زندگینامه افراد موفقمقالات

زندگینامه کارلوس اسلیم هلو ثروتمند مکزیکی و هفتمین ثروتمند جهان

کارلوس اسلیم هلو،یکی از ثروتمندترین افراد اهل مکزیک است و طبق بررسی های مجله مشهور فوربز در سال 2018،جزو هفتمین افراد ثروتمند دنیا انتخاب شد . این تاجر و سرمایه گذاربسیار موفق مکزیکی با در دست داشتن 67 میلیارد دلار سرمایه خالص، یکی از موفق ترین و بزرگترین مردان جهان در زمینه تجارت و بازرگانی به حساب می آید. همراهان عزیز آکادمی بازار هدف ما در این مقاله آشنایی شما را با زندگی نامه کارلوس اسلیم هلو و برخی از عقاید و خصوصیات اخلاقی او در رابطه با کسب و کار و تجارت آشنا کنیم. لطفا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

زمان کودکی و نوجوانی کارلوس اسلیم هلو 

 

کارلوس اسلیم هلو در سال 1940 در شهر مکزیک به دنیا آمد . کارلوس در یک خانواده کاتولیک با اقلیت مارونی متولد شد، و اسم پدرش جولیان اسلیم حداد است  و اسم مادرش نیز لیندا هلو عطا است. والدین کارلوس هر دو اصالتا از مهاجران لبنانی بودند که قبل از به دنیا آمدن کارلوس به مکزیک مهاجرت کرده بودند.

کارلوس توسط پدر و مادرش و بر طبق ارزش های استواری تربیت شد. پدرش وقتی که کارلوس نوجوان بود، روش خواندن اسناد مالی و سرمایه گذاری کردن را به صورت کامل به او یاد داده بود. جالب است بدانید که کارلوس اسلیم وقتی که دوازده سال داشت نخستین سهام خودش را در یک بانک مکزیکی خرید و وقتی که پانزده سالش شد ، در یکی از بزرگ ترین بانک های مکزیک تبدیل به یک سهام داربسیار بزرگ شد. کارلوس در همان سن هفده سالگی در شرکت پدرش شروع به کار کرد و هفته ای 200 پرو درآمد به دست می آورد.

کارلوس اسلیکم در زمان دانشجویی خود ، در یک دانشگاه ملی مستقل مکزیک و در رشته مهندسی عمران تحصیل کرد و در سال 1961 از آنجا فارغ التحصیل شد. همچنین او در آن دانشگاه به صورت همزمان مشغول تدریس برنامه ریزی و جبر بود ، و در واقع هم در دانشگاه ، دانشجو و هم استاد بود.

شروع فعالیت حرفه ای

 

شروع فعالیت حرفه ای
شروع فعالیت حرفه ای

کارلوس اسلیم بعد از اتمام تحصیل ، نخستین شرکت خودش را که یک شرکت بیمه ای بود، احداث کرد واسم آن را Inversora Bursatil گذاشت. درست است که کارلوس اسلیم به عنوان رئیس شرکت بزرگ مخابراتی تلمکس، رئیس شرکت مختلف کارسو ویکی از بهترین بنیانگذاران شناخته شده است، ولی او بیشتر ثروتش  حاصل از سرمایه گذاری های موفق تجاری اش است.

چگونه یک دفتر تصویری و ذهنی قدرتمند بسازیم؟
بخوانید

اسلیم کارلوس هلو در دهه های 60، 70 و 80 میلادی تمام وقت خودش را در راه ایجاد سرمایه گذاری های متنوع گذاشت و اکنون بر روی اقتصاد مکزیک نظارت وحکم فرمایی می کند. او برای کسب درآمد یک استراتژی بسیار جالب دارد و آن این است که از هرگونه خطا و شکست دور باشد. او در ابتدا شرکتهایی که در حال دست و پا زدن هستند را به صورتی در عرصه اقتصادی به دست می آورد. سپس قبل از این که سهام خودش را در آن شرکت ها با سود بفروشد، آن ها را به شرکت های هلدینگ چند میلیون دلاری تبدیل می کند.

سرمایه گذاری های مختلف اسلیم کارلوس

سرمایه گذاری های مختلف اسلیم کارلوس
سرمایه گذاری های مختلف اسلیم کارلوس

یک ضرب المثل بسیارجالب در مکزیک وجود دارد که می گوید: «محال است که وارد مکزیک شوید و هر لحظه پولتان به جیب اسلیم نریزد»! این ضرب المثل تا حدود بسیار زیادی حقیقت دارد. چرا که اغلب مسائل و احتیاجات روزمره در مکزیک به نوعی با سرمایه گذاری های کارلوس اسلیم رابطه مستقیم دارد . به طور مثال در حدود 92 درصد از خطوط تلفن مکزیک به اسلیم متعلق است وبسیاری از مردم احتیاجات روزمره زندگی خود را از فروشگاه های زنجیره ای که او احداث کرده تامین می کنند. و یا این که برای خوردن غذا در مکزیک به یکی از 180 رستوران زنجیره ای که اسلیم احداث کرده مراجعه می کنند.

حتی او لاستیک ماشین های مکزیکی ها را تامین می کند و همچنین از بزرگترین پیمانکاران راه سازی می باشد. اسلیم،از تامین کنندگان قهوه مکزیک است و مردم حتی از بانک های او وام می گیرند. اما با وجود تمام این  ثروت کارلوس اسلیم فردیست که به صرفه جویی معروف است و همیشه او را با ساعت پلاستیکی ارزان قیمتش می توان شناخت. حتی او این صرفه جویی و قناعت را به کار خود منتقل کرده است، به صورتی که تمام شرکت ها و کارخانه هایش خیلی معمولی و ساده هستند.

کارلوس اسلیم در این مورد می گوید: (هنگام شکوفایی اقتصادی، به ریاضت ادامه دهید، این کار به پیشرفت شرکت شما سرعت می بخشد و سبب می شود که در هنگام بحران، جلوی نیاز شدید برای ایجاد تغییرات گرفته شود.)

کارلوس اسلیم هلو تمام مجموعه های اقتصادی اش را به کمک سه پسر و یک فرزند خوانده اش اداره و رهبری می کند و او همیشه قسمتی از درآمدهایش را صرف امور خیریه و کارهای بشر دوستانه می کند . به طورمثال در سال 2006 رقمی در حدوده یک میلیارد و 800 میلیون دلار به موسسه های خیریه کمک کرد.او 95 هزار دوچرخه برای کودکان فقیر خرید. برای محصلین 700 هزار عینک خرید و به 150 هزار دانشجو کمک مالی کرد. کارلوس اسلیم همچنین می خواهد که حدود 10 میلیارد دلار از سرمایه و دارایی شخصی اش را برای پیشرفت آموزش و پرورش و سیستم بهداشت و درمان مکزیک اختصاص دهد.

اهمیت روابط اجتماعی
بخوانید

اسلیم در رابطه با اصول و روش موفقیت کسب و کارها و شرکت هایش می گوید: (ساختارها و سازمان های ساده با حداقل سلسله مراتب اداری، توسعه فردی و آموزش درون سازمانی برای مدیران، انعطاف پذیری و تصمیم گیری آنی، کار کردن با مزایای شرکت های کوچک، ساختار سازی مجدد و خلق شرکت های واحد از پایه های موفقیت هستند. این را بدانید که شرکت هایی که در سختی وچالش بسیار زندگی می کنند، همیشه قوی تر می شوند . همچنین کارمندان آن در شرایط  دشوار خیلی بهتر می توانند با مشکلات دست و پنجه نرم کنند .)

کارلوس اسلیم هلو در سال 1994 برای جوانان نامه ای نوشت که حاوی توصیه های بسیار مفیدی بود. او در این نامه در رابطه با موفقیت به جوانان گفت: ( موفقیت به این معنا نیست که شما کاری را خوب یا حتی به خوبی انجام دهید و حتی از دیگران تایید بگیرید.چرا که موفقیت هیچ وقت یک عقیده بیرونی نیست، بلکه یک حس درونی از خوب بودن است. موفقیت، تعادل روح است و شک نکنید که به احساساتی مانند: عشق، خانواده، دوستی، اصالت و راستی احتیاج دارد .)

زندگی خصوصی کارلوس اسلیم هلو

زندگی خصوصی کارلوس اسلیم هلو
زندگی خصوصی کارلوس اسلیم هلو

 

کارلوس اسلیم با خانمی به اسم سمیه دامیت در سال 1967 ازدواج کرد. همسرش علاقه بسیار زیادی به انجام امور خیرخواهانه و پروژه های انسان دوستانه داشت که از جمله آن ها می توان به ایجاد یک چارچوب قانونی برای اهدای عضو اشاره کرد. پس از 32 سال زندگی مشترک  در سال 1999، سمیه بر اثر ابتلاع به بیماری نارسایی کلیوی از دنیا رفت. و کارلوس اسلیم در سال 2004 به یاد همسرش، موزه ای به اسم  او را احداث کرد. این موزه هنری غیر انتفاعی در شهر مکزیک واقع شده است و ورود به آن رایگان است. این موزه از بزرگ ترین مجموعه های جهان است که مجسمه های ساخت رودین، این مجسمه ساز هنرمند فرانسوی را در خود جای داده است.

برچسب ها

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن