مقالاتموفقیت / انگیزشی

سخنرانی ویل اسمیت – ترس های نابجا

ویل اسمیت در  سال 1968 درآمریکا متولد شد. ویل اسمیت دومین فرزند خانواده بود و اسم پدر و مادرش ویلارد سی و کرولاین اسمیت است. خانواده اسمیت از نژاد آفریقایی – آمریکایی بودند.

استاد احمد محمدی

 

 

ویل‌ اسمیت‌ یکی‌ از هنرپیشه‌ های‌ سیاه‌ پوست‌ معروف هالیوود می باشد.اسمیت با نقش‌ آفرینی‌ در فیلم‌ هایی‌ مانند وصلت‌، پسران‌ بد و مردان‌سیاه‌ پوش‌ توانست‌ به‌ موفقیت‌ بین‌ المللی‌ برسد. ویل اسمیت نه‌ تنها در عرصه‌ سینما بلکه‌ در صحنه‌ خوانندگی‌ نیز حضوری‌ پررنگ‌ دارد. ویل‌ اسمیت‌ یکی‌ از هنرپیشه‌ هایی‌ است‌ که‌ با تبعیض‌ نژادی‌ در آمریکا مبارزه‌ میکند و تاکنون‌ چندین‌ بار دست‌ به‌ فعالیت‌ های‌ بشر دوستانه‌ به‌ ویژه‌ برای‌ سیاه‌ پوستان‌ زده‌ است‌.

سخنرانی ویل اسمیت - ترس های نابجا

در این قسمت سخنرانی تاثیر گذار از ویل اسمیت در مورد ترس را برایتان آماده کرده ایم:

یک روز که با دوستانتان در حال خوردن غذا هستید به شما پیشنهاد میشود که فردا  برای چتر بازی به بیرون بروید و شما هم قبول میکنید وقرار میگذارید که همه باهم بروید . اما وقتی شب میرسد و میخواهید بخوابید یک دفعه وحشتی به سراغتان می آید . و حس میکنید که دارین از یک هواپیما به بیرون میپرید و با خود میگویید که چرا باید این کار را بکنم ؟

همانطور که دراز کشیده اید بدترین خواب عمرتان را تجربه میکنید . و فردای آن روز به جایی که قرار بود با دوستانتان بروید حضور می یابید . سوار اتوبوس میشوید و با خود فکر می کنید که آیا دوستانتان نیز همچین شبی داشته اند . زیرا همه ی آن ها نشان دادند به ظاهر که چتر بازی را دوست دارند . و شما بین دوستانتان نمیخواهید فردی کودن و ترسو باشید که نمیخواهد از هواپیما بپرد ، به آنجا میرسید و تمام وسایل ایمنی هم همراهتان است و اطرافیانتان میگویند اگر چتر باز نشود چه کار کنیم ؟

هواپیما بالاتر وبالاتر می رود وبه ارتفاع 14000 پایی میرسید ، و میفهمید که یک چراغ هم نیز وجود دارد به رنگ قرمز ،سبز و زرد . و شما هیچ اطلاعی از آن ندارید و نمی دانید قرار است چه اتفاقی بیفتد . منتظرید که چراغ زرد میشود بعد سبز و یکی در هواپیما را باز می کند . و متوجه میشوید هرگز نترسیدید آنقدری که الان در یک هواپیمای درباز هستید . جلوتر می روید و یک نفر شما را تا لبه ی هواپیما میبرد . و اکنون دیگر وقتش رسیده اما وقتی به پایین نگاه میکنید در حده مرگ ترسیده اید . تا سه شماره میشمارن سپس با شماره دو شما را به پایین می اندازند . چون همه در شماره 3 خودشان را عقب میکشند . در حال افتادن به پایین فریاد میکشید و در یک لحظه متوجه میشوید بهترین لحظه ی زندگیتان را تجربه میکنید و در حاله پروازید . ولی حس نمیکنید که در حال سقوط  هستید گویی بر روی باد سوار شده اید . و اکنون در جریان قرار گرفته اید و ترسی ندارید و متوجه میشوید که در حساس ترین نقطه ی خطر قرار دارید و کمترین میزان ترس را دارید و برایتان شگفت انگیز است زیرا در حال پروازید و واقعا این کار را دارید انجام می دهید 20 ثانیه ،25 ثانیه و الی آخر .

سخنرانی ویل اسمیت - ترس های نابجا

و ، وقت کافی را برای لذت بردن دارید . و حالا چرا باید در شبه قبل در رختخواب بترسید و این ترس برای چیست؟

چرا وقتی در مسیر هستید میترسید چرا از صبحانه ات لذت نمیبری ؟ این ترس چه کمکی به شما میکند اصلا برای چه و ترس از چه چیز؟

چون شما که هنوز نزدیک هواپیما نشده اید . و تمام راه حل برای این موضوع سعی در برداشتن یک قدم به جلو است . و این ترس فقط روزه شما را خراب میکند و حتی لازم نیست خودتان بپرید . و ناگهان در همان لحظه که باید وحشت کنید متوجه میشوید در حال تجربه ی یکی از بهترین لحظات زندگیتان هستید . و خداوند برای شما در پشت این ترس ها بهترین چیز ها را قرار داده است و پشت تمام ترس هایتان بهترین چیز های زندگی منتظرتان است .

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن