زندگینامه افراد موفقمقالات

زندگینامه چارلز کوک تاجر ومیلیونر خود ساخته

همراهان عزیز سایت آکادمی بازار قصد دارد شما را با زندگینامه چارلز کوک ( charle koch ) ، میلیاردر خود ساخته آشنا کند.

چارلز کوک از تاجران، کارآفرینان و خیرین مشهور اهل آمریکا است که مدیرعامل اجرایی، رئیس هیئت مدیره و یکی از دو مالک شرکت خوشه ای صنایع کوک می باشد، که فروش سالانه ی مجموعه شرکت های زیر نظر آن معادل 115 میلیارد دلار برآورد شده است.

همچنین می خوانید:زندگینامه دکتر حکیم زاده موسس آسایشگاه کهریزک و راز احداث این آسایشگاه

با ما برای مطالعه ادامه ی زندگینامه چارلز کوک همراه باشید.

زندگینامه چارلز کوک در دوران کودکی

چارلز کوک ( charle koch ) او در سال 1935 در شهر ویچیتا، در غرب آمریکا به دنیا آمد.

پدرش فرِد چیس کوک از بیان گذاران شرکت صنایع کوک در سال 1940 میلادی بود. چرا که او تحصیل کرده دانشگاه MIT بود و توانسته بود یک فرآیند خلاقانه در حوزه ی پالایش نفت خام را ایجاد کند.

اسم مادرش ماری رابینسون کوک بود. چارلز دارای سه برادر به اسم های ویلیام، فردریک و دیوید می باشد، و خودش نیز فرزند دوم خانواده می باشد. پدرش به احترام دوست و مشاور زمان خود، چارلز فرانسیس گانال، نام چارلز جی کوک را برای او نیز انتخاب کرد.

پدرش همواره به فکر پیشرفت و استقلال چارلز و برادرانش بود، به همین دلیل نسبت به کار کردن آن ها خیلی سختگیری می کرد.

با این که آن ها از نظر مالی چیزی کم نداشتند، ولی پدرش او و برادرانش را اجبار می کرد چه در تابستان و چه در ماه های سرد زمستان به کارهایی مانند کشاورزی، چمن زنی، آبیاری زمین، دوشیدن شیر گاو و … مشغول شوند.

 این در حالی بود که بچه های همسن و سال آن ها نیز همواره مشغول بازی و استراحت کردن بودند. اما خوش گذرانی و استراحت در خانواده ی کوک هیچ مفهومی نداشت، به همین علت آن ها همیشه باید کار می کردند.

چارلز وقتی که یازده ساله شد، برای ادامه تحصیل به یک مدرسه شبانه روزی رفت. بعد از پایان دوران مدرسه برای ادامه تحصیلات، وارد دانشگاه MIT شد. در دوران دانشجویی خود به انجمن بتا تتا پی (Beta Theta Pi) پیوست.

در نتیجه در سال 1957 میلادی از دانشگاه با مدرک کارشناسی مهندسی عمومی فارغ التحصیل شد.و پس از یک سال توانست مدرک فوق لیسانس مهندسی مکانیک را کسب کند.

در سال 1960 موفق شد با گرفتن مدرک ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه فارغ التحصیل شود.

راز موفقیت بنیان گذار برند نایک از کجا سرچشمه میگیرد ؟
بخوانید

شروع فعالیت حرفه ای

charle koch
زندگینامه چارلز کوک

در بخش فعالیت حرفه ای زندگینامه چارلز کوک می خوانیم که او بعد از پشت سر گذاشتن تحصیلات خود، وقتی که 25 سال داشت، زمان کوتاهی در اولین شرکت مشاوره ای مدیریت در جهان به اسم شرکت «آرتور دی لیتل» مشغول به کار کردن شد.

اما در سال 1961 پدرش از چارلز خواست که به خانه بازگردد و اداره کردن یک شرکت نفتی متوسط که مالک و مدیر آن بود، را به عهده بگیرد.

او اول درخواست پدرش را رد کرد، ولی پدرش او را تهدید کرد که اگر به خانه نیاید، شرکت را میفروشد، چارلز پس از شنیدن این پیام تهدیدآمیز پدرش، شغلش را کنار گذاشت و به خانه برگشت تا به عنوان مدیر ارشد شرکت مهندسی کوک، کار خودش را شروع کند.

چارلز کوک در سال 1963 توانست به سمت رئیس کل شرکت مهندسی کوک، ارتقا مقام یابد، و پدرش قبل از تمام شدن ریاستش در این بخش در سال 1966، چارلز را در مقام مدیرعامل کل شرکت قرار داد، و یک سال بعد پدرش از فوت کرد و او نیز مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره این شرکت را بر عهده گرفت.

درآمد شرکت در آن دوران ، سالانه حدود 180 میلیون دلار بود. چارلز کوک اسم شرکتش را به یاد پدرش به «صنایع کوک» تغییر داد و دفتر مرکزی جدیدی را نیز در همان شهر احداث نمود که این امر در گسترش و رشد کسب و کار خانوادگی آن ها نقش به سزایی داشت.

چارلز در سال 1970 از برادر کوچک تر خود دیوید خواست که به شرکت کوک بپیوندد و او را در رشد کسب و کار پدرشان یاری دهد. دیوید پیشنهاد او را پذیرفت و به عنوان مدیر خدمات فنی در شرکت خانوادگی خودش مشغول به کار شد. پس از آن در سال 1979، به مقام مدیر شرکت مهندسی ارتقا درجه یافت .

رشد شرکت صنایع کوک

رشد و پیشرفت شرکت صنایع کوک در دهه های 70 و 80 میلادی ادامه یافت تا این که چارلز در سال 1971میلادی موفق شد بزرگ ترین جدا کننده های نفت خام در ایالت اوکلاهاما را بسازد.

این از پیشرفت بسیار بزرگ با تجارت بین المللی کالا، ساخت خطوط لوله، فرآیندهای گاز مایع، تولید کود و مواد معدنی، احداث پالایشگاه، سرمایه گذاری در املاک، صنایع کشاورزی و دامداری همراه شد.

۴ اصل برای یافتن راه درست زندگی
بخوانید

چارلز کوک جزو ثروتمندترین اشخاص در سال 2016 فوربز، در رتبه ی ششمین فرد ثروتمند جهان قرار گرفته، و تمام دارایی های او معادل 46 میلیارد دلار تخمین زده شده است؛ که عمدتا حاصل مالکیت 42 درصد از سهام او در شرکت صنایع کوک می باشد.

زندگی شخصی

چارلز کوک
زندگی شخصی

در بخش شخصی زندگینامه چارلز کوک می خوانید که او خیلی خانواده دوست است. و برای حفظ حریم خصوصی خود اهمیت بسیار زیادی قائل است، به همین علت از قرار گرفتن در مرکز توجه دوری می کند.

چارلز کوک در سال 1972 میلادی با «لیز» ازدواج کرد. و حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های «چیس» و «الیزابت» است.

چارلز و برادرانش همه دچار بیماری سرطان پروستات بودند اما چارلز توانست از آن بیماری نجات یابد و درمان شد.

اقدامات خیرخواهانه

اقدامات چارلز کوک
اقدامات خیرخواهانه

در زندگینامه چارلز کوک ازکارهای خیر او میبینیم دوست دارد که قسمتی از ثروت خود را در راه اموری که به آن ها نیز معتقد است خرج کند. به همین علت مشارکت های بسیاری در امور خیریه دارد.

او در سال 1977 به عنوان یکی از بنیان گذاران «موسسه کاتو» در واشنگتن دی سی کار خود را به عنوان اتاق فکری راست گرا و حامی آزادی فردی آغاز کرد.

این موسسه از 15 تاجر حرفه ای تشکیل شده که همگی در اداره ی آن نقش دارند. در واقع ماموریت آن ها «گسترش مباحث سیاست های عمومی جهت بسط اصول سنتی آمریکا، یعنی محدودیت دولت، بازار آزاد، آزادی فردی و صلح» می باشد.

تجربه ی چارلز با بیماری سرطان او را تشویق کرد تا بودجه ی چندین مرکز تحقیقات پزشکی را تامین کند، و به ساخت موسسه پژوهشی سرطان وابسته به موسسه فناوری ماساچوست اقدام نماید.

این انستیتو به عنوان «موسسه ملی سرطان» یکی از هشت مرکز پژوهشی تعیین شده در آمریکا می باشد. چارلز و برادرانش همچنین بالغ بر 150 میلیون دلار به مرکز تحقیقاتی سرطان مموریال اسلون – کترینگ اهدا نموده اند.

خود چارلز کوک بیش از 66 میلیون دلار در بخش دیگری به این موسسه کمک کرده است.

برادران کوک با هدف تشخیص بهتر بیماری سرطان، حدود 26 میلیون دلار به مرکز سرطان ام. دی اندرسون دانشگاه تگزاس و حدود 20 میلیون دلار به دانشگاه جانز هاپکینز کمک کرده اند.

شما می توانید برای مطالعه زندگینامه سایر افراد موفق به صفحه زندگینامه افراد موفق مراجعه کنید.

برچسب ها

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن