کارآفرینی / کسب و کارمقالات

مسیر موفقیت هموار نیست!

مسیر موفقیت، هموار نیست…

همه می‌خواهند موفق باشند؛ اما باید بدانید که مسیر موفقیت، یک مسیر راحت و بی دغدغه نیست! مسیر موفقیت با درد و رنج‌هایی همراه است. «راحتی» و «رشد» هیچ گاه همزمان با هم وجود نخواهند داشت! اما نکته زیبایی که در رابطه با موفقیت وجود دارد، این است که در دنیا جا برای موفقیت همه به اندازه کافی وجود دارد! همه می‌توانند موفق شوند اما هرکسی نمی‌تواند پا به مسیر موفقیت بگذارد!


استاد احمد محمدی

مسیر موفقیت هموار نیست!

آزمون زندگی!

زمانی که می‌خواهید موفق شوید، به رویاها و اهدافتان دست یابید، و کارهایی را که دوست دارید انجام دهید، زندگی شما را می‌آزماید! زندگی باید مطمئن شود که شما برای رسیدن به خواسته‌هایتان تا چه اندازه مصمم هستید؛ بنابراین، اولین کاری که در این آزمون انجام می‌دهد، این است که شما را با یک سری از رنج‌ها و سختی‌ها مواجه می‌سازد.

این سختی‌ها آنقدر رنج آور هستند که گاهاً ممکن است گریه کنید! گریه‌هایی که به هق هق می‌انجامند! این اتفاقی است که به هر حال رخ می‌دهد اما هیچ اشکالی ندارد! محکم باشید و آن را تحمل کنید. این بخشی از برنامه موفقیت است. اگر نتوانید «درد و سختی» را مدیریت کنید و از پس آن برآیید، پس یعنی واقعاً «موفقیت» را نمی‌خواهید!

اگر نمی‌توانید «نا امیدی» و «رنج» را تحمل کنید، بهتر است همین حالا تسویه حساب کنید و کنار بکشید! درست مانند زمانی که از کاری می‌ترسید، و هیچ وقت آن را تجربه نمی‌کنید!

اهمیتی ندارد که این درد و رنج چقدر شدید باشد؛ چیزی که مهم است، این است که شما بالاخره پاداش آن را می‌گیرید و به آنچه می‌خواهید، می‌رسید. شما می‌توانید هرآنچه می‌خواهید باشید، داشته باشید یا انجام دهید!

تصویر سازی ذهنی - برگزیده ای از فیلم دست های سنگی (Hands Of Stone - 2016)
بخوانید

همه ما در مسیر رسیدن به خواسته هایمان، با درد و رنج‌هایی مواجه می‌شویم اما نکته‌ای که مهم است، این است که آیا از آن‌ها عبور می‌کنیم یا در همان جا می‌مانیم؟ بسیاری از افراد، نمی‌توانند از مرحله سختی‌ها عبور کنند! آن‌ها میدان را خالی می‌کنند و عقب می‌کشند. اما فقط تعداد کمی از افراد هستند که بلند می‌شوند و با قدرت بیشتری ادامه می‌دهند!

مسیر موفقیت هموار نیست!

نتیجه آزمون

اگر بتوانید مشکلاتی را که با آن‌ها روبرو می‌شوید پشت سر بگذارید، به قدرت نامحدودی دست خواهید یافت که توسط آن می‌توانید هر کاری را انجام دهید! از آن پس، با مسائل زندگی راحت‌تر کنار می‌آیید زیرا یاد گرفته‌اید که از پس سختی‌ها برآیید. بنابراین اتفاقات غیر منتظره، کمتر شما را می‌آزارند و کمتر غافلگیر می‌شوید.

برای موفق شدن، مدیر شدن، پدر و مادر شدن، کار آفرین شدن یا یک رهبر خوب بودن، دستورالعملی به شما داده نمی‌شود، اصول هیچ یک از این‌ها را در هیچ کجا به شما نمی‌آموزند، شما این اصول را در مدرسه یا دانشگاه نخواهید آموخت، بلکه خودتان باید آن را از طریق آزمون و خطا، شکست‌های پیاپی، سختی‌ها و تحمل رنج‌ها یاد بگیرید!

پس زمانی که اتفاق غیر منتظره‌ای برایتان می‌افتد، به جای اینکه غافلگیر یا مأیوس شوید، از خود سؤال کنید: «چه درسی باید از این اتفاق بگیرم تا مرا یک قدم به خواسته‌ام نزدیک‌تر کند؟» اتفاقات بد، به ظاهر بد هستند! همه آنها برای هدفی بر سر راه ما ظاهر می‌شوند؛ اگر آن درسی را که باید، از آن‌ها نگیریم، آن اتفاقات آنقدر تکرار می‌شوند تا بالأخره پیام آن‌ها را دریابیم.

آیا می دانید خودباوری اولین قدم برای رسیدن به موفقیت است
بخوانید

اتفاقات بد، هرگز ذاتاً بد نیستند؛ فقط به این دلیل که خلاف انتظار ما رخ می‌دهند، ما به آن‌ها بر چسب «اتفاقات بد» را می‌چسبانیم! پس این بار که اتفاق به ظاهر بدی برایتان رخ داد، به جای آنکه به آن واکنش نشان دهید، به آن پاسخ دهید! بدین صورت که آرامش خود را حفظ کنید، درباره آن فکر کنید، سعی کنید پیامی که به همراه دارد را دریابید، و سپس بلند شوید و با صدای بلند فریاد بزنید: «من یک قدم به خواسته‌ام نزدیک‌تر شدم!»

موفقیت، چیزی جز یک تصمیم نیست؛ زمانی که تصمیم به موفقیت می‌گیرید، یعنی به کائنات اعلام می‌کنید که آماده هستید تا مسیر آن را هر چقدر هم سخت باشد، تا انتها ادامه دهید. پس اگر تصمیم‌تان را گرفته‌اید، با روبرو شدن با سختی‌ها به خود اطمینان دهید که در مسیر درستی قرار دارید…

مسیر موفقیت هموار نیست!

گاهی تمامی آنچه که برای کسب موفقیت باید انجام دهیم را می‎دانیم، اما صرفاً به یک مشوق نیاز داریم و چیزی که انگیزه‌ی ما را دوباره به جریان بیاندازد و اهرمی باشد برای استارت زدن یک پروسه… سمینارهای مختلف و متعددی برای این امر وجود دارند که باعث ایجاد جهش و انرژی خوبی برای ما می‌شوند تا بتوانیم با نیرویی هرچه بیشتر از قبل با راه پیشِ رو مواجه شویم.

برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن