موفقیت به توان اعتماد به نفس

موفقیت و اعتماد به نفس
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

اعتماد به نفس و خودباوری می تواند موفقیت شما را در زندگی تضمین کند. البته شما نباید اعتماد به نفستان را معطوف به کسب توانایی هایتان در بعضی امور بدانید بلکه این خودباوری باید در تمام مراحل زندگی شما دیده شود و شما را به موفقیت برساند؛ پس خودتان را محدود به چیزی نکنید البته در این زمینه سوالات بسیاری وجود دارد که شما باید از خودتان بپرسید.

  • آیا تا به حال آرزو کرده اید « کاش اعتماد به نفس و خودباوری بیشتری داشتم؟
  • آیا فکر می‌کنید باید کارهای خاص و از قبل تعیین شده‌ای را در زندگی خود انجام دهید تا بعد از آن به احساس اعتماد به نفس و خودباوری برسید و موفق شوید؟
  • آیا همیشه انجام کارهای خود را مانند شروع شغلی جدید یا شروع رابطه با کسی را که به او علاقه‌مند شده‌اید به تأخیر می‌اندازید تا ابتدا به اعتماد به نفس کافی دست پیدا کنید و بتوانید نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید؟
  • آیا هیچ کاری انجام نمی‌دهید یا با بی‌حوصلگی کارهایتان را به انجام می‌رسانید به این امید که روزی برسد که اعتماد به نفس به طرزی معجزه آسا به سراغ شما بیاید؟
  • آیا در حالی که در زندگی تان به موفقیت رسیده اید اما باز هم در خود احساس اعتماد به نفس و اقتدار شخصی نمی‌کنید؟

خودباوری و اعتماد به نفس

اعتمادسازی فردی و موفقیت

 اعتماد به نفس چیست و چگونه به دست می آید؟؟؟

 

باید به شما بگوییم که کلید موفقیت در دستان شماست؛ اگر خودتان را باور داشته باشید و اعتماد کنید.

بیشتر مردم معنی واقعی کلمه‌ اعتماد به نفس را خوب درک نمی‌کنند؛ به همین خاطر اعتماد به نفس و خودباوری که مورد نظرشان است در زندگی خود تجربه نمی‌کنند. البته اگر با دید دیگری به مفهوم اعتماد به نفس نگاه کنید، موفقیت از آن شما خواهد بود و زندگی تان تغییر خواهد کرد. شما مجبور نیستید سال ها منتظر باشید. این تغییر می‌تواند از همین فردا شروع شود.

 

از همین حالا شروع کنید.

گام های موفقیت و اعتمادسازی فردی

 

  • موفقیت منتظر شماست؛ اگر به خودتان و توانایی هایتان اعتماد کنید.
  • مفهوم حقیقی اعتماد به نفس را بفهمید.
  • بفهمید چه چیزی به شما و دیگران اعتماد به نفس می‌دهد.
  • بفهمید که چطور در گذشته ناآگاهانه اعتماد به نفس را در خود از بین می‌بردید و بتوانید این عادت‌های غلط را کنار بگذارید.
  • بیاموزید که چطور اعتماد به نفس را در زندگی خود بیافرینید.

اعتماد به نفس چیست؟

 

اکثر ما فکر می‌کنیم اعتماد به نفس به این معناست که «به توانایی‌های خود ایمان داشته باشیم » مثلا توانایی این را داشته باشیم که بگوییم « من یک نقاش ماهر هستم و به مهارت خود شک ندارم می‌توانم از رنگ، به جا و به خوبی استفاده کنم.» یا « من یک فروشنده‌ حرفه‌ای هستم و به خوبی می‌دانم چگونه مشتریان را برای خرید جذب کنم» یا « من مردی با اعتماد به نفس بالا هستم که به راحتی می‌توانم زن‌ها را به خود علاقه مند کنم.»

این طرز فکر درباره مفهوم اعتماد به نفس باعث می‌شود که در بعضی کارها به خصوص مثل نقاشی، فروشندگی، عشق ورزیدن یا… مهارت فوق العاده‌ای داشته باشید تا در وجودتان احساس اعتماد به نفس و موفقیت کنید.

چالش های اعتماد به نفس کاذب

 

مهارت‌های کمی وجود دارند که شما می‌توانید به خوبی آن‌ها را یاد بگیرید و در انجام آن‌ها توانایی بالایی به دست آورید؛ پس اگر احساس اعتماد به نفس درونی خود را بر اساس آن دسته کارهایی که در آن‌ها به توانایی کامل رسیدید، به وجود آورید، فقط وقتی در حال انجام این قبیل کارها هستید، احساس اعتماد به نفس و موفقیت می‌کنید نه در همه اوقات.

مثلا اگر فروشنده‌ املاک هستید و در این کار مهارت بالایی دارید، فقط در مواقعی که بتوانید معامله‌ای را انجام دهید، احساس اعتماد به نفس می‌کنید و در بقیه‌ وقت‌ها این احساس خوب را ندارید یا اگر در مشاوره دادن به دیگران مهارت زیادی دارید، فقط در لحظاتی که دوستانتان برای مشورت کردن نزد شما می‌آیند، احساس اعتماد به نفس دارید، در صورتی که در بقیه‌ اوقات این طور نیست. اگر یک نویسنده یا مترجم هستید، فقط هنگامی که نوشتن مقاله یا کتابی را به اتمام می‌رسانید، احساس اعتماد به نفس می‌کنید ولی در غیر این صورت، احساس خوبی ندارید.

پس همان طور که می‌بینید؛ احساس اعتماد به نفس و خودباوری در وجود شما در صورتی تداوم دارد که در همه‌ اوقات شبانه روز به انجام دادن کاری بپردازید که در آن احساس اعتماد به نفس می‌کنید و همه‌ کارها را به نحو احسن انجام دهید و در آخر نیز نتیجه‌ خوبی بگیرید و به موفقیت برسید.

بنابراین، ما به شما تنها یک جمله می گوییم که

اگر خودتان را باور کنید، ریشه موفقیت در شما بارور خواهد شد.

منبع: اعتماد به نفس؛ باربارا دی آنجلیس

دیدگاه بگذارید

avatar