قانون جذب در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

قانون جذب - کتاب
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

اگر شما هم به دنبال ترفند های موفقیت و رسیدن به اهداف هستید و در این زمینه کتاب ها و مقالاتی را هم خوانده اید؛ حتما در مورد قانون جذب و نحوه تاثیر آن بر زندگیتان نیز اطلاعاتی دارید. قانون جذب یک اصل  کلی دارد که : “هر آن چه که به آن می اندیشید برایتان اتفاق می افتد.” خوشبختانه یا بدبختانه تحقیقات بسیاری درستی این اصل  و قانون جذب تایید کرده اند. متدهای مختلفی برای استفاده از قانون جذب برای رسیدن به اهداف وجود دارند.در کتاب «بنویس تا اتفاق بیافتد» نوشته هنریت کلاوسر به شیوه ای از استفاده از این قانون برای رسیدن به اهداف اشاره شده است که در آن هر آنچه که می خواهیم بر روی کاغذ نوشته و تاریخ آن روز را در زیر آن درج میکنیم. خانم کلاوسر یکی از استاد های دانشگاه های واشنگتن کانادا سیاتل و.. بوده و سمینار های متعددی را در حوزه توسعه فردی و روانشناسی برگزار کرده است.

نگاهی اجمالی به کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

همانطور که از نام این کتاب پیداست، این کتاب در مورد نوشتن اهداف روی کاغذ و اهمیت آن سخن می گوید. نوشتن اهداف و ثبت اهداف از کار های بسیار مهمی است که می تواند شما را در راه رسیدن به اهدافتان کمک کند. شاید این کاربرایتان بی معنی باشد اما نوشتن خواسته هایتان روی کاغذ به نوعی یک تاثیر روانی بر روی افراد دارد؛ به این صورت که با ثبت این خواسته ها به طور فیزیکی،  ذهن شما نیز شروع به پردازش این عمل می کند. مفهوم کلمات در ذهن شما ثبت می شوند؛ هر آن چه که در ذهنتان پرورانده اید حالا به عنوان پروندهای تازه ای که منتظر حل شدن هستند در ذهنتان تثبیت می شوند.

write to happen

تفاوت این پرونده ها با افکاری که قبلا داشته اید و به عنوان اهدافتان در فضای ذهنتان شناور بودند این است که حالا قفسه بندی شده اند. ذهن شما در صدد رسیدن به یک راه حل برای این پرونده ها شروع به کار می کند؛ به همین خاطر خانم کلاوسر در کتابش به نوشتن اهداف بر روی کاغذ تاکید بسیاری می کند و می نویسد:

«بعضی‌ها دفتر خاطرات دارند؛ بعضی‌ها افکار خود را روی دستمال، پشت پاکت‌ های نامه، تکه کاغذهای بریده شده از یک دفتر یا هر تکه کاغذ دیگری که دم دست باشد می‌نویسند. نگران نوع کاغذی که استفاده می‌ کنید یا اینکه باید در یک دفتر بنویسید یا روی یک تکه کاغذ نباشید. هر نوع کاغذی اعم از خط دار یا بی‌خط، گران یا ارزان، در یک دفتر یادداشت یا جدا از آن، و با هر نوع خودکاری یا مدادی با هر رنگی مناسب است. تنها قانون من این است که هر بار چیزی می‌نویسید زیر آن تاریخ بزنید

باید دقت داشته باشید که برای استفاده از قانون جذب باید طبق اصول آن عمل کنید. با در نظر گرفتن افکار مثبت شادی را به زندگی خود جذب کنید. توجه داشته باشید که با حوصله و ظرافت جملات خود را انتخاب کنید.

write to happen

قانون جذب همراه با تلاش

در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد کلاوسر بیشتر بر روی مکتوب کردن اهداف تمرکز کرده است. در حالی که ممکن است این کار ذهن بعضی افراد را از تلاش و فعالیت برای رسیدن به اهدافشان دور کند. هر چند افرادی که اهداف خود را می نویسند شانس بیشتری برای رسیدن به آن ها دارند اما این موضوع نباید تلاش فیزیکی شما را برای رسیدن به خواسته هایتان کاهش دهد. خواستن بدون تلاش کردن هیچ نتیجه ای ندارد. پس قانون جذب نیز زمانی نتیجه می دهد که شما واقعا برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید. اهداف شما باید در راستای عملکردتان باشد؛ یا به عبارتی دیگر اهداف شما باید فعال و عملی باشند وگرنه به رویاهایی دست نیافتنی تبدیل می شوند. در این صورت هر چقدر هم روزانه آن ها را مکتوب کنید نتیجه ای به عمل نمی آورد. همیشه به یاد داشته باشید تلاش عامل اول موفقیت شماست.

ذهن انسان بسیار قدرتمند است. ذهن مانند یک اسب وحشی است. رام کردن آن کار بسیار سختی است اما اگر موفق شوید این اسب وحشی آنقدر تیزرو و چابک است که می تواند قله های موفقیت را فتح کند. اگر ذهنتان را با عملکردتان هماهنگ کنید موفقیت های بزرگی در پیش روی شماست. اگر بدنبال راهکار هایی برای عملی کردن این کار هستید دیگر نگران نباشید! در آکادمی بازار ما این رازها را در اختیار شما قرار می دهیم تا دیگر مجبور نباشید راهی را که بارها توسط افراد مختلف طی شده دوباره تجربه کنید و وقت و انرژی تان تلف شود. تمامی تجربه های خود را در این باره در محصول «معجزه قدرت ذهن» گردآوری کرده ایم. برای آشنایی با این محصول می توانید بر رویس لینک زیر کلیک کنید:

دوره آموزشی غیر حضوری «معجزه قدرت ذهن»

دیدگاه بگذارید

avatar