ذهن قدرتمندموفقیت / انگیزشی

شکرگزاری، راهکاری برای پایان همه رنج ها!

سپاسگزاری آگاهانه و عاشقانه یکی از قدرتمندترین ابزارهای جذب نعمت و فرصت‌های بیشتر است. زیرا شکرگزاری، بهترین روش برای تغییر سطح ارتعاشی شماست. وقتی شکرگزاری می‌کنید، یعنی دارید به داشته‌ها و چیزهای خوب زندگی‌تان توجه می‌کنید؛ بنابراین احساس‌تان خوب و مثبت است، در نتیجه ارتعاش مثبت از خود ساتع می کنید.

انتظار معجزه داشتن، بدون سپاسگزار نعمات بودن کاملاً بی معناست. تمرین سپاسگزاری به شما اجازه می‌دهد که از ذخایر انرژی نامحدود عالم هستی استفاده کنید. نگرش سپاسگزارانه، خصوصاً در اول صبح پس از برخاستن از خواب، و شب‌ها پیش از خواب یعنی زمانی که در حالت آلفای ذهنی هستید، در احساس شما تفاوت چشمگیری ایجاد می‌کند.

آنتونی رابینز در یکی از سمینارهای خود می‌گوید: «شما به وسیله هرکدام از این سه روش، می‌توانید به هر رنجی پایان دهید: قدردانی، سپاسگزاری، عشق!

سپاسگزاری

هنگامی که در حال رنج بردن هستید، چیزی برای سپاسگزاری پیدا کنید. قلبی که در سینه‌تان می‌تپد، چیزی نیست که شما برای بدست آوردنش تلاش کرده باشید. قلب‌تان به شما بخشیده شده است! برای بدست آوردن آن، لازم نبوده کاری انجام دهید. بلکه خداوند آنقدر عاشقانه شما را دوست داشته، که آن را به عنوان هدیه زندگی‌تان به شما بخشیده است و این موهبت تا زمانی که قلبتان می‌تپد، ادامه دارد.

ولی اغلب ما حتی به این موهبت توجه هم نمی‌کنیم! وقتی قدردان باشید، وقتی شکرگزار باشید، وقتی عشق بورزید، رنج‌هایتان ناپدید می‌شوند. دو تا از احساسات منفی ای که حال همه ما را بد می‌کنند، «خشم» و «ترس» هستند. این دو احساس، بیشتر از هر احساس منفی دیگری، تجارت، روابط، شادی و سلامتی ما را نابود می‌کنند.

با تغییر رفتار خود، در بهبود روابطمان با دیگران نقش داشته باشیم
بخوانید

آیا می‌دانستید اگر تنها به مدت 4 دقیقه عصبانی باشید، سیستم ایمنی بدنتان به مدت 4 تا 5 ساعت متوقف می شود؟ این یک واقعیت اثبات شده علمی است! پس رنج بردن ما، حتی به مدت خیلی کوتاه، تاثیری عمیق بر سلامتی ما دارد. بنابراین، کاری که باید انجام دهیم این است که در چنین لحظاتی، فوراً چیزی را برای شکرگزاری پیدا کنید؛ چیزی که به آن عشق می‌ورزید… بدین طریق، فوراً آرام می‌گیرید. با این کار، در واقع توجه‌تان را از چیزی که در آن لحظه باعث رنجش‌تان شده است برداشته، و فکر مثبت دیگری را جایگزین آن می‌کنید.»

چند نفر از شما در زندگی‌تان چیزهایی برای سپاسگزاری و قدردانی دارید؟ قطعاً همه شما! پس بگذارید همین حالا ظرف مدت 2 دقیقه به شما نشان دهیم که چگونه می‌توانید به رنج‌های خود پایان دهید…

قدردانی و شکرگزاری

روش شکرگزاری

صبح‌ها به محض بیدار شدن، ذهن شما در حالت آلفا قرار دارد؛ یعنی زمانی که بیشتر از هر وقت دیگری می‌توانید آن را برنامه‌ریزی کنید. بنابراین وقتی که از خواب بیدار شدید، شروع به نوشتن 10 مورد از چیزهایی کنید که در زندگی‌تان بابت آنها شکرگزار هستید. سپس آنها را با احساس بخوانید. یعنی هنگام خواندن، با تمام وجود داشتن آنها را حس کنید و بگویید «خدایا شکرت!»

و شب ها وقتی به رخت خواب می روید، بلافاصله قبل از خواب که مجدداً ذهن در حالت آلفا قرار دارد، 5 مورد از اتفاقات خوبی که در طول روز برایتان اتفاق افتاده، و یا اتفاقات بدی که قرار بوده اتفاق بیافتد اما اینطور نشده را مرور کرده و باز هم با احساس مثبت و از اعماق وجودتان شکرگزاری کنید.

سخنرانی دارن هاردی -فواید شکر گزاری از داشته ها
بخوانید

وقتی با احساس شکرگزاری که یک احساس مثبت است و ارتعاش بسیار قدرتمندی دارد به خواب می‌روید، این ارتعاش مادامی که در خواب هستید از شما ساتع می‌شود. همچنین وقتی روزتان را با شکرگزاری آغاز می‌کنید، تمام روز احساس خوبی دارید و اتفاقات خوبی را به سوی خود جذب می‌کنید.

تشکر کردن

پیشاپیش سپاسگزار باشید

یکی از قدرتمندترین فواید سپاسگزاری، استفاده از آن در فرایند خلق برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان می‌باشد. خواسته خود را با عبارت «من بسیار خشنود و سپاسگزار هستم که…» آغاز کنید و جمله را هر طور که می‌خواهید ادامه دهید. به عنوان مثال: «من بسیار خشنود و سپاسگزار هستم که در خانه مورد علاقه‌ام زندگی می‌کنم.»

و یا می‌توانید هر خواسته دیگری که دارید را بنویسید. وقتی بابت آنچه که هنوز ندارید، سپاسگزاری می‌کنید و احساس سپاسگزاری‌تان آنچنان قدرتمند است که انگار اکنون به آن خواسته رسیده‌اید، پیام‌های قوی ای را به کائنات ارسال می‌کنید. این پیام‌ها می‌گویند که شما پیشاپیش به خواسته خود دست یافته‌اید و هم اکنون بابت آنها سپاسگزار هستید.

 

راه‌های زیادی برای بهتر کردن کیفیت سطح زندگی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها را نمی‌دانیم، یا به شکلی دیگر، روش‌هایی برای بهتر زندگی کردن وجود دارد که برخی از آن‌ها را می‌دانیم، اما یا آن‌ها را بکار نمی‌گیریم، یا مشغله‌هایی که داریم، باعث کم‌رنگ‌تر شدن استفاده از آن شده است. زندگی رویایی خود را داشته باشید…

برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن