معرفی KPMG بزرگترین شرکت‌ ارائه دهنده خدمات مالی و حسابرسی(قسمت اول)

معرفی KPMG
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

KPMG بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات مالی و حسابرسی است که قصد داریم این مجموعه را معرفی کنیم.

به نقل از ویکی پدیا، چهار بزرگ، یکی از رمان‏ های «آگاتا کریستی» است، در عین حال می ‏تواند اشاره به یک مار هندی، محلی در غرب ویرجینیا باشد. همچنین اگر از طرفداران فوتبال باشید، چهار بزرگ می ‏تواند معرف منچستر یونایتد، چلسی، لیورپول و آرسنال باشد.

اگر از طرفداران مد هستید می‏ تواند به پاریس، میلان، نیویورک و لندن اشاره داشته باشد. اگر از علاقه­ مندان موزیک ترَش متال (thrash metal) باشید، می‏ تواند به «اَنتراکس»، «مگادث»، «متالیکا» و «اسلایِر» ارجاع داده شود. با این حال، چهار بزرگ برای اکثر مردم در دنیای کسب و کار، معرف «پرایس واتر هاوس کوپرز»، «دیلویت»، «ارنست و یانگ» و «KPMG» است.

این چهار شرکت با سهم زیاد خود در انجام حسابرسی شرکت‏ های بزرگ بین‏ المللی و بخش عمده کسب و کار محلی در بسیاری از کشورهای سراسر جهان، بر بازار حسابرسی دنیا تسلط دارند. جالب توجه آنکه، هر چهار شرکت با ترکیب کسب و کار اصلی خود؛ یعنی حسابرسی، با مشاوره مالی، سازمانی و مالیاتی، خدمات بسیار مشابهی را ارائه می‎دهند.

مطالعه بیشتر: معرفی KPMG بزرگترین شرکت‌ ارائه دهنده خدمات مالی و حسابرسی(قسمت دوم)

مطالعه بیشتر: زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان

با این که از نظر اندازه تقریباً برابر هستند، هرکدام در بخش ‏های خاص صنعتی، جغرافیایی، قابلیت ‏های فنی و ارائه خدمات، دارای نقاط قوت خاص خود هستند. برای آشناییی بیشتر با بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات مالی و حسابرسی با ما همراه باشید. در این مقاله آکادمی بازار به معرفی KPMG بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات مالی و حسابرسی می پردازد.  همچنین می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید.

شرکت MPMG

بر حسب تعداد توابع چهار شرکت، KPMG کوچکترین از بین آن­هاست. این شرکت ارائه دهنده خدمات مالی در بیش از ۱۴۰ کشور دایر می ‏باشد و با تحقق درآمد بیش از ۲۲ میلیارد دلار آمریکا در سال ۲۰۰۸، حدود ۱۳۵۰۰۰ نفر را در استخدام خود دارد. KPMG مانند همتایان خود، به یاد بود بنیانگذاران خود نام‏ گذاری شده است، هرچند اکثر مردم ایده ‏ای در مورد اینکه حروف اول آن نماینده چیست، ندارند.

حرف K به «پیتر کلینوِلد» مربوط می‏ باشد که در سال ۱۹۱۷ دفتر هلندی را بنیاد نهاد. حرف P نیز از «سِر ویلیام بارکلی پیت» مشتق شده که در سال ۱۸۷۰ شرکت حسابداری را در لندن دایر کرد.

حرف M از «جیمز مارویک» برگرفته شده که در سال ۱۸۹۷ همراه با «راجر میچل» «مارویک، میچل و شرکا» را در نیویورک تأسیس کرد. حرف G نیز به دکتر «راینهارد گُردلِر» اشاره دارد که رئیس شرکت آلمانی «دویچه ترولد گِشِلتاد» بود.

KPMG

ارائه دهنده خدمات مالی

فعالیت های KPMG

پس از یک سلسله ادغام ‏های اولیه، «پیت مارویک اینترنشنال» (Peat Marwick International) و «کلینوِلد مِین گُردلر» (Klynveld Main Goerdeler) در سال ۱۹۸۷ برای تشکیل KPMG  ارائه دهنده خدمات مالی با هم ادغام شدند. با این حال، این اتحاد بین‏ المللی از نظر مفهوم قانونی هرگز یک ادغام کامل نبود.

امروزه KPMG به لحاظ قانونی فدراسیونی از شرکت ‎های مستقل است که فعالیت ‏های خود را از طریق بدنه ­ای مشترک، در قالب KPMG بین‏ المللی، همگام می‎سازند. نقش KPMG بین‏ المللی، که به عنوان یک تعاونی سوئیسی ایجاد شده است، هماهنگ سازی و حمایت از شبکه جهانی شرکت ‏های ملیتی مستقل از هم است.

تعاونی خدماتی به مشتریان ارائه نمی‏ دهد، بلکه این اطمینان را در آن­ها ایجاد می ‏کند که تمام شرکت ‏های گروه، مجری استراتژی بین ‏المللی بوده و به طور مشترک، مجموعه ­ای تدوین شده از ارزش ‏ها و اصول حاکم بر کار روزانه را رعایت می‏ کنند. شرکت­ های عضو موظف به تنظیم استراتژی خاص خود زیر چتری مشترک و اجرای کسب و کار روزانه خود می ­باشند.

تصمیم گیری در KPMG

تصمیم‏ گیری در KPMG بین‏ المللی در سه تشکل جداگانه ساختار یافته است. بزرگترین گروه، شورای جهانی است که روی انجام وظایف حاکمیت در سطح بالا متمرکز بوده و میدانی را برای بحث آزاد و ارتباطات میان شرکت‏ های عضو KPMG فراهم می ‏کند. این گروه شامل نمایندگانی از 54 شرکت عضو می ­باشد. حکمران اصلی و بدنه نظارتی KPMG بین ‏المللی، انجمن جهانی است. رئیس انجمن جهانی، «تیموتی فِلین» از سازمان ایالات متحده است و  «جان هَریسون» از KPMG چین، به عنوان معاون رئیس کار می‏ کند.

در ترکیب هیئت مدیره نیز، «مایکل وارینگ» در مقام مدیر عامل شرکت از انگلستان بوده و «جان وِیمیر» برای آمریکا، «کارلسون تانگ» برای آسیا و اقیانوسیه و «جان گریفیث جونز» برای اروپا، خاورمیانه، آفریقا و هند، صندلی ریاست را در هریک از سه منطقه در اختیار دارند.

مسئولیت های کلیدی انجمن جهانی

علاوه بر این، شرکای ارشد نمایندگی از ۱۹ کشور عضو، مرجع تصمیم ‏گیری به شمار می ­آیند. مسئولیت‏ های کلیدی انجمن جهانی عبارتند از:

  • تصویب استراتژی KPMO
  • حفظ و بهبود نام تجاری
  • نظارت بر مدیریت KPMG بین‏ المللی
  • و همچنین تصویب سیاست‏  ها و روش ‏ها

بدنه سوم، تیم اجرایی جهانی است که در اصل، بدنه مدیریت KPMG بین ‏المللی بوده و توسط رئیس رهبری می‏ شود و شامل معاون رئیس، مدیر عامل شرکت، سران اجرایی جهانی، رهبران منطقه ‏ای و تعدادی از شرکای ارشد کشور می ­باشد. تیم اجرایی جهانی، اجرای استراتژی تایید شده توسط انجمن جهانی را بر عهده دارد و فرآیند های شناسایی و پیروی از سیاست ‏ها را ایجاد می ‏کند.

تیم اجرایی جهانی با در اختیار داشتن اعضای اجرایی و همچنین نمایندگان مناطق و کشور ها، قادر به تصمیم‏ گیری ‏هایی است که نشان‏ دهنده منافع شرکت ‏های عضو بوده و از اجرای تصمیم‏ گیری ‏ها به شیوه‏ ای به موقع و کارآمد اطمینان حاصل می ‏کند. تیم اجرایی جهانی توسط گروه فرمان جهانی پشتیبانی می‎شود که روی اجرای استراتژی جهانی و طرح کسب و کار در مناطق و ارائه دهنده خدمات مالی مربوطه خود متمرکز هستند.

اقدام استراتژیک

یکی از اقدامات استراتژیک مهم انجام شده در طول ده سال گذشته، تصمیمی بود که در سال ۲۰۰۱ تحت فشار نظارتی در پی مرگ «آرتور اندرسون»، برای حذف بخش عمده ‏ای از فعالیت‏ های مشاوره در تعدادی از کشورها اتخاذ شد.

در ایالات متحده خدمات مشاوره از هم جدا و با عنوان شرکتی جدید موسوم به «بِرینگ پوینت» (BearingPoint)، به بازار سهام آورده شدند، در حالی که فعالیت‏ های انگلستان و هلند به «آتوس اوریجین» فروخته شدند. با این حال، از آن زمان به بعد KPMG به عنوان ارائه دهنده خدمات مالی تصمیم گرفت خدمات مشاوره ­ای خود را بازسازی کند و بار دیگر به یک فعال مهم در این بازار تبدیل شود.

در سال ۲۰۰۸، خدمات مشاوره با تمرکز بر زمینه‏ هایی از قبیل بازسازی، ترکیب و ادغام، امور مالی شرکت، ریسک و پذیرش، مدیریت عملکرد و خدمات IT، فروشی ۷.۲۷ میلیارد دلاری را عاید ساخت. فروش در کنار حسابرسی به مبلغ ۱۰.۶۷ میلیارد دلار آمریکا رسید، در حالی که در زمینه اصلی سوم؛ یعنی مالیات، مجموع فروش ایالات متحده بالغ بر ۴.۷۳ میلیارد دلار بود.

شرکت KPMG یکی از ۴ شرکت بزرگ و موفق در زمینه حسابرسی در سطح بین المللی می باشد.  راز موفقیت KPMG هماهنگی و یکپارچگی بین شعبات مختلف این شرکت، ارائه خدمات گسترده و معتبر در سطح جهانی و مطابق با نیاز مشتریان محلی، تیمی کار کردن و در عین حال عدم دخالت شرکا در کار یکدیگر و … می باشد.

شما برای موفقیت در کسب و کارتان می توانید از مقالات آکادمی بازار از جمله مقالات کارآفرینی و کسب و کار استفاده نمایید.

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar