راهکارهای ارائه داده شده در قسمت دوم این مقاله را علاوه بر موارد قسمت اول، به کار بندید. با ما همراه باشید .

استاد احمد محمدی
برای شنیدن Play کنید

۱۶- پروفایل لینکدین (LinkedIn) باید حرفه ای باشد

اگر افراد حرفه ای در کسب و کار بخواهند در مورد شما اطلاعات به دست بیاورند، احتمالاً نخستین جایی که دنبال آن خواهند گشت، شبکه اجتماعی Linkedin می باشد. پس جهت دستیابی به موفقیت شغلی، حتماً پروفایل Linkedin خود را حرفه ای بسازید.

۱۷- مکانی برای سابقه کارها و پروژه های موفق خود ایجاد نمایید

حتماً یک نسخه فیزیکی یا دیجیتال از مقالاتی که نوشته اید، کمپین های بازاریابی که طراحی و اجرا نموده اید، یا گزارش سالانه عملکردی و به طور کلی گزارشی از موفقیت شغلی خود آماده نمایید. بهتر است آن ها را در یک سایت شخصی به روز رسانی نمایید. حتماً در جلسات و برخورد با افراد (مدیر یا سرمایه گذار آتی) آن ها را به سایت ارجاع دهید.

۱۸- یاد بگیرید بفروشید

وقتی شما برای استخدام به شرکتی می روید، در واقع در حال فروش خدمات خود هستید. اگر فروشنده نباشید نمی توانید خودتان را بفروشید! پس حتماً یاد بگیرید که چگونه به صورت مؤثر و در زمان کوتاه فروش و به موفقیت شغلی دست یابید.

job-success- موفقیت شغلی

چگونه بر هنر فروش مسلط شویم- تام هاپکینز (Tom Hopkins)

۱۹- مذاکره نمودن صحیح را بیاموزید

تکنیک های مذاکره را بیاموزید. مذاکره یکی از شیوه های دستیابی به موفقیت شغلی است. البته جنگ و مبارزه هم شیوه ی دیگری است. بنابراین جهت دستیابی موفقیت شغلی یا مذاکره نمایید یا بجنگید!

 

مذاکره – برنامه فکرانه – احمد محمدی

۲۰- روش های مدیریت مدیر خود را بیاموزید 

در مسیر موفقیت شغلی، اتفاقات زیادی می افتند که شما شیوه کار، وظایف و شرایط را دوست ندارید. در این صورت شما یا باید تسلیم گردید و به شرایط تن دهید یا تلاش نمایید آن را (البته بصورت معقول و منطقی) تغییر دهید. در این صورت شما باید تکنیک های مدیریت رئیس خود را یاد بگیرید.

آیا باید با رئیس خود دوست باشیم؟

۲۱- یاد بگیرید ایمیل های مؤثر و حرفه ای بزنید

ارسال ایمیل یکی از راه های برقراری ارتباط و رسیدن به موفقیت شغلی است. ایمیل به نوعی یک شیوه مذاکره نیز می باشد. ایمیل لحن و تن صدا را انتقال نمی دهد، در نتیجه امکان درک اشتباه پیام بالاتر است. اینکه شما بیاموزید ایمیل های حرفه ای ارسال نمایید که به اهداف خود و موفقیت شغلی برسید، مهارتی خاص و منحصر به فردی خواهد بود.

job-success- موفقیت شغلی

۲۲- دست دادن به صورت حرفه ای را یاد بگیرید

دست دادن در جلسات و ملاقات ها آداب و راه هایی دارد. البته شاید این مورد جزء آموزش های سیاستمدارها باشد، اما آموختن آن برای مدیران و کارآفرینان توصیه می گردد. روش دست دادن در ملاقات اول می تواند تصویر مطلوبی از شما برای طرف مقابل بسازد.

۲۳- با استفاده از ابزارهای یادآور، بهره وری خود را افزایش دهید

همه تجربه نوشتن وظایف را در دفتر خود داریم. با گسترش موبایل های هوشمند، برنامه های زیادی برای مدیریت وظایف طراحی گشته است. البته همه این برنامه ها برای همه افراد مناسب نیست و کار نمی کند. بنابراین برنامه مناسب با خودتان را بیابید و از آن بهترین بهره را بگیرید.

24- از تأثیر شگفت انگیز مدیریت استرس در شغل خود غافل نشوید

امکان ندارد که شغلی بیابید که به شما استرس وارد نکند. استرس در تمامی مقاطع شغلی وجود خواهد داشت. چه شما کارمند ساده ای باشید یا مدیرعامل یک هلدینگ بزرگ، به طور حتم استرس خواهید داشت. بنابراین ناچارید روش مدیریت استرس را جهت کسب موفقیت شغلی بیشتر بیاموزید.

۵ راهکار ساده برای کاهش استرس شغلی

25- معذرت خواهی بی مورد و زیاد از حد ممنوع

عذرخواهی نمودن رفتار مؤدبانه و پسندیده ای می باشد. البته عذرخواهی های بیش از حد و بی علت، یا عذرخواهی برای اتفاقاتی که خارج از کنترل شما بوده، نشان دهنده اعتماد به نفس پایین، غیر حرفه ای بودن و مهارت کم است. وقتی عذرخواهی نمایید که قادر باشید شرایط را به طور قابل توجهی تغییر دهید.


26- بر «سندرم ایمپاستر» غلبه نمایید 

سندرم ایمپاستر (impostor syndrome) یک پدیده روانی است که در آن افراد نمی‌توانند موفقیت‌های خود را قبول نمایند. بر خلاف آن که شواهد بیرونی نشان می‌دهد که فرد با رقابت و تلاش به موفقیت رسیده‌ است، خود فرد تصور می نماید که شایستگی آن موفقیت را ندارد و آن ها کلاه‌بردار هستند! دلایل موفقیت خوش‌شانسی، زمان‌بندی یا نتیجه فریب دادن سایرین که آن ها باهوش یا تلاش‌گر هستند در نظر گرفته شده و توسط خود شخص مقبول واقع نمی گردد. اگر چنین تفکری دارید، حتماً بر آن غلبه نمایید. شما شایستگی موفقیت شغلی و غیر شغلی کنونی خود را دارید.

27- سطح انرژی و ساعت بیولوژیک بدن خود را بشناسید

بعضی افراد ساعت های صبح پر انرژی تر و هوشیار ترند، برخی وسط روز، برخی عصر ها و بعضی هم نیمه شب ها. شما باید بدن خودتان را بشناسید و ساعت مناسب را برای انجام کار مناسب برگزینید. در این صورت، کارایی شما به بالاترین حد خود می رسد و به موفقیت شغلی مورد نظر خود دست می یابید.

Job-success-7

تأثیرات ساعت بدن در زندگی – Biological Clock

28- خواب منظم داشته باشید

میزان ساعت خواب مورد نیاز خود را بدانید و خود را مقید نمایید، در ساعات منظمی (حتی در آخر هفته و تعطیلات) مطابق آن بخوابید. خواب منظم و کافی در تقویت حافظه و طول عمر موثر است.

۲۹- به این فکر کنید که اگر بیکار شوید، چه برنامه ای را جایگزین خواهید کرد

اگر به هر دلیل غیر منتظره و غیر قابل پیش بینی شما فردا شغل خود را از دست دهید، چه کار خواهید کرد؟ به این موضوع فکر نمایید و یک برنامه جایگزین اضطراری در نظر داشته باشید.

۳۰- یک کار یا پروژه کنار کار اصلی هم داشته باشید

اگر می توانید، مشاوره دهید یا یک پروژه مرتبط با مهارت هایتان در کنار شغل خود انجام دهید. این کار علاوه بر کسب درآمد، شما را با افراد بیشتری آشنا می نماید و شبکه اجتماعی شما را وسیع و روحیه شما را نیز بهتر می نماید که نتیجه آن دستیابی به موفقیت شغلی بیشتر است. فقط حواستان باشد خودتان را تحت فشار زیاد قرار ندهید.

۳۱- دوران بازنشستگی و زندگی بعد از آن را از یاد نبرید

شاید اندیشیدن به بازنشستگی در مراحل اولیه مسیر موفقیت شغلی جالب نباشد، ولی حتماً برای آن دوران سرمایه گذاری و سرمایه اندوزی نمایید. ابزارهای گوناگون مالی و پولی برای این هدف وجود دارد. صندوق های بازنشستگی، بیمه عمر، سپرده های بلند مدت و … همه از این نوع می باشند

۳۲- با یادگیری مداوم بر روی خودتان سرمایه گذاری نمایید

جهان هر روز در حال تغییر و رشد است و شما برای اینکه در شغل خود به روز باشید، باید همیشه مهارت های خود را به روز رسانی نمایید. روی خودتان سرمایه گذاری نمایید و مهارت هایتان را ارتقا دهید تا موفقیت شغلی خود را تسهیل بخشید.

۳۳- با شرکت در فعالیت های غیر انتفاعی حال خود را بهتر کنید

مهارتهای شغلی خود را در اختیار فعالیتهای خیریه و غیر انتفاعی قرار دهید. در این صورت حال بهتری خواهید داشت و سهم خود را به دنیا و همنوعان خود ادا می نمایید.

۳۴- علاقمندی ها و تنفرهای خود را کشف کنید

گاهی اوقات فهمیدن چیزی که دقیقاً می خواهید مشکل می باشد. در این زمان ها دانستن چیزهایی که نمی خواهید به حل مسأله کمک می نماید. آیا از شغل بازاریابی را دوست ندارید؟ یک شرکت دولتی خشک؟ بنابراین آن را انتخاب نکنید. با حذف گزینه هایی که دلخواه شما نمی باشد، گزینه های باقی مانده روی میز انتخاب های بهتری خواهند بود.

چگونه در شغلی که دوست نداریم پیشرفت کنیم؟

۳۵- همیشه اهداف شغلی جدیدی برگزینید

طبیعی است در مسیر موفقیت شغلی به هدفی که تعیین نموده بودید، دست یابید. بعد از آن چه می نمایید؟ متوقف می گردید؟ در نتیجه لازم است بعد از رسیدن به هر هدف، هدف بعدی انتخاب گردد. هدف شغلی بعدی شما چیست؟ جواب این سوال کمی مشکل به نظر می رسد.

۶ راهکار برای دستیابی به اهداف شغلی در کمترین زمان

نتیجه گیری:

در هر شغلی که باشیم، دوست داریم در آن موفقیت باشیم و پیشرفت نماییم. تمام راهکارهایی که در مقاله فوق ارائه شده اند بسیار ساده و کاربردی هستند. شما با کمی دقت، صرف انرژی و تمرین مداوم می توانید آنان را در شغل خود پیاده سازی کنید و به موفقیت شغلی مورد نظر خود برسید. البته لازم نیست که حتماً همه موارد فوق را انجام دهید، تعدادی را که خودتان احساس می کنید با انجامشان می توانید تغییرات زیادی در شغل خود ایجاد نمایید و مفید واقع می گردند، را انتخاب نمایید و به کار بندید.

  • به نظر شما کدام راهکار جهت موفقیت شغلی شما مفید تر است؟

[fusion_button link=”” text_transform=”” title=”” target=”_blank” link_attributes=”” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”pill” icon=”fa-smile far” icon_position=”left” icon_divider=”yes” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]لطفاً نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و سایر علاقمندان به اشتراک بگذارید[/fusion_button]

هر یک از ما رویاهایی در ذهن خود داریم چه بزرگ همچون داشتن شغلی ایده آل یا کارآفرینی، چه ساده مانند خرید کیف چرم مورد علاقه ما! و یا حتی بی اهمیت و احمقانه از نظر دیگران باشند، مهم این است شما زنده هستید و همچنان رویاپردازی می کنید! هیچ گاه تصور نکنید رویاهایی که دارید احمقانه اند! بلکه آن ها نقشه راهی هستند که شما را به مقصد الهی و کسی که مقدر شده باشید می رسانند. از رویاهای خود دست نکشید، اجازه ندهید نظر دیگران در مورد شما ارزشتان را تعیین نماید.

فرصت زندگی فوق العاده ای را که پیش رو دارید از دست ندهید و با کلیک بر روی لینک زیر و استفاده از این محصول متفاوت و جدید آکادمی بازار، تحولات شگرفی را در زندگی خود را ایجاد نمایید. زیرا با هر شرایط یا سن و سالی که دارید تنها چیز مهمی که باید یاد بگیرید، چگونگی کنترل ذهن و افکارتان است! زمانی که بتوانید ذهن خود را تحت کنترل خود درآورید، می توانید اختیار زندگی خود را، خود به دست گیرید!!!

دوره آموزشی غیر حضوری «معجزه قدرت ذهن»

تاثیر عادت های مثبت بر روند تصمیم گیری در زندگی از نگاه دن رابی
بخوانید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن