ویدئو هاویدئو های استاد احمد محمدی

عادت ها- احمد محمدی

عادت چیست؟

عادت ها رفتارها و آدابی هستند که به طور خودکار انجام می دهیم، و به ما امکان انجام فعالیت های ضروری روزانه مانند مسواک زدن، حمام کردن، لباس مرتب پوشیدن برای رفتن به سرکار ، و کارهایی از این قبیل را بدون اینکه به آن ها فکر کنیم، فراهم می آورد. عادت های ناخودآگاه، منابعی را برای ذهن ما آزاد می کنند که سبب می شوند مغز ما قادر به انجام وظایف پیچیده تری مثل حل مسئله یا تصمیم گیری درمورد شام باشد.

همه ما عادت هایی داریم و روزانه صدها عادت دیگر را هم فعال می کنیم. این عادت ها می توانند به سه دسته تقسیم شوند. اولین گروه، عادت هایی هستند که به آن ها توجهی نداریم، چون بخشی از زندگی ما شده اند، مثل بستن بند کفش یا مسواک زدن. دسته دوم،‌ عادات خوب هستند و ما سخت سعی داریم که بر آن ها مداومت ورزیم مثل ورزش کردن، خوب غذا خوردن یا خوابیدن به اندازه کافی. گروه آخر، عادات بد هستند مثل سیگار کشیدن، پرخوابی یا انجام دادن کارها در لحظه آخر.


طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه Duke ، چهل درصد اعمال روزانه ما بر حسب عادت هستند نه تصمیمات ما. این نکته گویای آن است که می توانیم تغییرات بزرگی را در زندگی خود با حذف عادات بد و جایگزین کردن آن ها با عادات خوب، ایجاد کنیم. افرادی که این موضوع را کاملاً دریافته اند، توانسته اند راه هایی جدید و قدرتمندی را برای تغییر زندگی خویش پیدا کنند.

بهترین راه برای تغییر عادات بد، این است که مستقیماً آن ها را با عادات جدید جایگزین کنیم. زمانی که عادتی جدید پیدا می کنید،‌ ذهن شما مسیر های عصبی جدیدی را ایجاد می کند که به شما کمک می کند تا راحت تر آن عادت ها را انجام دهید.

اما چرا اغلب افراد دوباره به عادت های قبلی خود برمی گردند؟! زیرا مسیرهای عصبی که در نتیجه عادت ها ایجاد شده اند هیچ گاه حذف نمی شوند. آن عادت ها همیشه وجود دارند تا هر زمان که اگر خواستید دوباره برگردید و آن عادت ها را با همان مسیرهای قبلی انجام دهید.  مطمئناً این قضیه، ما را در انجام بسیاری از وظایف روزانه به طور خودکار کمک می کند مثل قدم زدن، دویدن، و غذا خوردن. ما نیاز نداریم که قبل از غذا خوردن، نوشیدن، یا قدم زدن مکث و فکر کنیم! چون بسیاری از مسیرهای موجود هرگز پاک نمی شوند، و بهترین راه برای تغییر عادات بد این است که آن ها را با عادات خوب جایگزین کنیم.

آقای احمد محمدی در ویدئوی فوق، در مورد عادت و نحوه ی ایجاد عادات خوب و ترک عادات بد توضیحاتی ساده و راه حل های مؤثری ارائه می دهند. امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان واقع شود.

با توجه به مطالب فوق و همچنین ویدئوی تدریس استاد احمد محمدی، در می یابیم که عادت چیزی است که بر موفقیت و شکست ما بسیار اثرگذار است. بنابراین همان طور که گفته شد باید سعی در ترک عادت های بد خود و جایگزینی آنان با عادت های خوب و جدید نماییم. به این طریق است که می توان راه موفقیت و دست یابی به اهداف  را هموار نمود. استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت، در مورد تأثیر عادت های خوب و پسندیده بر روی موفقیت های ما صحبت و به ما مطالب و نکاتی را در مورد راه های موفقیت از جمله ترک عادت های بد ارائه خواهند نمود. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن، به آدرس زیر مراجعه نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

مطالب مرتبط

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
۱۰ عادتی که باید ترک کنید تا فردی موفق شوید
معجزه ی عادت های خوب و پایبندی به آنها
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن